PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717359}

D Train

The D Train
4,4 1 108
ocen
4,4 10 1 1108
D Train
powrót do forum filmu D Train

Trochę waham się nad oceną. Gwałtowny zwrot fabuły prawie sprawia, że film rozpada się na dwie części, ledwo udaje się doprowadzić ten rozklekotany pociąg do finałowej puenty. Muszę przyznać, że zwiastun mistrzowsko ukrył główną treść filmu i jest to jedno z największych "marketingowych oszustw" ostatnich lat. To jednak nadal nieźle zagrany przez Blacka, Hahn i Marsdena komediodramat o tym jak dawne kompleksy mogą zatruwać obecne, szczęśliwe przecież życie. Zastanawiam się czy D Train jednak nie wybrzmiałby lepiej, nie utrzymał się na właściwych torach bez tego zaskakującego wątku który determinuje jego drugą połowę.

Po zdradzie prawie, że idealnej żony straciłem sporo sympatii do postaci Jacka Blacka. Wcześniej można było zrozumieć jego położenie, był lekkim dziwakiem którego zżerały dawne, niezaleczone kompleksy. Nie dostrzegał, że ma tuż obok siebie wspaniałą żonę i dzieci które kochają go takim jaki jest. Nie dostrzegał, że owszem ma nudną pracę, ale jego szef to dobroduszny anioł, marzenie wielu pracowników. Wystarczyłoby pokazać kryzys wieku średniego, imprezowanie pełne używek, udawanie kogoś młodszego niż w rzeczywistości, może nawet przekręty w pracy. Wszystko po to aby oddać upodabnianie się do Marsdena którego Black idealizuje. Wątek ich stosunku rozmywa całą ideę wcześniejszych minut filmu, kontakt fizyczny nijak ma się do tematu kompleksów i niepotrzebnego idealizowania które ostatecznie puentują obraz. Nijak ma się do wymuszonej przez Blacka relacji który widzi w Marsdenie idealnego przyjaciela, takiego dzięki któremu awansuje w społecznej hierarchii, zupełnie tak jakby nadal były to czasy liceum. Można odnieść wrażenie, że miał po prostu wypełnić środkową część jakąś fabułą. W końcu oglądamy potem rozterki Blacka który nie mogąc poradzić sobie z oszustwem wobec żony i tym, że był jedynie przygodą na jedną noc, ucieka w agresję i gniew. Potem wątek jest wygaszony i można już przejść do puenty zamierzonej od początku. Dziwny to film.

ocenił(a) film na 7
_Szaman_

Ocena 4,1 dla filmu jest stanowczo krzywdząca...Być może przez to że na stronie filmwebu i ogólnie jest ona usytuowana w gatunku KOMEDIA.
Natomiast film jest coś na ala Dramat-Obyczajowy i tak trzeba postrzegać ten film i zasługuje na mocne 6,5 do 7/10.
-

ocenił(a) film na 7
slavio79_2

zgadzam sie, mocne 6,5 do 7/10. wiecej dramatu niz komedii, ale jak dla mnie to wielki plus.

ocenił(a) film na 6
_Szaman_

Ja bym dodał krótszy opis. Facet został wydu...ony przez przystojnego imprezowicza dla ktorego to byl tylko epizod. Niestety główny bohater nie może sie z tym pogodzić. W sumie nie wiadomo czy jest zły ze tylko raz czy ze to nie miało dla zawadiaki większego znaczenia. ( Osobiście znam takiego Goscia jak Marsden ktory dupczy wszystko co sie rusza dookoła. Często są z nim różne modelki. Ja się nie daję, pozwalam mu tylko całować mnie w czoło i po rekach na imprezach :) On taki jest i już się raczej nie zmieni) A film to taki powalony dramat obyczajowy. A Marsden to nadal niezłe ciacho.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones