PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614512}
5,6 2 081
ocen
5,6 10 1 2081
Darling I Lowe Ju
powrót do forum filmu Darling I Lowe Ju

A najbardziej żenujący nie są ludzie którzy wystąpili w tym he he pożal się boże dokumencie
(choć trzeba stwierdzić uczciwie że hbo musiało chyba zrobić casting aby stworzyć taki
,,drem team,, naszych rodaków) ale telewizja która kręci takie tendencyjne i stereotypowe
obrazy,nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością.

KAROLsas

Mylisz się :)

Proponuję wykup wakacje w najtańszym all inclisive.

Byłem w Grecji, na Krecie :) Jeżeli uważasz, że ten dokument jest tendencyjny i stereotypowy i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością sam jej nie zaznałeś. To, że nie żyjesz w danej rzeczywistości nie oznacza, że ona nie istnieje. Zachowania niemal identyczne z tymi filmowymi (no, może pomijając ślub). Identyczna mentalność (dwóch osobników w klapkach- zastanawiałem się, czy pierwowzoru nie znaleźli w moim hotelu).

To, co piszę nie jest wszędobylskim narzekaniem i wypominaniem "polaczkom", bo każdy jest kowalem własnego losu i wybiera własną ścieżkę. Stwierdzam tylko, że ludzi, którzy wybrali tę samą ścieżkę, co ta z dokumentu jest na pęczki, zaś pokazane zachowania nie są w żaden sposób przerysowane. "U nas na stadionie taki śmiga po 20zł" etc., podrywanie przez Greków, wyjazd tylko po to, żeby się "zabawić". W pewnych grupach społecznych jest to standardem i nie jest wcale źle widziane.

ocenił(a) film na 1
niven

Czy aby na pewno się mylę?Ja nie piszę że takich ludzi nie ma,czy nie istnieją ale czy to ma być prawdziwy obraz naszych rodaków za granicą,co jakoby wszyscy są tacy?No cóż ja mam widocznie inne doświadczenia z zagranicznych wojaży, może dlatego że ja podróżuje aby zwiedzać a nie przeleżeć urlop na plaży i lansować się w miejscowych dyskotekach.I mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że takich ludzi spotkałem i poznałem wielu co jak wcześniej napisałem nie oznacza że tacy jesteśmy wszyscy,a obraz HBO próbuje nam pokazać że jednak tak.Pozdrawiam i życzę lepszego towarzystwa następnym razem.

ocenił(a) film na 7
KAROLsas

Gdzie Ty Karolu dostrzegłeś,że obraz HBO pokazuje nas wszystkich dalibóg nie wiem..Sex turystyka była jest i będzie bo starszej pani czasem trudno zrozumieć,że jej czas minął..Starszy pan mający forsę też funduje sobie młodziutkie galerianki,bo npżona mu się opatrzyła i z erekcją kiepsko.Kobiecie trudno to zrozumieć,ale taka jest fizjologia,nie ma erekcji nie ma sexu.Można więc wyjechać gdzie nas nikt nie zna i korzystać z uciech.Oril to przykrywka,żeby nie nazwać tego wprost:ku...twem.Ale,żeby zaraz widzieć w tym nagminność,ejże!

KAROLsas

a od kiedy to film dokumentalny z zasady ma ukazywać cały przekrój społeczeństwa ze wszelkimi odmianami zachowań, aby nikogo nie urazić? przecież tego nie ujmie cała encyklopedia, rocznik statystyczny, opracowanie socjologiczne i epopeja narodowa w jednym! nie sądzę, aby celem tego dokumentu było wrzucenie do jednego wora (dodam - bardzo brudnego wora) wszystkich turystów polskich, jadących do egiptu, tunezji itd. każdy inteligentny odbiorca wie, że są różni turyści. tu akurat obrano na muszkę sobie pewną grupę o określonych oczekiwaniach i zachowaniach. każdy z nas wie, choćby na podstawie obserwacji ludzi w kraju, że głupich, naiwnych czy puszczalskich ludzi nie brakuje, choć dla mnie osobiście szokująca okazała się bezgraniczna, przepastna i bezdenna pustota tych pań z reportażu (no i pewne burackie zachowania tych panów, np. komentowanie i gwizdanie na przechodniów płci przeciwnej, choć generalnie stali oni o niebo wyżej od tych naiwnych i nieinteligentnych pań, które - oprócz wymienionych wad - nawet po polsku nie umiały się porządnie wysłowić). też należę do turystów, którzy jeżdżą po to, aby się czegoś dowiedzieć, nauczyć, coś zwiedzić, zobaczyć (zresztą nigdy na wycieczki zorganizowane), ale nie obrażam się na autorów reportażu, że ukazali takich prostackich ludzi z mojego kraju, którzy - czy tego chcemy, czy nie - jeżdżą za granicę jedynie w celu nawalenia się lub przelecenia wszystkiego, co się rusza albo wszystkiego, co na nich (lub ich kasę) leci. troszkę dystansu...

ocenił(a) film na 1
gosialek

Ach po tych argumentach pozostaję tym bardziej przy swoim zdaniu i skąd Ci przyszło do głowy że film mnie w jakiś sposób uraził czy dotknął,dystansu też mi nie brakuje tak w stosunku do siebie jak i innych.Film najzwyczajniej w świecie nie podobał mi się.A dokument moim zdaniem aby był wiarygodny,miarodajny i prawdziwy faktycznie nie musi ukazywać całego przekroju społeczeństwa ale życie to nie tylko kolor czarny i biały ale też masa odcieni szarości.A ten filmik to taka tania przerysowana i tendencyjna sensacyjka, mająca co pokazać?Że niby wszyscy nasi rodacy to idioci,bezguścia (a la skarpeteczki i sandałeczki) i plastic fantastic jak te głupiutkie dziewczyny?No cóż jak pisałem wcześniej ja nie neguje tego że tacy ludzie istnieją ale na tle innych nacji moim zdaniem niczym się nie wyróżniamy bo w każdym społeczeństwie znajdziemy takie ,,okazy,,.

ocenił(a) film na 7
KAROLsas

starcraftcie film moze Ci sie nie podobac ale zeby dac 1/10 to trzeba byc matołkiem. przeciez nikt nie opisuje wszystkich polakow tylko pewna czesc, a takich debili za granica jest sporo, w anglii czy holandii wstyd sie przyznac ze jest sie polakiem, bo tylu debili tam siare robi.

ocenił(a) film na 1
yareck_88

No to kim trzeba być aby temu filmowi dać 7/10? Tu już nie musisz popuszczać wodzy fantazji wystarczy że spojrzysz w lustro.

KAROLsas

Najpierw zastanów się o co Ci chodzi i co chcesz napisać bo w żaden sposób nie potrafisz obronić argumentów które pierwotnie postawiłeś. Piszesz o tendencyjności i stereotypach na dodatek nie wiem z jakiego powodu o jakimś castingu. Jeżeli masz jakieś dowody na to ,że był casting i całą historia jest reżyserowana i np są to aktorzy którzy mieli jakiś scenariusz to przestaw to nam z chęcią poczytamy.

Natomiast podstawowa sprawa to to ,że w ogóle nie wiesz co to jest film dokumentalny i dlatego sam sobie wprowadziłeś zamieszanie w głowie.
Dokument w odróżnieniu od filmu fabularnego przestawia prawdziwą historie i fakty czy jak w wypadku tego filmu konkretne zjawisko które ogólnie można określić jako sex turystyka lub turystyka matrymonialna bo też coś takiego występuje.
Jeżeli chcesz napisać ,że to co widzimy jest nieprawdą bo to w ogóle nie występuje to jeszcze byłbym w stanie zrozumieć ale jak zapewne zdajesz sobie sprawę jest to realne zjawisko.
Byłem kilkukrotnie w Egipcie i to aż bije po oczach. Właśnie młodziutkie wręcz nastolatki szukające przygód i panie po 50tce.
Dla mnie film w 100% potwierdza to zjawisko.Ode mnie nawet też 7/10 byłoby lepiej gdyby było więcej różnych ludzi bo różnorodność trochę mała.

ocenił(a) film na 5
KAROLsas

mnie tam sie podobal ten ,,dokument''. pewnie ze nie sa to Himalaje dokumentow, ale z przymruzeniem oka mozna go obejrzec. niestety, ale takie naiwne starsze panie bywaja - i nie tylko za granica sie ciesza z durnowatego smska, w ktorym jej ktos schlebia.

ocenił(a) film na 5
wojciech84

rozwalaja mnie noty krytykow HBO na ich stronie. noty od 3 do 5 na 5. zwlaszcza nota Lukasza Maciejewskiego mnie rozbraja. facet jezdzi po wiekszosci filmow i bardzo ostro ocenia, a za ten ,,szoł'' daje 3 na 5. zgroza.

ocenił(a) film na 5
wojciech84

pewnie normalnie dalbym wiecej pkt za ten ,,d'', ale jak przeczytalem, ze te dwie Polki, to w rzeczywistosci mieszkanki tamtego miasta, to troche mi to zapachnialo manipulacja, a nie proba obiektywnego ukazania sprawy. uuu

KAROLsas

Byłem w Egipcie wiele razy. Niestety dokument mówi prawde o naszych paniach. Idą równo z Rosjankami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones