PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209723}

Daybreakers - Świt

Daybreakers
6,1 39 988
ocen
6,1 10 1 39988
5,8 6
ocen krytyków
Daybreakers Świt
powrót do forum filmu Daybreakers - Świt

9/10

ocenił(a) film na 9

Wreszcie obyło się bez wlepianych romansideł od których chce sie rzygać, zbuntowanych nastolatków, męczenia historii, pseudo straszących wampirów lub wracania z kamerą do iluś tam wieków wstecz i. 9/10. Fajne spojrzenie na legendę i odwrócenia losów wampirów i zwykłych ludzi. Nie rozumiem tutejszych jęków bo nie horror bo nie straszny... Ja nie przypominam sobie bym się bał na jakimkolwiek filmie o wampirach

ocenił(a) film na 5
mikehart

Nuuuuudaaaa!!! Przed chwilą obejrzałem. Naprawdę dawno mi się żaden film tak nie przeciągał. Jedyne co ten film może zaoferować to właśnie wykreowany świat wampirzej przeszłości, bardzo fajny pomysł przyznaję. Tylko wypadołoby do tego jeszcze dorobić jakąś ciekawą historię, atrakcyjną i porywającą widza, niektórzy uważają, że właśnie na tym polega kino. No i tego w Daybreakers niestety zabrakło :(

ocenił(a) film na 7
malkavian4

Jasne, np. wielkiej miłości bez happy endu. Tego już było za dużo w tego typu filmach. Ale co do fajnego pomysłu z wykreowanym wampirzym światem to właśnie się należy wielki plus, nawet w tak oklepanym gatunku można jeszcze wymyśleć coś ciekawego i nowatorskiego ;) I głównie za to film warto imo obejrzeć.

ocenił(a) film na 5
kpmaciek

Nie chodziło mi o operę mydlaną, bo też mnie to bardziej mdli, niż porusza. Filmik po prostu mnie nie wciągnął. Obejrzałem spodobała mi się futurystyczna idea, ale tak poza tym nic mnie nie porwało.

mikehart

Dla mnie też super film. Ani przez chwilę się nie nudziłem. Jeden z lepszych s-f ostatnich lat.

Mavelius

Jeden z lepszych filmów o wampirach z ostatnich lat.
I tak jak napisał mikehart (podpisuję się wszystkimi rękoma) nareszcie bez męczących romansideł, szlachtowanych małolatów i niekończącego się średniowiecza.
Aktorsko również bardzo mile mnie zaskoczył.

ocenił(a) film na 10
italodrone

POdpisuje się pod powyższymi postami. Bardzo dobry film o wampirach,dobra fabuła i gra aktorska. Jak myślicie?Producenci zdecydują się na jakąś kontynuację?

berthold2

zostawili sobie furtkę, więc to całkiem możliwe, ale jeśli zrobią z tego kolejny serial w stylu -resident evil-, to ja wysiadam.
w końcu ile można?

mikehart

Podpisuję się pod wypowiedzią. Wreszcie coś świeżego i nowego. Fajny pomysł, ciekawa historia. Aktorstwo na dobrym poziomie. Też jestem ciekawa czy będzie kolejna część - w sumie mogłoby być ciekawie.

attra

Świetny :D

ocenił(a) film na 8
mikehart

Podpisuję się pod Twoją i resztą pozytywnych opinii. Ciekawa historia bez naciąganych sztampowych motywów i niepotrzebnej heroiczności bohaterów i bezpośredniego happy endu, choć nie obyło się bez odejścia w stronę zachodzącego słońca, no ale to pasowało. Poza tym dopisze coś czego jeszcze nie było, mianowicie, podobało mi się połączenia konwencji Sci-Fi to znaczy wirus itp, z połączeniem klasycznego fantasy,czyli brak odbić, samozapłon w słońcu i po kołku w serce. Film nietypowy, fajnie zastosowane motywy i konwencje, dobra gra aktorska i wg.

ocenił(a) film na 7
mikehart

zgadzam sie z twoją opinią:) naprawde dobry (może zakończenie mało wyszukane, ale film zasługuje na dobrą notę;)

girl_blue

film jest po prostu super;) nareszcie powrot do filmow, w ktorzych wampiry nie byly cielakami chodzacymi krok w krok za nastolatkami, ktorym slubowaly dozgonna milosc;) WIECEJ takich filmow;) pokroju 30 days of night czy Draculi Brama Stokera, czy Wywiadu z Wampirem;) Wampiry powinny byc straszne i krwiozercze;) a nie uzelowane;)

ocenił(a) film na 8
mikehart

Zgadzam się całkowicie. Wreszcie film z wampirami "z prawdziwego zdarzenia" a nie z takimi przesłodzonymi do niemożliwości postaciami ze "Zmierzchu".

ocenił(a) film na 7
mikehart

O tak masz racje
Rzygać mi się chce na Zmierzch
Nie ma to jak prawdziwy horror o wampirach
Do tego filmu dorzucę jeszcze Wywiad z wampirem,Niewinna Krew,Zew Krwi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones