PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123511}

Coffin of Terror

Danza macabra
6,7 189
ocen
6,7 10 1 189

Danza macabra
powrót do forum filmu Danza macabra

W karczmie dochodzi do spotkania trzech osobliwych mężczyzn: Edgara Allana Poego, dziennikarza imieniem Alan i Lorda Blackwooda. Poe twierdzi, iż wszystkie jego opowiadania przedstawiają autentyczne wydarzenia i w istocie nie wiele różni się od Allana - jest reporterem. Dochodzi do zakładu, celem spełnienia go, Allan musi spędzić noc w zamku Blackwooda. Oczywiście noc do spokojnych należeć nie będzie, a w śród atrakcji, jakie czekają na naszego bohatera jest między innymi Barbara Steele, a więc nie powinno być źle, no nie? :)
Fabułazaczyna się lekko plątać, ale nie przeszkadza to doceniać walorów estetycznych tego gotyckiego dziełka włoskiego horroru. Jedynym mankamentem od strony wizualnej jest nielogiczność oświetlenia, która zawsze mnie raziła, jednak jest na tyle powszechna w takich produkcjach, że oko przymknąć mogę.
Fabuła jak mówiłem plącze się, ale ogólny sens jest prosty i w nie jednym ( i nie w 10 :) późniejszych horrorach wykorzystano podobne założenia fabularne.
Filmik oczywiście polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones