PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614512}
5,6 2 081
ocen
5,6 10 1 2081
Darling I Lowe Ju
powrót do forum filmu Darling I Lowe Ju

Słaby

ocenił(a) film na 5

Jako dokument jest słaby i nijaki. Pokazano ludzi o wręcz żenującym poziomie. Głupie i naiwne dziewczyny i dwóch Polaków stanowiących świetny przykład tego, od czego te Polki uciekają. Jakby twórcy filmu zależało na autentyczności, to juz na początku zaznaczyłby, że nie wszystkie kobiety jadą tam w tym celu. Są też takie, które naprawdę chcą zwiedzać tamte zabytki i po prostu odpocząć. Poza tym pokazałby losy tej dziewczyny jakiś czas po ślubie. To dałoby pełniejszy obraz zjawiska. Jedyne, co jest warte uwagi w tym dokumencie, to kontrast między wyobrażeniami Polek na temat Arabów, a tym, co oni myślą naprawdę. Poza tym trzeba pamiętać o jednym. Potrzebują seksu jak każdy, ale swoich rodaczek nie mogą tknąć przed ślubem, więc są bardziej zdesperowani niż ich europejscy odpowiednicy. Są też biedni, jak to jeden z nich powiedział, a romans z Europejką prawie zawsze oznacza finansowe korzyści.

kinomanpl

ten film "dokumentem" jest chyba tylko z newsow

kinomanpl

autorzy dokumentu liczyli na odrobinę wiedzy, inteligencji i dystansu ze strony odbiorcy... bez urazy oczywiście.

ocenił(a) film na 5
gosialek

Tu nie chodzi o dystans. Nie czuję się tym filmem urażony. Rodaków za granicą spotykałem różnych. Czasami wcale się nie odzywałem, żeby nie wiedzieli, że jestem Polakiem i szedłem w drugą stronę. Czasem spotykałem też naprawdę świetnych ludzi. Chodzi mi tylko o profesjonalizm twórcy filmu. Takie rzeczy dzieją się naprawdę, to fakt. Tacy ludzie istnieją. Potwierdzam. Ale ten dokument pokazuje to w taki sposób, jakby za granicę jeździli tylko tacy Polacy. Innymi słowy jest tendencyjny i pozbawiony obiektywizmu. Ale czego się spodziewać po filmie zrealizowanym na potrzeby telewizji komercyjnej.

ocenił(a) film na 7
kinomanpl

o.O nie ma takiego czegos jak obiektywne dokumenty.. Przeciez oczywiste jest to ze ludzie sa rozni, tak egipcanie jak i polacy. Ten film jest tylko opisem pewnego zjawiska...
a czego mozna sie spodziewac po filmach stworzonych przez telewizje publicczna ? HBO robi swietne seriale i filmy, zawsze moze sie trafic jakas wtopa.

ocenił(a) film na 1
kinomanpl

To nie są ludzie o żenującym poziomie, to są poprostu aktorzy. Ludzie przedstawieni w tym filmie grają tylko swoje role. Poszperajcie trochę w necie a się przekonacie. Młodszego turystę gra Łukasz Ostrowski - który na codzień jest dj-em o pseudonimie hard cut. Starszego turystę gra Wiesław Niżyński, który nawet jest na filmwebie (oczywiście tego pseudo-dokumentu nie ma u siebie w granych filmach). Starsza pani to przewodniczka po egipcie a niższa turystka to lady marita prawdopodobnie dziewczyna lub bliska znajoma Łukasz Ostrowskiego vel Har Cut. Czasem wystarczy poszukać trochę w necie a nie odrazu opluwać ludzi. Swoją drogą niby aktorzy - amatorzy a nabrali prawie całą Polskę hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones