PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556062}
6,3 24 701
ocen
6,3 10 1 24701
Death Race 2
powrót do forum filmu Death Race 2

Obejrzałem dziś obie części. Najpierw jedynkę później dwójkę i muszę powiedzieć, że dwójka jest lepsza. Trochę niejasna jest dla mnie ocena na filmweb (pewnie dlatego 2 ma niższą, że znaczna część osób oglądających nie jest w stanie pojąć tego, iż akcja 2 dzieję się przed tym co jest w 1 co widać po licznych komentarzach, oraz ze zwyczajnej sympatii do Statham'a który pewnie dodaje z 1 oczko).

Według mojej oceny efekty specjalne na poziomie z pierwszej części czyli przy takim budżecie na naprawdę dobrym poziomie.
Soundtrack... no tutaj zdecydowana poprawa. Jak w 1 było dużo jakiegoś techno i dubstepu, który w ogóle nie pasuje do tego filmu to tutaj rockowo metalowe kawałki (ze 2 sztuki z serii NFS nawet) wkomponowały się idealnie.
Gra aktorska, bez zarzutów. Tylko lalunia wkurzała no ale ona taka miała być. I ten murzyn z cygarem co nie pamiętam jego imienia... Ale było go na tyle mało że w zasadzie nie przeszkadzał mi.
Najmocniejszą stroną jest chyba fabuła. Wszystko spójne, widać, że był pomysł i całość ma sens. Jak jestem fanem serii F&F to mogę powiedzieć śmiało, że powinni brać przykład z twórców DR pod tym względem.
Słabą stroną były chyba jedynie walki wręcz w wykonaniu Luke'a.. No czasami to powietrze uderzał a goście padali na hita.
No to w sumie... Szybkie bryki, wybuchy, gorące dziewczyny, krew, pot i łzy. Czego więcej chcieć? :)

No jeszcze będę miał jedno zapytanie do tych co OGLĄDALI uważnie do końca obie części! Bo skoro na koniec jest to zapytanie "to masz jakieś prawdziwe imię" to Katrina jakoby się dowiaduje, że to jej ukochany (hehe). To kurde skoro teraz miała opcje wolności, pewnie i ten milion by dostała i nie skorzystała z tego to czemu zabiła (bo tego się dowiadujemy w pierwszej części) ostatecznie Frankenstaina? No spowodowała jego śmierć jak sabotowała wyścig.

Pozdrawiam Kuba!

Apoteoza666

Techno i dubstep? rockowo metalowe? Odrób lekcje z muzyki

ocenił(a) film na 9
Yoonger

Rozwiń proszę :)

Apoteoza666

W jedynce nie usłyszałem żadnego Techno np Kay D Smith and Marc Tall - Hoipolloi (Original mix) i Dupstep np. Son of Kick - Playing The Villian (Original Mix). Słychać tylko kawałki kompozytora Paula Haslingera gatunku Stage & Screen i Electronic w stylu Modern Classical, Score.

W dwójce zaś Leftfield, House, Trip Hop, Alternative Rock, Hard House, Industrial, Progressive House itp. Metalu tam nie było czy konkretnego Rocka.

ocenił(a) film na 8
Yoonger

Ja nie znam sie na muzyce
Równie dobrze mogło lecieć Bania u Cygana lub Ona tańczy dla mnie film jest 8/10

ocenił(a) film na 9
Yoonger

No dobra przyświeciłeś tytułami, ale chyba widzisz zasadniczą różnice pomiędzy obiema ścieżkami dźwiękowymi? Moje ujęcie było bardzo ogólnikowo i miało na celu jak największe uwidocznienie różnicy pomiędzy pierwsza a drugą częścią filmu pod względem dobranych utworów i myślę, że pod tym względem mam rację. Gratuluję tak wielkiej znajomości utworów muzycznych. Opinia którą zamieściłem powyżej była moją oceną, do której oczywiście każdy może mieć zastrzeżenia :) Jednak chyba każdy zgodzi się ze mną, że różnica pomiędzy użytymi kawałkami jest zasadnicza.

Apoteoza666

Różnica widoczna, nie powiem, że nie. W każdym bądź razie film jest fajny, ale dla mnie lepsza jest jedynka, nie dlatego, że jest tam Jason Statham czy inna muzyka lecz dlatego, że akcja jest non stop (wyścigi).

Apoteoza666

nawet niezły prequel

ocenił(a) film na 9
Apoteoza666

Zgadzam się film całkiem spoko i jak dla mnie duże pozytywne zaskoczenie

ocenił(a) film na 10
Apoteoza666

Hmm... no nie wiem czy go tak zabiła, oglądnij trzecią część ;)

ocenił(a) film na 9
RosaalieHale3

No nie oglądałem 3 ale w po pierwszej części wychodzi na to, że ona spowodowała umyślnie śmierć Frankiego. I skoro już oglądałaś to powiedz proszę czy warto. bo słyszałem same negatywne opinie o trójce... :/

ocenił(a) film na 10
Apoteoza666

Powiem tak: dwojka lepsza , jak dla mnie trojka ujdzie ale warto ogladnac chociaz po to zeby dowiedziec sie calej fabuly np tego czemu ta laska tak mowi ;) nie chce zabierac Ci przyjemnosci ogladania spojlerami ;))

Apoteoza666

Masz racje. Niektore kawalki w Jedynce byly gowniane. W Dwojce sa lepiej dopasowane do klimatu filmu i mniej wkurzajace. Mimo to film jest slabszy - jak to odgrzewany kotlet...

ocenił(a) film na 4
Apoteoza666

"znaczna część osób oglądających nie jest w stanie pojąć tego, iż akcja 2 dzieję się przed tym co jest w 1 co widać po licznych komentarzach" - jestem zszokowany tym jak marna jest inteligencja widza, który nie rozumie idei prequelu. Połowa komentarzy pod tym filmem to wykaz zwykłej głupoty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones