PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=429642}
5,0 1 856
ocen
5,0 10 1 1856
Dark Floors
powrót do forum filmu Dark Floors

W sumie, to nawet nie wiem jak ocenić ten film. Uwielbiam horrory, nie przerażają mnie, prócz tych, które dzieją się w opuszczonych brudnych szpitalach (najbardziej psychiatrycznych). Także od pierwszych minut filmu siedziałam jak na szpilkach. Gdy zobaczyłam tego kryczącego ducha, zaczęłam się śmiac, bo takie coś, to raczej przerażające nie jest. Potem znów było strasznie, przy tych wszystkich odgłosach i tajemnicach. Znów potworki - śmiech, znów masa trupów - przerażenie... I tak w kółko. Gdy ojciec dziewczynki umarł, po czym powtórzyła się scena z początku (tym razem jednak z niebieską kredką), siedziałam jeszcze kilka minut i zastanawiam się do teraz... O CO W OGÓLE CHODZI?! Przeczytałam tutaj kilka opinii i sugestii, ale niestety żadna mnie nie przekonuje. :( Więc któ chce wytłumaczyć? :)

ocenił(a) film na 7
m4d214

Miałam takie same odczucia podczas oglądania filmu. Początek dobry, dopóki nie pojawiły się potworki, które zamiast straszyć śmieszyły, rujnując klimat. Generalnie było kilka scen, które mi się podobały. To krążenie pomiędzy ciemnymi poniszczonymi piętrami szpitala przyprawiało mnie o dreszcze. Do tego fajny motyw z tym jakby na każdym piętrze był inny wymiar czasu. Moja teoria jest taka, że to wszystko tak naprawdę działo się w głowie dziewczynki.

ocenił(a) film na 3
m4d214

Chodzi tutaj o pętle czasową. Zdarzenia, które ciągle będą się powtarzać. Końcowa scena przedstawiała początek, i tak w kółko. Dziewczyna wraz z bohaterami przechodzili dokładnie przez to samo, z tym, że tylko dziewczyna pamiętała wcześniejsze zdarzenia. Z drugiej strony może już dawno umarła, i znajdowała się w w czyśćcu/ w limbie.

użytkownik usunięty
m4d214

akurat ten duch jest bardziej przerażający nisz większość dziewczynek z azjatyckich horrorów

ocenił(a) film na 7
m4d214

Schodzenie coraz niżej obrazuje, że umysł dziewczynki jest w coraz gorszym stanie. Po kolei w jej głowie zatraca się rzeczywistość i wciąga w swój mrok wszystkich wokół.

ocenił(a) film na 7
m9onika

Spojler Końcowa scena, w której stoi oko w oko z ostateczną klęską umysłu pokazuje jej walkę. Niestety wszystko dzieje się od nowa, dlatego jest taka zrezygnowana. Walczy z samą sobą. A te kredki? Moim zdaniem to tylko informacja dla nas, że to nie są te same wydarzenia, tylko kolejna walka w jej głowie. Może za trzecim razem byłaby zielona.wydajemi się, że to nie wygrywanie dobra czy zła,jak to inni piszą, tylko informacja, że wciąż przechodzi przez to samo z pełną świadomością.

ocenił(a) film na 7
m9onika

Spojler Słowa, które powiedziała na końcu do potwora, że światło nie może żyć w ciemności, to próba walki z chorobą. Może jeżeli dałaby się mu porwać, to oznaczałoby klęskę jej świadomości. Uwielbiam ten film. Gra aktorska rzeczywiście średnia, ale widziałam gorszą. Fabuła super, daje do myślenia, pozostawia furtkę do rozmowy. Te "śmieszne" duchy czy demony, są takie dla nas, ale dla małej dziewczynki mogą być z koszmaru. Czyli znowu jesteśmy w jej głowie i widzimy to, czego ona się boi. Kolejny "dowód", że to wszystko nie jest rzeczywiste.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones