PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491277}

Dług

The Debt
6,9 23 880
ocen
6,9 10 1 23880
5,5 10
ocen krytyków
Dług
powrót do forum filmu Dług
karas1983_filmweb

Bo ludzie czasem nie myślą, polecam film Speer i On i Lektor z 2008roku o tym jak to dobrzy ludzie miewają klapki na oczach,

ocenił(a) film na 7
karas1983_filmweb

Jezu ale ortografa walnąłem...

ocenił(a) film na 6
karas1983_filmweb

:D no hehe , ale Twój cytat też mi został najbardziej w pamięci z całego filmu , coś w nim jest ...

karas1983_filmweb

Bo dookoła były druty pod napiciem i strażnicy na wieżach z KAR98 w łapach.Więc ucieczka będąc przy tym do cna wygłodzonym szkieletem nie była raczej możliwa.

ocenił(a) film na 9
MilesQuaritch

http://www.filmweb.pl/person/August+Kowalczyk-8879 ten pan uciekł z Auschwitz, zapewne było jeszcze kilka takich przypadków, ale nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. Nie można jednak mówić, że ucieczka była niemożliwa.
W ekipie, która schwytała Eichmanna był też typ, genialny fałszerz, niestety nie pomnę imienia, który w swoim czasie wsławił się tym, że wydostał się z obozu posługując się przepustką zrobioną z papieru toaletowego. To dopiero materiał na film.

pan_dziejaszek

Wiem,nie twierdzę że ucieczka z KLu nie była możliwa. Chyba nawet z Sobiboru udało się uciec większej ilości więźniów o czym nawet chyba opowiada jeden film z Rutgerem Hauerem. A to napisałem tak by po prostu podać najbardziej prozaiczny powód bierności ofiar w sytuacji ostatecznej.Choć tutaj Vogelowi chodziło raczej o zdezawuowanie Żydów jako rasy tchórzy,która z tego powodu nie zasługuje na litość. Tak to odebrałem. Film świetny, szkoda że premiera była rok temu:)

ocenił(a) film na 7
MilesQuaritch

Najlepsza scena w całym filmie. Jest w tym ziarno prawdy.

Finalny_Odbiorca

qrcze
to dobre zdanie/pytanie i cieszy mnie ze w tym filmie zostało zadane, jak dla mnie to jedna z lepszych scen w całym filmie.
Helen jak zawsze rewelacyjna;-]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones