PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=341745}

Death Note: Ostatnie imię

Death Note: The Last Name
7,1 13 059
ocen
7,1 10 1 13059
Death Note: Ostatnie imię
powrót do forum filmu Death Note: Ostatnie imię

Obie czesci filmu obejrzalem po serii anime i przyznam, ze zrobily na mnie wieksze wrazenie. Tam gdzie seria anime zawodzila, film wybrnal z tego znakomicie poprostu pozbywajac sie niepotrzebnych fabularnych zapchajdziur. Oba filmy znakomicie sie rozwijaja, pierwszy bedacy wstepem do calej historii a drugi rozpedza sie na maxa i prowadzi do rewelacyjnego (w przeciwienstwie do anime) finalu. Gdyby tak wlasnie zakonczono serie bylbym usatysfakcjonowany. Niestety serial zaczyna sie rewelacyjnie a im dalej tym gorzej, z filmem jest na odwrot. Jasne, mozna sie czepiac efektow czy specyficznego japonskiego aktorstwa, mi jednak nie przeszkodzilo to delektowac sie swietnie poprowadzona fabula.

Kriss de Bielau

ale za to jest pewna nieścisłość, która powoduje, że druga część ma u mnie ocenę 3:
Light dotyka fałszywego notatnika i może zobaczyć Ryuka. Zepsuło to dla mnie całe zakończenie.

ocenił(a) film na 6
Kriss de Bielau

Filmu w porównaniu z anime to dno. Ja rozumiem ze wszyscy są szczęśliwi z jednego dość oczywistego powodu *wiecie L), ale nieścisłość fabularna z mangą (bo to ona jest dla mnie najważniejsza) dobija. U mnie oba filmy mają tak wysoką ocenę ze względu na świetnych aktorów i boskiego Ryuka. Tak to miałaby 2. Poza eLem jest dużo więcej nieścisłości jak np. cały wątek z dziewczyną Lighta, jego rodziną. Boli też brak Mella, Neara i Matta (mój ulubieniec). Poza tym nie wiem gdzie widzisz w anime zapychacze , może w początkowych scenach z L? W anime i mandze każda scena ma swój sens i buduje napięcie (scena Tennisowa!) a tu wątki lecą na łeb na szyje. Film mnie niestety zawiódł gdyby nie odbiegali od mangi byłoby lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones