PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31092}

D'Artagnan

The Musketeer
5,9 5 406
ocen
5,9 10 1 5406
D'Artagnan
powrót do forum filmu D'Artagnan

rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Kolejna wariacja klasycznej historii o przygodach muszkieterow i D'Artagnana.
Tylko po co?
Filmy plaszcza i szpady (podobnie jak pirackie historie) to juz niestety przeszlosc. "Muszkieter" to kolejna niezbyt udana proba wskrzeszenia garunku. Gdziez ten film porownywac do "Czarnego Tulipana" czy innych klasycznych francuskich produkcji z lat 60-70tych.
Plytkie to i nijakie. I nakrecone bez jakiegos wiekszego rozmachu. Jedynie koncowka jest w miare widowiskowa, za co podnosze ocene o 1ptk. Widac 40mln$ jak na taka produkcje to malo.
Walki niezle (troche a'la hongkong, zwlaszcza ta na drabinach przypominajaca "Pewnego razu w Chinach") jednak za malo.
Dialogi naiwne, nawet czasem zalosne. Miejscami nielogiczosci.
Strasznie sie napalilem na ten film ogladajac trailer i niestety spotkalo mnie male rozczarowanie.
Bo to nie jest w koncu zly film, ale jednak zadna rewelacja i denerwujacy miejscami.
W dodatku wystapilo tylu swietnych aktorow, ale Catherine Deneuve (jakas taka bezbarwna), Mena Suvari (szkoda gadac), Stephen Rea (niezly Richelieu, choc ponizej mozliwosci) i wreszcie najlepiej prezentuje sie Tim Roth (jalko men in black ;)
Justin Chambers w roli D'Artagnana to jakas pomylka.
Peter Hyams krecac "End of Days" byl w znacznie lepszej formie.

Grail

Ludzie, powiedzcie mi dlaczego aż trzykrotnie odtwórcą roli Aramisa w ekranizacjach muszkieterów był pederastą? Mój komentarz nie ma na celu wdawać się w ideologiczne kłótnie na temat LGBT. Chcę tylko zwrócić uwagę na tą dziwną przypadłość muszkietera Aramisa. Gdyby jeden z muszkieterów był homoseksualistą (mówię oczywiście o aktorach) nawet w każdej ekranizacji, to można powiedzieć że to tylko przypadek. Ale aż trzykrotnie trafiło na nieszczęsnego Aramisa???

Grail

bzdury!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones