PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559065}

Dary Anioła: Miasto kości

The Mortal Instruments: City of Bones
6,5 93 981
ocen
6,5 10 1 93981
3,7 3
oceny krytyków
Dary Anioła: Miasto kości
powrót do forum filmu Dary Anioła: Miasto kości
justareader

szeptem (są cztery części).

ocenił(a) film na 6
justareader

Seria łowcy demonów http://lubimyczytac.pl/ksiazka/123782/corka-lowcy-demonow

ocenił(a) film na 4
LaraNotsil

Akademia Wampirow (szesc czesci).

ocenił(a) film na 8
justareader

Akademia Wampirów, Nocna Łowczyni,

ocenił(a) film na 4
Ketharine

O tak, te dwie serie są genialne, z tym, że jak komuś przeszkadzają sceny erotyczne to niech po książki o Nocnej Łowczyni nie sięga. ;) Dodatkowo polecam spin-offy tych serii.
Od siebie dodam:
Trylogia czasu - Kerstin Gier ('Czerwień rubinu', 'Błękit szafiru', 'Zieleń szmaragdu')
'Nevermore' Kelly Creagh, też jest to trylogia, do tej pory wydano dwie części.
kroniki Mac O'Connor - Karen Marie Moning ('Mroczne szaleństwo', 'Krwawe szaleństwo', 'Szaleństwo elfów' - te trzy są wydane w Polsce, seria ma pięć części + spin-off)
może Ci się też spodoba 'Paranormalność', ja czytałam pierwszą część i miło to wspominam, lekka, zabawna i wciągająca, ale nie wzbudziła we mnie wielu emocji i nie przywiązałam się do bohaterów.
Poza 'Akademią Wampirów' Richelle Mead polecam też inne książki tej autorki, tylko są one raczej to innego przedziału wiekowego skierowane niż ta seria. ;)
Jeśli czytałaś 'Dary Anioła' to pewnie i tę trylogię znasz, ale jak nie to 'Diabelskie Maszyny' C.Clare

ocenił(a) film na 6
Katie_Scarlett

Polecam gorąco, Dzienny i Nocny patrol, ale to troczę cięższe książki... Nie każdemu się spodobają.

Ellen88

'Upadli' Lauren Kate są 4 części plus jeden dodatek
'Spętani przez Bogów' Josephine Angelini
'Strąceni" Gwen Hayes
Ciekawą propozycja może być też 'Blask' Alexandry Adornetto

ocenił(a) film na 4
Ellen88

Dodałam książkę na listę 'do przeczytania' dzięki Twojemu awatarowi. :D TARDIS <3
Przeczytałam opis i jest zachęcający, nie przeszkadzają mi ciężkie książki więc się skuszę kiedyś. ;)

ocenił(a) film na 6
Katie_Scarlett

Uch... cieszę się, że można tu spotkać również fankę Doctora XD
Allons - y!!!

ocenił(a) film na 4
Ellen88

http://data.whicdn.com/images/54708456/tumblr_mi8gezSWO11rzqimpo1_400_large.gif <3
Zawsze miło jest spotkać gdzieś Whoviana (czy Whovianina? Nie wiem jak to poprawnie odmienić, ale wiadomo o co chodzi :D).

Jeszcze mi sie zksiążek przypomniały inne:
seria Żelazny Dwór - Julie Kagawa
seria o Kate Daniels - Ilona Andrews
seria Wampiry z Morganville

ocenił(a) film na 10
justareader

Trylogię Diabelskie Maszyny- seqel Darów Anioła
TRylogia czasu - Kerstin Gier
Upadli- Lauren Kate

ocenił(a) film na 6
justareader

Nocna łowczyni jest o niebo lepsze od darów anioła, które też uwielbiam. Przede wszystkim dlatego, ze nie ma tam irytujących sytuacji typu nastolatkowie ratują świat:D

LaraNotsil

Oks dzieki za odpowiedz :) PZDR

ocenił(a) film na 4
LaraNotsil

Zgadzam się, seria o Cat dużo bardziej mi się podobała. Główna bohaterka nie jest irytująca, a Bones zdecydowanie przebija Jace'a jak dla mnie. :) Dlatego trochę przykro, że MAG raczej olewa tę serię, już nawet nie liczę, że wydadzą spin-offy 'Nocnej Łowczyni'.

ocenił(a) film na 6
Katie_Scarlett

Oj to prawda! Szkoda, że porzucili tą serie. Jest bardziej barwna od darów anioła, a postacie pomimo różnic nie wyzywają się i nie "udają" obojętności. Dużo dojrzalsza jest seria o Nocnej Łowczyni pod każdym względem.

ocenił(a) film na 4
LaraNotsil

Porzucili całkowicie? W planach było wydanie w lutym 2013 części czwartej i potem w odstępach miesięcznych kolejnych książek (podobno też z 'Night Huntress World', żeby zachować chronologię), tak ktoś z wydawnictwa pisał, ale oczywiście nie wyszło i w tym roku się nie pojawi. :( Mam jednak nadzieję, że zamierzają dokończyć serię, jeżeli nie, to przeczytam ebooka ostatecznie. Podobnie z serią Karie Maren Moning o Mac O'Connor, którą zaczęłam czytać dzięki 'NŁ', bo fani często polecali, w tym roku też nie zostanie wydana przez wydawnictwo MAG. Domyślam się, że książki Cassandry Clare mają po prostu więcej czytelników.
W serii 'Dary Anioła' świat jest bardziej magiczny, poza tym wszystko w 'Nocnej Łowczyni' podobało mi się bardziej, wątek miłosny, bohaterowie, fabuła, na szczęście Cat i Bones to nie są już nastolatkowie i ich problemy oraz rozterki są ciekawsze, w seriach młodzieżowych często za dużo tego tandetnego dramatyzmu i Cat jest świetna, lubię bohaterki, które potrafią o siebie zadbać. :D

ocenił(a) film na 6
Katie_Scarlett

Dokładnie tak jak mówisz. W darach ten świat jest magiczny. Poza tym w darach lubiłam tylko i wyłącznie Magnusa oraz Luka, reszta towarzystwa była dla mnie dwulicowa, interesowna, infantylna (nie chodzi o wiek postaci bo Jocelyn przecież młódką nie byłą) i zakłamana. Natomiast świat i przygody opisane w tej książce mnie zauroczyły. W Nocnej Łowczyni nie było nic czego bym nie lubiła. Jak nie czytałaś 4 części to spokojnie możesz to przeczytać to żaden spoiler:D A skoro wiesz jaki jest Mencheres to pewnie się choć trochę uśmiechniesz:D

- Hej Ty, który nosisz się jak Egipcjanin! Może choć raz przestaniesz być tak cholernie oficjalny i zaczniesz mówić jak ktoś, kto żyje w XXI wieku?!
- Będzie rozpierducha. Zacznij nawijać, yo – odparł natychmiast Mencheres.
Tłum.: rainee

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3OMxC7te5Ks#!

ocenił(a) film na 6
Katie_Scarlett

Co do czytania ebooków to ja przeczytałam bo nie mogłam się oderwać:D Natomiast jak pojawią się pod postacią książki to na 100% zakupię każdą kolejną część!

ocenił(a) film na 4
LaraNotsil

Ja w 'Darach Anioła' na początku miałam szczególny problem z bohaterami - Clary mnie irytowała, Simon podobnie, wkurzał mnie Alec, zainteresował mnie Jace, potem już trochę się zmieniło, polubiłam bohaterów, pojawił się Magnus, Luke też wzbudził moją sympatię od początku, wydawał się taki godny zaufania. :) Jeśli chodzi o Jace'a to z wiekiem moja fascynacja zmalała szczerze mówiąc. Jocelyn nie lubiłam, ale lubię aktorkę, która będzie odgrywać jej rolę w filmie.
Ja się sama zdziwiłam jak bardzo podobała mi się 'Nocna Łowczyni', w tym momencie to jedna z moich ulubionych serii, a mówiłam sobie, że koniec z książkami o wampirach. :D
Natknęłam się już na ten cytat kiedyś, jest świetny właśnie przez to jaki jest Mencheres, ogólnie ta seria doprowadzała mnie do bólów brzucha, tak bardzo się śmiałam. Fajnie, że w drugiej części doszło kilku nowych bohaterów, bo jednak mimo mojej miłości do C&B zawsze lepiej gdy jest więcej ciekawych postaci. Baaardzo polubiłam Vlada, czytałaś może serię o nim?
Ja nie cierpię ebooków, ale jak nie wydadzą to raczej innego wyjścia nie będę miała. :(
Polecasz jeszcze jakieś podobne książki? :D

ocenił(a) film na 6
Katie_Scarlett

Moja "przygoda" z tym światem zaczęła się od niedawna. Uwielbiam filmi i seriale sci-fi i fantasy jednak po książki nie sięgałam. Kiedyś dawno temu zaczęłam jakąś czytać i nie doszłam nawet do 100 strony, tak mnie to wymęczyło. Po kilku latach ktoś namówił mnie na "smocze łzy". Źle nie było jednak opisywanie w kółko tego samego mnie dobiło. Ponad rok temu sięgnęłam po "Magia kąsa" i też jej nie doczytałam. Za mało akcji, postacie nijakie i walnęłam to w kąt. Później natknęłam się na dary anioła. Okładka mnie bardzo odstraszyła więc jako, że moje wcześniejsze spotkanie z tym gatunkiem raczej odpychało ściągnęłam po ebooka. Ciężko powiedzieć, że to przeczytałam, bo ja raczej te wszystkie części połykałam. W końcu było coś co nie nudziło. Dużo akcji, czasami śmiesznie. Jednak postacie mnie niesamowicie denerwowały jak i te wszystkie sprawy typu: nie jestem dzieckiem. Później sięgnęłam po diabelskie maszyny. Zawiodłam się bo wszystko było niemal takie samo jak w poprzedniku. Jednak było odrobinę lepiej. Zmiennokształtna+mniej denerwujące postacie. Powiem tak: co do czytania tego gatunku książek, wychodziłam na prostą:D Później ktoś polecił Akademie Mroku. Kolejna książka nie doczytana do końca, aż żal o niej cokolwiek pisać. No i gdzieś tam ktoś napisałam o Nocnej Łowczyni. Sięgnęłam i zakochałam się bez pamięci! Nareszcie coś co spodobało się mi. Nikt mnie nie denerwuje, jest śmiesznie, jest dużo akcji, a przez to, że postacie nie są "zajebiście dorosłymi" nastolatkami... no w jednym zdaniu wszystko było niemal perfekcyjnie. Niemal ze względu na Iana i matkę Cat. Także poszukuję czegoś podobnego do serii Nocnej Łowczyni. Choć nie wiem czy znajdę coś podobnego. Jedyne co mogę polecić jeszcze to „córka łowcy demonów”. Dość fajne przygody, opisy nie przynudzają jednak główna bohaterka trochę irytuje. Jak pisałam wcześniej dopiero zaczęłam czytać fantasy, także nie mam na koncie wielu pozycji do polecenia:D Jednak mam większe doświadczenie z morderstwami w naszym realnym świecie:D

ocenił(a) film na 4
LaraNotsil

Ja od zawsze lubiłam fantasy, sci-fi i wszelkiego rodzaju fantastykę.
Nie miałam na szczęście takich odpychających początków, jednak jest kilka serii, których nie polecam i jest to m.in. 'Szeptem', 'Pamiętniki wampirów' (serial jest lepszy moim zdaniem, przynajmniej był, bo ostatnio spadł poziom), 'Dom Nocy', 'Pięćdziesiąt twarzy Greya', 'Ever' i kilka innych, ale w tym momencie nie pamiętam. :D
W 'Darach Anioła' i 'Diabelskich Maszynach' faktycznie początek jest podobny, schematyczny, ale mi bardziej 'DM' się podobały, były dojrzalsze i właśnie bohaterowie byli lepsi, na dodatek uwielbiam książki, których akcja toczy się w dawnych czasach. :)
Fani 'Nocnej Łowczyni' często polecają kroniki Mac O'Connor autorki Karen Maren Moning, jest to seria o elfach i ja ją gorąco polecam, jednak jeśli nie podobała Ci się 'Magia kąsa' to nie wiem czy ta seria Ci przypadnie do gustu. Ja planuję przeczytać jeszcze serię 'Bractwo Czarnego Sztyletu' J. R. Ward, też jest to seria o wampirach i podobno niezły erotyk. :D Te dwie serie + Ilony Andrews o Kate Daniels i Patricii Briggs o Mercy Thompson są najczęściej rekomendowane, gdy ktoś szuka czegoś podobnego do książek o Cat. :)
Z młodzieżówek, jeśli chodzi o fantastykę, to ja najbardziej lubię 'Akademię Wampirów' i trylogię Czasu, w tych książkach główne bohaterki były świetne i nie irytowały. Jeszcze 'GONE' Michaela Granta, ale to zupełnie co innego już. ;)

ocenił(a) film na 6
Katie_Scarlett

Dzięki serdeczne! Co prawda za jedna swoją propozycję otrzymałam Twoich 4 jednak nie powiem, że mi przykro:D Dziękuje za przemiłą rozmowę!

@ justareader - miałam wyrzuty, że zaśmiecamy Ci wątek;/ Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło:D Pojawiło się dla Ciebie kilka nowych propozycji książkowych:P

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
LaraNotsil

Haha, nie ma za co, dla mnie żaden problem coś polecić, mam tylko nadzieję, że któraś z propozycji choć trochę przypadnie Ci do gustu. ;)
Oj, tak bardzo nie zaśmieciłyśmy wątku, może przynajmniej ktoś sięgnie po 'Nocną Łowczynię' i dołączy do grona fanów! :)
Również pozdrawiam!

LaraNotsil

Nocna Łowczyni jest naprawdę super, czytałam ją kilka lat temu. Bones był super postacią, będę musiała kiedyś dokończyć tę serię :)
Ale nie ma co porównywać Darów do Łowczyni. Dary to książki dla nastolatków, a Łowczyni dla dojrzalszych czytelników :)

ocenił(a) film na 1
justareader

,,Nefilim" z wydawnictwa Jaguar, jeśli lubisz książki trochę mniej romantyczne, a bardziej skupiające się na aniołach i akcji niż miłosnych zamieszaniach... Dobra i nie tylko dla facetów.
Aaron nie jest złym chłopakiem. Po prostu jest inny... Osierocony w dzieciństwie, porywczy i skłonny do niezrozumiałych zachowań. Samotnik i outsider. Po latach tułaczki znalazł wreszcie swoje miejsce w domu Toma i Lori Stanley. Teraz stara się żyć tak samo jak inni ludzie.

Ale nie jest człowiekiem.

W wigilię osiemnastych urodzin zaczyna śnić. Widzi pole bitwy, chaos, powalane kurzem zbroje, wzniesione miecze. Krew. Słyszy szczęk broni, nienawistne okrzyki, jęki konających.

I łopot ogromnych skrzydeł przysłaniających burzowe niebo.

Zrodzony z anioła i śmiertelnej kobiety, Aaron jest nefilimem. Istotą wstrętną Bogu i jego Potęgom. Ostatnią nadzieją upadłych... Wyrok na niego już zapadł! Tropem Aarona podąża dowódca boskich Potęg, Verchiel.

Cel uświęca środki. W tej wojnie nie będzie jeńców.

Pierwszy tom tetralogii znanego autora komiksów i scenarzysty, Thomasa Sniegoskiego, wciągająca historia walki pomiędzy śmiertelnikami, upadłymi i boskimi Potęgami. Na podstawie serii powstał serial telewizyjny, a książki doczekały się kilku reedycji.

justareader

seria Darklight Daryndy Jones - na razie ukazały się dwie książki 1. Death and the Girl Next Door 2. Death, Doom and Detention

dla nieco starszych czytelników jest pełno super serii urban fantasy:
1. seria Night Huntress (Nocna Łowczyni) aut.: Jeaniene Frost - świat wampirów i ghulów, książki są bardzo zabawne, pełne szybkiej akcji, super postaci głównej pary Cat&Bones i wszystkie postaci poboczne, no i bardzo gorący romans. W Polsce na razie wydano trzy pierwsze części (1. W pół drogi do grobu 2. Jedną nogą w grobie 3. W grobie), w oryginale jest już 6 części przygód o parze Cat&Bones + 4 książki o postaciach pobocznych.
2. seria o Charley Davidson aut.: Darynda Jones - pani detektyw-kostucha o niesamowitym poczuciu humoru, uzależniona od kawy, każda książka to kilka spraw kryminalnych, w której towarzyszą jej duchy, przyjaciele, a także tajemniczy Reyes - postać z przeszłości. W Polsce na razie dostępna jest pierwsza część Pierwszy grób po prawe, w oryginale dostępne są cztery części (niedługo wyjdzie 5.)
3. seria o Dorze Wilk aut.: Jadowska Aneta - książki urban fantasy z polskiego, a dokładniej z toruńskiego podwórka. Wiedźma, anioł i diabeł tworzący w trójkę niecodzienną rodzinę, która pomaga rozwiązywać tajemnice istotom nadnaturalnym w równoległym świecie Thorze
4. seria o Mercy Thompson aut.: Patricia Briggs - z wykształcenia historyk, z zawodu mechanik samochodów, z charakteru pyskata, z urodzenia kojot, wychowana przez wilki i zawsze stojąca w obronie swoich najbliższych. W Polsce dostępne 5 części, w oryginale chyba 7, dostępna jeszcze seria poboczna Alpha&Omega
5. seria o Kate Daniels aut.: Ilona Andrews - w świecie zniszczonym przez magię Kate jest najemnikiem rozwiązującym zagadki dotyczące nadużyć magicznych. Świetnie włada mieczem i magią. Dopiero zaczęłam czytać tę serie, ale zapowiada się fajnie.
6. seria Chicagoland vampires aut.: Chloe Neill - Merit, dotychczas doktorantka na uczelni zostaje zaatakowana przez wampira i zmieniona wbrew swojej woli. Ma do wyboru zostać wygnanym wampirem lub dołączyć do jednego z Domów mieszczących się w Chicago. Pytanie tylko jak szybko jest w stanie nauczyć się walki mieczem i czy uda jej się wytrzymać z jej nowym szefem ;) W Polsce wydane dwie pierwsze części (1. Niektóre dziewczyny gryzą 2. Kąsanie piątkowej nocy) i chyba nie mają w planach kontynuacji. W oryginale na razie wyszło 6 książek
7. seria o Anicie Blake aut.: Laurell Hamilton - Anita to najlepszy na świecie nekromanta, uzdolniony łowca wampirów i konsultant policyjny. Najpierw strzela, potem pyta. Seria ma łącznie chyba z 20 tomów, z tego w Polsce wydano około połowy. Pierwsze tomy są naprawdę dobr, potem troche gorzej (osobiscie doszłam chyba do ok, 11), naładowane akcją i tajemnicami, książki z pogranicza horrorów
8. seria o PSY i zmiennokształtnych aut.: Nalini Singh - na świecie istnieją trzy rasy - ludzie, zmiennokształtni i PSI (rasa ludzi o różnych zdolnościach nadprzyrodzonych pozbawiona uczuć). Każda książka ma swoich własnych dwóch bohaterów, wątek romanstyczny, a wszystkie łącznie opowiadają o dwóch grupach zmiennokształtnych - panterołakach i wilkołakach, które czynnie uczestniczą w wojnie przeciwko rasie PSI. W Polsce ukazały się dotychczas 3 spośród 11 książek

ocenił(a) film na 10
justareader

Ja natomiast proponuję:
Niezgodna - Roth Veronica
Dziewczyna, którą kochały pioruny - Jennifer Bosworth
Łza - Kate Lauren
Dom Nocy - Kristin Cast, Phyllis Christine Cast ; jest 10 części i nie powiem, niektóre trochę nudzą bo się tam powtarza, ale i tak warto przeczytać, teraz ma być 11.

justareader

A ja dodam do listy książek cudowną serię Richelle Mead "Melancholia Sukuba" . To już książki dla 'bardziej dorosłych" są sceny erotyczne lecz na tym nie opiera się cała fabuła. Moim zdaniem postacie są fantastycznie zbudowane i każda ma niepowtarzalny charakter. Wciągnełam całą serie jednym oddechem :)

justareader

Dziękuję wszystkim za odpowiedź !!! ;-)

ocenił(a) film na 8
justareader

może ktoś posiada ebook Nocna Łowczyni 6?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones