PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32730}
7,4 16 594
oceny
7,4 10 1 16594
6,8 12
ocen krytyków
Dekalog VII
powrót do forum filmu Dekalog VII

Barciś

ocenił(a) film na 9

gdzie w tej części pojawia się Barciś? kompletnie o nim zapomniałem i dopiero po wymienieniu go w napisach końcowych zacząłem się zastanawiać, gdzie on był. Nie zauważyłem go w żadnej scenie...

ocenił(a) film na 7
los_motylos

Podobno był na stacji kolejowej, ale też się go nie dopatrzyłem. Może to on wyskakiwał z pociągu zanim Majka do niego weszła, ale ta postać była pokazana z bardzo daleka.

Winston_Wolf

Ponoć przez pomyłkę scena z jego udziałem została wycięta podczas montażu filmu.

ocenił(a) film na 9
los_motylos

pojawia się w scenie, gdy podczas poszukiwań głównej bohaterki Polony i i Linda spotykają się na jakiejś drodze. w tle widać człowieka przejeżdżającego na rowerze-to Barciś

ocenił(a) film na 8
los_motylos

ja myślę że pojawia on się na stacji kolejowej gdy matka (Polony) pyta się kasjerki (Dykiel) czy nie widziała dziewczyny z dzieckiem i wtedy w drzwiach stoi jakaś niewyraźna, rozmazana postać która budową ciała może przypominać Barcisia

ocenił(a) film na 8
slawek1990

A może ten człowiek o kulach co przechodził na dworcu ???

ocenił(a) film na 9
los_motylos

Coś mi się wydaje, że chyba faktycznie ta scena z Barcisiem została wycięta. We wszystkich tych momentach, wymienionych wyżej postacie są niewyraźne. Szkoda.

ocenił(a) film na 8
los_motylos

W obsadzie jest napisane że to mężczyzna na przystanku kolejowym, ale go nie zauważyłam niestety ;/

los_motylos

Barciś grał tu człowieka o kulach na stacji. Tak wypowiedział się w wywiadzie, który jest na oryginalnej płycie filmu. Podobno miało być użyte ujęcie kiedy się mija z Majką przy wsiadaniu do pociągu ale wycięto to scene.

ocenił(a) film na 5
jareczekck90

A więc dobrze trafiłam!:D Szkoda jednak, że był tak mało widoczny...

jareczekck90

Wiedziałam! Barciś zawsze pojawia się w takich przełomowych dla bohatera momentach...

ocenił(a) film na 9
los_motylos

A ja obstawiałem kogoś z przedstawienia np. że był przebrany za tego wilka.

ocenił(a) film na 8
los_motylos

Ja też uważam, że był to mężczyzna o kulach. Miałoby to również sens gdyż właśnie w tym momencie bohaterka podejmuje najważniejszą decyzję.

bunio_87

może prowadzi pociąg xd

ocenił(a) film na 8
kubatogwiazda

Jest przebrany za Dykiel. Na pewno :)

ocenił(a) film na 8
Iapetus

hahaha :D

A Kieślowski w swojej autobiografii mówi, że Barcisia nie ma w VII bo go źle nakręcił i musiał wyciąć.

erosomaczek

Szkoda że tak się stało i szkoda że Kieślowski nie zdecydował się nakręcić sceny z jego udziałem od nowa. Jego obecność w każdym Dekalogu jest znacząca. Powiedziałbym nawet, że jej brak w pewien sposób zaburza moje postrzeganie Dekalogu, bo wszechobecna Tajemnicza postać przestaje nagle być wszechobecna. Nie jestem też w stanie uwierzyć w teorię, że Barciś to rozmyta, praktycznie nierozpoznawalna postać, która przechadza się przez dwie minuty, kiedy Majka rozmawia przez telefon w budce telefonicznej. Jego postaci do tej pory były widoczne, najczęściej mijały głównego bohatera/bohaterkę i widz nie powinien mieć problemów z zauważeniem Nieznajomego, bo kamera chociaż przez krótką chwilę zatrzymywała się na jego postaci. To nie jest gra w Gdzie jest Wally. A tak poza tym to nie raz się zdarzało, że jakiś aktor widniał w obsadzie, mimo że scena z jego udziałem została usunięta (patrz - Agnieszka Kotulanka w Nadzorze z Ewą Błaszczyk) W związku z tym poszukiwanie Barcisia uważam za zakończone ;)

użytkownik usunięty
los_motylos

Scena od 28:23 do 30:53. Podczas rozmowy telefocznej Majki z matką w tle na dworcu przechadza się co jakiś czas ten sam mężczyzna. Wydaje mi się, że to był Barciś.

ocenił(a) film na 7
los_motylos

Ja miałam dokładnie to samo. Zapomniałamo Barcisiu, pojawił się w napisach i próbowałam go nawet szukać, ale bezskutecznie:P

ocenił(a) film na 7
monika_a1

Możliwe, że Barciś był maszynistą lokomotywy, którą chciała zatrzymać Majka ; )

ocenił(a) film na 6
los_motylos

Może go tym razem wycięli ;) Jak dooglądam do końca to się bardziej konkretnie wypowiem :)

majkalipcowa

Ja obstawiałabym tego pasażera o kulach.

los_motylos

Kieślowski poszedł krok dalej w przekminianiu dekalogu i po prostu przy siódmym przykazaniu... ukradł Barcisia.

pan_pisarz

Najlepsza odpowiedź!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones