PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181683}

Delikatna

Frágiles
6,3 12 682
oceny
6,3 10 1 12682
Delikatna
powrót do forum filmu Delikatna

To coś naprawdę miało być horrorem ? Pierwsza godzina to niesamowite nudy i całkowity brak
straszenia. A potem jakaś głupia akcja i ucieczka. W tym nie było żadnego klimatu i strachu, a
pomysł na fabułę wyjątkowo płytki i prosty. Owszem tej dziewczynki mogło być żal, ale taka scena
nie spowoduje, że łatwo można zmienić zdanie na temat filmu, który był aż tak nieudolnie
skonstruowany. Jeden z najgorszych horrorów jakie oglądałem. Już nawet film "Nowa Córka" był
lepszy.


ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

eee, no chyba trochę przesadzasz...chyba, że wolisz inne gatunki??

ocenił(a) film na 3
Daniela_Lujan_87

Uwielbiam horrory, ale muszą mieć fajny klimat.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

ja też lubię horrory, ale teraz już nie ma strasznych, jedynie co obecność była fajna :) wczoraj oglądałam takie badziewie 1989 roku, masakra....



http://www.filmweb.pl/film/Sm%C4%99tarz+dla+zwierzak%C3%B3w-1989-32012

ocenił(a) film na 3
Daniela_Lujan_87

Na straszenie są sprawdzone schematy i zazwyczaj to się sprawdza (odpowiednia muzyka, charakteryzacja, i nagłe pojawianie się). Jednak sądzę, że nie o to do końca chodzi.

Uwielbiam horrory, które potrafią mnie wzruszyć i wprowadzić w klimat smutku i melancholii.
Na przykład Sinister (2012).
Uważam, że twórcy horrorów nie powinni wszystkiego co najlepsze trzymać na koniec filmu. Owszem końcówka powinna robić wrażenie, ale wcześniej film również powinien być ciekawy, emocjonujący i straszny.

W przypadku Fragiles jedyne lepsze sceny zostawiono na sam koniec.

ocenił(a) film na 6
Daniela_Lujan_87

Najlepsze filmy o duchach to raczej te:
Azjatyckie...Krąg 1998...Klątwa 2002...Dark water 2002...Oko 2002...Nieodebrane połączenie 2003...Widmo 2004
Amerykańskie...Lśnienie 1980...Duch 1982...Szósty zmysł 1999...Inni 2001...remake Krąg 2002...remake Klątwa 2004 oraz
filmy amerykańskie nakręcone przez azjatę, bo widać klimatyczny styl azjatycki...
Naznaczony 2010...Naznaczony 2 2013...Obecność 2013, no i zapomniałbym jeszcze o hiszpańskim...Sierociniec 2007

ocenił(a) film na 3
pawel_nowakk

Zgadzam się wyjątkowy chłam, dziwi mnie taka ocena na filmwebie?

pawel_nowakk

Nie kazdy film zwany horrorkiem musi od razu straszyc duchami,sprzętem do torturowania czy litrami krwi. Ten film własnie jest horrorem w nieco innym przekładzie wizualnym. Bardzo lubię taką atmosfere w filmie.Na poczatku tajemniczo i intrygujaco rozwija sie akcja az do kulminacyjnego momentu w ktorym juz wiadomo o co chodzi. Calista zagrała rewelacyjnie. Ale to tylko moje zdanie.

ocenił(a) film na 3
megan94

Chodzi po prostu o to, że właśnie ten film nie miał fajnego klimatu. Na początku jeszcze miałem na niego nadzieję, ale niestety wszystko zostało zepsute.

No i właśnie ten film prawie w ogóle nie straszył. Horror, który nie tworzy klimatu grozy, strachu itp to gniot. To może być osiągnięte w jakikolwiek sposób, a niestety w tym filmie nie było w żaden.

pawel_nowakk

Ja mam inne zdanie i z reszta mam do niego prawo jak Ty. Uwazam ten film za rewelacyjny.

ocenił(a) film na 8
megan94

Mi się też bardzo podobał,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones