PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209723}

Daybreakers - Świt

Daybreakers
6,1 39 985
ocen
6,1 10 1 39985
5,8 6
ocen krytyków
Daybreakers Świt
powrót do forum filmu Daybreakers - Świt

Boże jakie to zjechane z Blade'a i wielu innych filmow.

ocenił(a) film na 7
Czarli_3

I co z tego, film świetnie się zapowiada. I podaj mi obecnie tytuł filmu w którym czegoś nie zjechali z innych. A Blade'a jest tu mało bo nie zauważyłem ani półwamipirów chodzących za dnia a tym bardziej machających mieczem na prawo i lewo.
A wszystkie filmy z wampirami zasady zabijania itp. są zjechane z powieści Brama Stokera więc nie ma czym się denerwować.

ocenił(a) film na 3
Czarli_3

No właśnie ten film jest inny niz blade i te wszystkie. Tutaj większością są wampiry a ludzie są na wyginięciu. zwykle fabuła filmow o wampirach opiera się na tępieniu niedobitków niesmiertelnych, a nie ukazania ich metropolii bez ludzi.
Zapowiada się ciekawie. mam tylko nadzieje, ze nie sknocą, bo trailer naprawde potrafi kłamać.

KuroiMiyoshi

"No właśnie ten film jest inny niz blade i te wszystkie. Tutaj większością są wampiry a ludzie są na wyginięciu." He, faktycznie bardzo oryginalnie i pomysłowo to obmyślili

Czarli_3

świetnie się zapowiada? moim zdaniem to kolejny komercyjny shit, nakręcony na kasę. Ale ludzie na to pójdą

ocenił(a) film na 7
mleko_w_proszku

"kolejny komercyjny shit, nakręcony na kasę" - Zobacz kto to stworzył. To jest pierwszy film tych braci, który ma konkretny budżet. Podejrzewam, że zrobili wszystko co w ich mocy, żeby zostali zauważeni.
Zresztą wszystko ostatnio dla wszystkich jest komercyjnym shitem robionym pod kase. Kurde chleba nie jedz, bo piekarze go pieką tylko i wyłącznie dla kasy. Nie mają zamiaru przekazywać Ci wykwintnych prawd moralnych czy zmienić Twojego światopoglądu. Pieką chleb dla KAPUCHY.
Czizys...

Dante

"Kurde chleba nie jedz, bo piekarze go pieką tylko i wyłącznie dla kasy. Nie mają zamiaru przekazywać Ci wykwintnych prawd moralnych czy zmienić Twojego światopoglądu. Pieką chleb dla KAPUCHY." Hłehłehłe - WTF?! Jeśli napisałeś to na poważnie, to nawet nie chce mi się tego komentować. A jeśli miała być to jakaś aluzja czy metafora, tzn że sugerujesz iż należy oglądać byle jaką, bezsensowną papkę filmową. Bo przecież oglądając niezależnie jaki film, dostarcza on tyle mądrości, estetyki co jedzenie przytoczonego przez Ciebie chleba. Tak to zrozumiałam, być może się mylę - jeśli tak, to napisz w jakim celu napisałeś ten fragment. Rozumiem, że chciałeś błysnąć ironią ale porównanie reżysera do piekarza moim zdaniem jest dosyć śmieszne ;P

Poza tym nikomu nie narzucam swojej opinii, po prostu wyrażam swoje zdanie na ten temat i tyle. Nie chce mi się dalej ciągnąć tego tematu, więc kończę i pozdrawiam.



ocenił(a) film na 7
mleko_w_proszku

Każdy film jest robiony dla pieniędzy. I nie ważne ile się na niego wydało. Chodzi mi o to, że stwierdzenie, że jest to komemrcyjny shit robiony dla kasy, jest tak samo śmieszne jak stwierdzenie, że nie będę jadł chleba bo piekarz go robi tylko dla kasy :) Film może Ci się nie podobać z miliona powodów, ale jak ktoś argumentuje mi, że film jest dziadowski bo jest komercyjny to mam ochotę jedynie okrężnymi ruchami masować swoje skronie ;]
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
mleko_w_proszku

Każdy film jest robiony dla pieniędzy. To tylko kolejna odmiana inwestycji, więc nie wiem o co wam chodzi. Racja, jeden nastawiony jest na pieniądze bardziej (ten w który wpakują więcej kasy), niektóre liczą na łaskawość widzów (weźmy np filmy szwedzkie. mały nakład kasy, a zawsze są piękne i z morałem. niestety, tego nikt nie obejrzy w Polsce dobrowolnie). Więc jak pakują ileś tam milionów w film, liczą, że sie zwróci, robią byle co.
Ja póki co wole wierzyć, że to nie będzie taki gniot jak mówicie. Zobaczymy.

Szczęśliwego nowego roku!

KuroiMiyoshi

Tak jak sztuki teatralne, w końcu teatr musi sie utrzymać. Sęk w tym, że teatr i kino to dla mnie forma sztuki i są takie filmy nawet wysoko budżetowe, które głównie chcą coś przekazać i dzięki temu zarabiają. Nie mam nic przeciwko filmom o wampirach, ale sam bym napisał 10 razy lepsza fabułę na poczekaniu, a myśle ze jak ktoś jest w tematyce to i 100 razy lepszą. Dam temu filmowi 9 jak okaże się ludzie na końcu przestaną istnieć co jest logiczne, a nie będzie znowu misji ratowania świata przez 2 bohaterów. Ten film to niestety kopia wszystkiego co teraz popularne. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
Czarli_3

W sumie to masz rację. Tematyka wampiryzmu jest tak urozmaicona, że można z niej naprawde wiele wyciągnąć. Praktycznie w każdej mitologii świata istnieje istota, którą możemy określić mianem 'wampira'. Ile źródel do wyboru! Niestety, Amerykanom nie chce się pogrzebać po książkach i sprawdzić co i jak, napisać porządny scenariusz i się cieszyć, że dodali mlodym ludziom coś do głów. Są też przypadki, że się przemądrzają, nie sprawdzą i pokazują widzą takie głupoty o mitycznych stworach, ze człowiekowi się słabo robi (nie raz mylą nazwy).
Powtarzam- wampiryzm jest na tyle bogatym tematem, ze jakby sie postarać, można napisać coś lepszego. Mimo wszystko, nie omieszkam obejrzeć "Daybreakers" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones