PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96673}

Demony 2

Dèmoni 2: L'incubo ritorna
5,5 812
ocen
5,5 10 1 812
Demony 2
powrót do forum filmu Demony 2

8/10

ocenił(a) film na 8

Podobał mi się jednak nieco bardziej niż część pierwsza. Film przesiąknięty jest do szpiku klimatem lat 80-tych i to w połączeniu ze sprawną jak zwykle reżyserią Bavy i świetną muzyką tworzy film godny ponownego obejrzenia. Klimat jest znakomity. Co prawda sceny z udziałem "nowo narodzonego" stwora niepotrzebnie rozluźniają klimat i są całkowicie zbędne, to niedługo potem wszystko powraca do bardzo fajnej, mrocznej atmosfery. Mroku jest tu aż nadto, krew również momentami leje się dość obficie. Nastrój jest dość ponury, ale na pewno nie przygnębiający. Głównie dlatego, że akcja dzieje się w dość szybkim tempie. Jest tu dużo akcji, scen walki z demonami. W sumie to niekiedy aż prosiło się o zwolnienie tempa. Są analogie do pierwszej części, ale ogólnie fabularnie film ma się nijak do poprzednika. Mi nie przeszkadzało to, że oglądamy całkiem nową historię. Demony wyglądają wyśmienicie. Na każdym kroku czuć realne zagrożenie z ich strony. Muzyka jest znakomita - zarówno motyw przewodni jak i inne, pojedyncze utwory. Dla mnie jest to wyjątkowo udany sequel dobrego horroru, jakim są Demony. Moja ocena: 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones