PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765956}

Dżungla

Jungle
6,6 39 788
ocen
6,6 10 1 39788
5,5 4
oceny krytyków
Dżungla
powrót do forum filmu Dżungla

Dlaczego główny bohater zrzucił na siebie mrówki z drzewa? Jaki to miało cel? Bo zastanawiam się czy źle obejrzałam film :(

ocenił(a) film na 9
Melchan

To były mrówki ogniste :-) Zrzucił je na siebie, żeby móc dobiec do rzeki, Yossi miał już wtedy dość. Był na skraju wyczerpania zarówno fizycznego jak i psychicznego. Polecam książkę, łatwiej się połapać, poza tym dużo więcej opisuje niż to co pokazuje film :-)

Melchan

Rozwinę. Te gnojki (mrówki), obudziły w bohaterze "instynkt przetrwania". Ogień - pali, jak pali - trzeba gasić, a jak ogień - szukaj wody. Woda = rzeka. Pobudzony instynktem dotarł szybciej do rzeki, niż jakby miał znów sobie człapać, analizując każdy pieniek i szlaczek na ścieżce. Mądre posunięcie

ocenił(a) film na 7
Melchan

Nagły ból powoduje w organizmie gwałtowną produkcję endorfin, serotoniny i kilku podobnych substancji, które działają jak doping dla sprintera (i uśmierzają ból). Dają chwilowe poczucie ogromnej mocy. Na bohatera filmu mogło to tak zadziałać. Spróbuj uderzyć się młotkiem w palec, to to poczujesz. Gdy ból zacznie mijać, w organizmie pojawia się na chwilę uczucie, że możesz przenosić góry.

Aczkolwiek nie jestem pewien, czy bohater filmu to wiedział i właśnie tym się kierował.

Z drugiej strony, długotrwały ból bardzo osłabia organizm i powoduje zwiotczenie mięśni (a ból ugryzienia tych mrówek ponoć nie mija szybko), więc metoda pobudzenia się mrówkami wydaje mi się wątpliwa. Sam nie próbowałem, więc jedynie teoretyzuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones