PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=246400}
4,8 38
ocen
4,8 10 1 38

Delirio caldo
powrót do forum filmu Delirio caldo

Sadyczne giallo

ocenił(a) film na 7

Perwersja, S&M, podporządkowanie/dominacja. Fabuła mnie wciągnęła i mimo, że domyśliłem się tożsamości drugiego zabójcy (pierwszy jest znany od początku), deliryczne zakończenie i tak zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Szkoda, że tylko dwie perwersyjne wizje Marcii pokazano, bo zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Szkoda również, że film kuleje pod względem przemocy...

użytkownik usunięty
Malignus

Mnie to niby-giallo kuleje w każdym możliwym aspekcie... Tragedia i dramat po prostu :D

ocenił(a) film na 7

A którą wersję oglądałaś? Bo podobno w amerykańskiej są jakieś fragmenty z wojny, czy coś.

ocenił(a) film na 6
Malignus

kup sobie człowieku dvd to sobie obejrzysz sobie obie wersje... fakt, w jednej z wersji są wstawki z wojny w Wietnamie...takie reminiscencje Mickey Hargitaya.
Pozdrawiam, Rosso

Malignus

Oprócz znanych dobrze wersji na DVD od BU, są jeszcze co najmniej 2 inne. Niemiecka, której nie widziałem jest podobno miksem wersji amerykańskiej i międzynarodowej. Jest też francuska, którą polecam obejrzeć. Sceny halucynacji są trochę pozmieniane i są dodatkowe ujęcia, których nie ma w innych wersjach. Do tego największa zmiana to mocno zmieniona i znacznie bardziej perwersyjna scena zabicia blondyny w wannie. Podobno jest znacznie więcej drobnych zmian w całym filmie, ale nie analizowałem tego dokładnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones