PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607890}
6,1 13 163
oceny
6,1 10 1 13163
Deadfall. W potrzasku
powrót do forum filmu Deadfall. W potrzasku

Które oczywiście nie psują oceny całości : UWAGA SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1) Wypadek samochodowy,w którym ginie wspólnik rodzeństwa. Bana zabija policjanta,który przybywa z pomocą. Po co wymyślił,żeby się rozdzielić i ruszyć w taką pogodę na bezludzia,nie mógł mieć przecież pewności,czy nie są one zbyt długie,co spowodowałoby bez wątpienia śmierć w wyniku wyziębienia organizmu ?
2).Bana vs indianin. Czy tylko mi się wydaję,że odcięcie palca małym kozikiem za pomocą jednego(nie tak mocnego przecież) ruchu jest co najmniej przesadzone ?
3) Bana morduje indiańskiego wodza,zabiera mu skuter,który psuje się w drodze. Po co zostawia go na samym środku ścieżki ? Wiemy,że owy skuter naprowadził tę policjantkę na jego trop. Nie prościej było ukryć go w zaroślach ? Akurat panowała mocna śnieżyca,która zatarłaby wszelkie ślady

Film bardzo mi się podobał. Wszyscy grający w nim aktorzy zagrali wyśmienicie(zwłaszcza E.Bana-nie wiem czemu,ale jego bohater strasznie kojarzył mi się z Sethem Gecko z Od Zmierzchu Do Świtu). Deadfall to prosta historia,postaci są ledwo naszkicowane a mimo to i tak ogląda się je bardzo przyjemnie. Więcej takich filmów !

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

1, 2 - dopuszczam.
3 - ja bym skuter z drogi zepchnął...., ale trudno
Tu w sunie od drugiej minuty, napięcie dąży do konfrontacji, więc... ten skuter nie ma tu większego znaczenia.
Zgoda z podsumowaniem.
....
Uwaga!
polecam polski film Wśród nocnej ciszy(1978) - tylko żadnych wcześniej informacji nie czytaj!
(ściągnij, obejrzyj, a potem coś odpisz)
:)

ocenił(a) film na 8
wroclawnik

Nie lubię starego kina,ale dopiszę do listy. Dzięki :)

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

- ja też nie lubię starego kina, a szczególnie polskiego, gdyby nie polecenie tego filmu, to nawet bym nie zwrócił uwagi.
TU KLIMAT JEST B.PODOBNY I ZIMA, I POWIEDZ POTEM KTO ZABIJAŁ... BO NIE KAŻDY KTO TO OBEJRZAŁ TO ODKRYŁ MORDERCĘ ...
:)

ocenił(a) film na 8
wroclawnik

Jasne,no problemo :)

ocenił(a) film na 4
Gladiator1000

Raczej nie błędy logiczne, tylko nieuzasadniona głupota bohaterów, ale zgadzam się.
Dodam jeszcze, że powinien ukryć ciało policjanta i zabrać radiowóz.
Ale największa głupotą to się popisał Chet. Emerytowany glina powinien wiedzieć, że jak mierzy się do kogoś z broni, to tak aby żona nie była na linii ognia. Wystarczyło się troszkę przesunąć i, jak Bana powiedział że mierzy do żony, powinien dostać kulą w łeb i finito. Żona też się nie popisała, mając szansę dać znać młodej policjantce, że coś jest nie tak, wpakowała ją w środek kabały. Jay, wreszcie gdy obił mordę Banie powinien go sprawdzić i zabrać mu broń, a nie pozwolić na jeszcze jedną akcję.

Film byłby świetny, gdyby reżyser się trochę bardziej postarał. Ale niestety amerykanie nie zwracają chyba na takie rzeczy uwagi.

Leszy2

Nie bierzesz pod uwage takiego elementu jak ludzka słabość. Inaczej bys myślał gdyby ktos mierzył do ciebie z pompki i byłby gotowy Cie zabic, pewnie bys popuscił w gacie ;) ale na filmwebie łatwo jest sie wymadrzać . Ludzie w stresie działaja nieprzewidywalnie i najzwyczajniej adrenalina nie pomaga w podejmowaniu racjonalnych decyzji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones