PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10367}

Czterej muszkieterowie

The Four Musketeers
7,2 4 862
oceny
7,2 10 1 4862
Czterej muszkieterowie
powrót do forum filmu Czterej muszkieterowie

zemsta wedlug Lestera

użytkownik usunięty

Na wstepie- potworne tlumaczenie na ale kino! Tlumacz(ka) w bestialski sposob zabil(a) humor Lestera i np. opowiesc Porthosa stracila cala swa rubasznosc, podobnie dialogi 2 i 3-planowe. Strzezcie sie i jak tylko mozecie, zobaczcie tlumaczenie z tv2- to byl rodzynek!
Moze ktos z tv to przeczyta, wiec blagam- pokarzcie 'POWROT MUSZKIETEROW'!!!!!Jestem wdzieczna za powtorki 'Muszkieterow, ale chcialabym zobaczyc tez 'POWROT............
Zdania nie zmnieniam po kolejnym (stracilam juz rachube ktorym) ogladnieciu 'Czterech...' i tkwie w nim uparcie. Swietny film, swietne kreacje, fabula, dowcip (patrz wyzej- o tlumaczeniu), pojedynki (gaszenie granatow szampanem albo bagietka;), realizm (z przymrozeniem oka- sens wojen religijnych). Jak to dobrze, ze pan Lester nie zdecydowal sie wykroic z materialu jeden film i zrobil dwa. To chyba pierwsze ekranizacje (oddzielne) dwutomowej powiesci Dumasa. Chetnie porozwodzilabym sie nad tym filmem wynajdujac wszystkie niuansiki, ale, zeby tak krotko napisac, to sama nie wiem jak...
Mamy wiec nadal doskonala intryge inspirowana przez kriowzercza (bo wszak bardzo lubi swa prace) Milady de Winter i poteznego Kardynala Richelieu ( a ja i tak go lubie;). Ale co sie beda martwic nasi muszkieterowie, nie straszna im La Rochelle, zatrute wina (podly rocznik przeciez) i sam imc Kardynal.
Jak juz madrzejsi ode mnie zauwazyli ta czesc jest nieco powazniejsza, bo to i Constance zmarlo sie za przyczyna Milady w bieli (coz za ironia, kto jak kto, ale ona szczegolnie zasluguje na niewinna biel;) i mamy oblezenie i wojne religijna i w koncu odszedl z tego swiata Ksiaze Buckingham (zabil go naprawde Felton, choc moze nie przez lady de Winter). Nie przeszkadza to jednak panu Lesterowi bawic sie konwencja, fabula i historia z wspanialym angielskim poczuciem humoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones