PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607890}
6,1 13 163
oceny
6,1 10 1 13163
Deadfall. W potrzasku
powrót do forum filmu Deadfall. W potrzasku

film mi się podobał, ale ta miłość do tego chłopaka była zbyt krótka, żeby to się potoczyło jak się potoczyło czyli zabiła swojego brata, który zawsze się nią opiekował. Liczę na mądre wypowiedzi:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
cola_1988

A może nie tylko chodziło o miłość do tego chłopaka ?? Może miała już dość życia na krawędzi ? Może zrozumiała, że nie na tym życie polega (ucieczki, morderstwa brata...), może ten chłopak przy okazji otworzył jej oczy na wszystko ?? To były sekundy... strzeliła, ale i tak była tym przyłamana... Moim zdaniem, realne to było. Pozdro

ocenił(a) film na 8
cola_1988

Najpierw dałam 7 a teraz poprawiłam na 8
Film jest niesamowity, pierwsze 5 minut jest magiczne, mogę oglądać na około

Co do twojego pytania to jak najbardziej odpowiem, nawet wypunktuję :
1. Podczas jazdy samochodem, przed wypadkiem, Addison pyta się Lizy czy pamięta jak się chowali w sadzie. Zauważ przerażenie w jej oczach jak się do niej zwraca.
2. Po wypadku, kiedy się Liza przebiera w lesie, Addison patrzy się lubieżnie na jej nogi.
3. To samo miejsce, Addison każe jej powtarzać że jest tego małą dziewczynką
4. Liza nazywa Jeya imieniem brata, choć wie że będzie musiała prawdopodobnie się z nim przespać żeby ją zabrał na granicę z Kanadą, i faktycznie później "F u c k Me Addison"
5. Addison w domu Millsów, całuje Lizę w usta

Koniec punktacji, i teraz wniosek:
Związek pomiędzy Addisonem i Lizą jest oparty na silnej dominacji brata na poziomie psychicznym i prawdopodobnie fizycznym. Być może nie dochodzi między nimi do kontaktów seksualnych (oburzenie Addisona kiedy Liza mówi mu że patrzeć może) ale zbliża się w tym kierunku. Nazwanie Jaya imieniem brata wskazuje jak silny wpływ ma on na jej życie, boi się go i kocha jednocześnie, być może trochę jak mężczyznę nie jak brata.
Poznaje Jaya, chłopak jest zupełnym przeciwieństwem jej brata, troskliwy, opiekuńczy, pokazuje jej świat bez przemocy i strachu. I to wystarczyło żeby się zakochać.
I teraz czemu zabija własnego brata. Bo się go boi i kocha jednocześnie, bo wie że jest zabójcą i że zabije Jaya i jego rodzinę, bo wie że jak to teraz się nie skończy to już nigdy nie odejdzie i będzie skazana na swojego dominującego brata, wie że nigdy nie będzie wolna.

I jeszcze jedno, kojarzysz przycisk "wpis może zawierać spojler" ?? Bo widzisz twój post zawiera spojler, i ja przed obejrzeniem filmu przez ciebie się dowiedziałam że ona zabije swojego brata. Sugeruję żeby używać tej opcji żeby nie było takich sytuacji

galadriela

ja jeszcze nie dałem oceny i nie zmieniłem

ocenił(a) film na 8
galadriela

Proponuję nie czytać for przed obejrzeniem filmu. Jak widzisz, ja przed chwilą go obejrzałem a następnie z zainteresowaniem zajrzałem na fora. Czasem nawet rezygnuję z oglądania zwiastunów, bo psują mi całą zabawę z oglądania i elementy zaskoczenia. Zanim zdecyduję się na dany film, wchodzę na filmweba, widzę ocenę, plakat a także lecę wzrokiem po widocznych tematach na forach, ale to opcjonalnie, jak nie znam filmu. Wtedy się decyduję. Mimo wszystko, powinien umieścić napis.

ocenił(a) film na 8
galadriela

dokładnie, świetnie przedstawione skrzywiona psychika i uczucie do brata. poza tym postaci ojców, klimat - patrze po tym forum, ocenie i zastanawiam się czy przypadkiem nie ma dwóch wersji tego filmu

ocenił(a) film na 8
galadriela

jeszcze tak dopisze.. może tu nie chodziło o miłość do brata czy do Jay'a? może kluczowa tu była skrzywiona psychika Lizy, która doświadczyła traumy jako dziecko gdy jej brat zabił ojca... Gdy zobaczyła czym stał się Addison od momentu kiedy się rozstali stwierdziła albo raczej poczuła, że ona po prostu nie może przeżyć jeszcze raz tego co się działo w dzieciństwie i instynktownie pociągnęła za spust. Oczywiście nie umniejszam "zasług" miłości ale wydaje mi sie, że to mogło być powodem :) Lubie zimowe scenerie i ogólnie to film mi się podobał dałbym 6 ale, że jest Olivia Wilde (+1) i psychika jednej osoby odgrywa tak dużą role w tym filmie (+1) co także mi się podoba to daje 8 ;)

JaWiewior

To co chciałbym napisać, zostało tu już napisane. Za klimat, Oliwiię i końcówkę daję równierz 8 :)

ocenił(a) film na 5
cola_1988

to nie o miłośc chodziło chyba a uwolnienie się od niego. Początkowo jak Jay chciał go zabic to zmiękła, ale jak znowu zobaczyła braciszka który mierzy pistoletem do drugiego człowieka to go załatwiła. W ten sposób uwolniła się od niego sama. Można oczywiście kręcic nosem na tą scene no ale jakoś da się ją uzasadnic.

cola_1988

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones