PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4816}
6,5 612
ocen
6,5 10 1 612
Czułe miejsca
powrót do forum filmu Czułe miejsca

Tak jak w temacie. Film z 1980 roku i czarno biały? Przecież już w 1953 roku w Polsce powstał pierwszy film kolorowy "Przygoda na Mariensztacie", w latach 60-tych większość filmów była czarno biała, a część kolorowa, m.in. "Krzyżacy", "O dwóch takich, co ukradli księżyc", "Żona dla Australijczyka", "Marysia i Napoleon", "Małżeństwo z rozsądku", "Przygoda z piosenką", "Lalka", "Pan Wołodyjowski", w latach 70-tych i 80-tych kręcono tylko filmy kolorowe, to tym bardziej ten film powinien być kolorowy, a nie czarno biały.

Art_36

A dlaczego "Ida" sprzed kilku lat jest czarno-biała?

ocenił(a) film na 6
1992kamil

"Ida" to może być czarno biała, bo dla mnie ten film jest jak papier toaletowy z czasów PRL-u.

Art_36

Sam jesteś "jak papier toaletowy z czasów PRL-u".

Art_36

Też mnie to dziwi. 80 rok i czarno biały? W Hollywood już w latach 50 większość filmów była kolorowa.

ocenił(a) film na 6
kinoman02

Ja niestety "Czułych miejsc" jeszcze nie oglądałem, więc nie mogę stwierdzić czy ten film jest ciekawy czy nudny, bo ja uważam tak: jeżeli jakiś film bądź serial jest czarno biały i jest ciekawy, np. "Stawka większa niż życie", "Czterej pancerni i pies" to chciałbym zobaczyć te seriale w kolorze, ale jeśli jest jakiś film bądź serial czarno biały i jest nudny, np. "Ida" to taka produkcja może być czarno biała, czyli chodzi mi o to, że chciałbym zobaczyć kultowe produkcje czarnobiałe w kolorze, a g******e produkcje czarnobiałe bez zmian, ponieważ ich nie oglądam. Takie mam zdanie.

Art_36

W sumie moje zdanie jest podobne.
Nie rozumiem krytyków np. Samych swoich czy Jak rozpętałem w kolorze.

ocenił(a) film na 6
kinoman02

Też ich nie rozumiem. Przecież nic się nie stało z oryginalną czarno białą taśmą po koloryzacji. Natomiast jak jest puszczana w telewizji wersja kolorowa jednego z filmów to tylko na Polsacie, a oryginalna wersja czarno biała w TVP. Tylko tyle się zmieniło, a przeciwnicy tych filmów w kolorze robią wiele hałasu o nic.

ocenił(a) film na 9
Art_36

A do czego tu potrzebne kolory?... Przecież to nie wspomniana "Przygoda na Mariensztacie".
Czerń i biel (oraz ich odcienie) w zupełności wystarczają w takim obrazie.

Art_36

zgadzam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones