PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35067}

Dark Water

Honogurai mizu no soko kara
6,3 15 018
ocen
6,3 10 1 15018
6,0 3
oceny krytyków
Dark Water
powrót do forum filmu Dark Water

że zaczęła przytulać tamtą dziewczynkę i powiedziała że jest jej mamą i z nią pojechała na 7 piętro? To miała być w jakiś sposób ochrona Ikuko? (pod koniec filmu Ikuko mówi że mama cały czas tam była ją chroniła) Ale jak to?

(SPOILER) Ona umarła? Utopiła się?

Czy to nie dziwne, że dziecko 6letnie które przeżyło taki wstrząs nie pamięta tego co się stało za 10lat? Ja pamiętam rzeczy które się działy jak byłam w przedszkolu, a takie ważne i wpływające na dalsze losy na pewno się nie zapomina.

into_the_moonlight

Chciała ochronić swoja córkę i zrozumiała, że tamta dziewczynka też jak ona w dzieciństwie była odrzucona i zaniedbywana. Mała wpadła do zbiornika i utopiła się.
Jeżeli chodzi o pamięć z dzieciństwa, to wiem z autopsji że potrafi być zawodna:) Ja pamiętam jakieś rzeczy, potem konfrontuję je z moją mamą i okazuje się, że pamietałam jakiś zlepek wspomnień, zupełnie nie pasujący do tego co wydawało mi się prawdą.
Polecam wszystkie horrory azjatyckie, szczególnie Od - rodzenie, Wiolonczela, Klątwa
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
D_O_R_O

dzięki, a horrory sprawdzę kiedy :)

ocenił(a) film na 9
D_O_R_O

wiesz gdzie można obejrzeć "Odrodzenie"?

into_the_moonlight

Mam to szczęscie, że od 7 lat pracuję w sklepie z multimediami, więc udało mi się parę lat temu dorwać ten film ( jestem ogromną miłośniczką horroru azjatyckiego, po obejrzeniu The Ring), niestety firma, która dystrybuowała tego typu pozycje nie istnieje już:( Można spróbować poszukać na Allegro, bądz może na jakichś forach o kinie azjatyckim. Nie wiem czemu w ogóle nie są takie filmy puszczane w tv, jeśli już to ich amerykańskie odpowiedniki, które nie zawsze oddają ten klimat.

ocenił(a) film na 9
D_O_R_O

Eh, no masz szczęscie ty :P W tv u nas była klątwa i ring i ten film o nieodebranym połaczeniu kiedyś :D

ocenił(a) film na 7
into_the_moonlight

Jeszcze Lustro i Shutter - Widmo. Też polecam - bardzo dobre filmy.

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

Skoro nie dostałaś odpowiedzi;P

Matka Ikuko zdała sobie sprawę, że duch dziewczynki ich nie zostawi i jeśli będzie trzeba zabije Ikuko byle otrzymać matczyną miłość. W ten sposób oddała życie za życie swojej córki ;)

Kto umarł? Jej matka? Ciężko powiedzieć, ale pewnie tak. Sama dziewczynka utopiła się.

A co do niepamięci. Traumatyczne wspomnie szczególnie z wczesnego okresu życia są często wypierane dla zdrowia ich właściciela ;)

ocenił(a) film na 9
Dealric

Dziękować ;P

Umarła mama Ikuko i tamta dziewczynka? Nie no mama Ikuko to przecież raczej umarła xD Bo potem to nie był jej duch :D

"A co do niepamięci. Traumatyczne wspomnie szczególnie z wczesnego okresu życia są często wypierane dla zdrowia ich właściciela ;)" mądre wyjaśnienie :D Już m się przypomniało, czytałam że mózg wypiera złe wspomnienia np. z dzieciństwa i pamiętamy większość tych dobrych :P

Rozjaśniłeś mi umysł :D

ocenił(a) film na 7
Dealric

jestem świeżo po seansie i też doszłam do takiego wniosku, ale nie bardzo podoba mi się takie zakończenie. to takie naciągane. dlaczego matka nie walczyła tylko poddała się dziewczynce w płaszczu? cały film matka reprezentowała taką postawę kobiety dosyć słabej i uległej, ale kiedy w grę wchodziła Ikuko stawała się dzielna, a tu nagle się poddała i zostawiła najdroższą dla siebie istotę (równocześnie wiedząc, że ona dla Ikuko też była najważniejsza). I to ma być chronienie jej? Chroniłaby ją gdyby z nią była....Mogła odepchnąć wtedy dziewczynkę w windzie, uciec, wyprowadzić się, spróbować coś zrobić. Mam wrażenie, że to zakończenie takie nieprzemyślane i dlatego daję 7 temu filmowi choć chciałam dać 8

ocenił(a) film na 8
xChouchoux

Tu warto spojrzeć głębiej na całokształt:
Po pierwsze - uciec i wyprowadzić się? Od początku widzimy, że główna bohaterka ma poważne problemy finansowe przez co jest zmuszona zamieszkać na biednym osiedlu za miastem w mieszkaniu o nie najlepszej kondycji. Jak miałaby sobie pozwolić na ponowną ucieczkę?
Po drugie - mówimy tu o duchu. Duchu który wcześniej prawie zabił jej córkę i niewątpliwie był w stanie to zrobić. Za to w jaki sposób ona miałaby ochronić siebie i córkę przed duchem? Nie mogła z nim walczyć.
Po trzecie - tak, nie zawsze ochrona kogoś polega na siedzeniu mu na głowie i pilnowaniu. W tym wypadku matka dokonuje poświęcenia mającego wyrazić głębie i prawdziwość jej uczucia. Jest w stanie zranić córkę i odwrócić się od niej (mimo całej swojej miłości) byle ocalić jej życie.

Zakończenie w którym odpycha ducha (duh?), sprintuje przez korytarz, łapie córke i zbiega kilka pięter w dół byłoby jeszcze dziwniejsze. A duch w tym czasie co? Stoi i się gapi?

ocenił(a) film na 7
into_the_moonlight

Haha ależ skąd duch sprintuje za nimi! A tak serio nie bierz tak dosłownie tego, co napisałam. To były tylko ogólne sugestie wynikające z buzujących jeszcze po filmie emocji. Ale, co do twoich uwag:
Pierwsza- w sytuacji kiedy czuje zagrożenie życia swojego i Ikuko mogłaby chociaż wyprowadzić się na chwilę do koleżanki, siostry (ta ciotka, która była u nich?) czy gdziekolwiek do czasu rozwiązania mediacji, a potem pomyśleć co dalej.
Druga- ciężko tu gdybać, duch czy nie duch jego moc zależy od reżysera....mogło być tak, że samo przytulenie i rozkminienie sprawy dziewczynki sprawiłoby, że by odeszła. Albo, że mama odrzuciłaby ją od siebie i wtedy ona by zniknęła (tak jak wiele razy znikała). Ale wtedy to by nie był horror, gdyby się wszystko dobrze skończyło. No chyba, że na końcu byłoby ukazane, że mama z Ikuko się wyprowadzają, wprowadza się ktoś nowy i dziecko znowu znajduje torebkę..
Trzecia- tak, tak matczyne poświęcenie, ale pomyśl jaką traumą dla dziecka mogło być takie opuszczenie jej przez matkę. W filmie było wszystko spoko z Ikuko po latach, że niby to wyparła, ale nie musiało tak być. Nie była już wtedy aż taką małą dziewczynką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones