PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850302}

Dezerter

Der Überläufer
5,9 409
ocen
5,9 10 1 409
Dezerter
powrót do forum filmu Dezerter

Sytuacje nieprawdopodobne, dalekie od historycznych realiów. Reakcje psychologicznie pozbawione sensu. Wątek się rwie na każdym zakręcie. No i mamy kolejny przykład duchowej pustki, jaką zionie dziś kino niemieckie - a być może i cała kultura, która kiedyś miała coś do zaoferowania.

ocenił(a) film na 3
sz_adam

PS. Ta trójka w ocenie to wyłącznie za grę aktorów, która w sumie nie jest najgorsza.

ocenił(a) film na 7
sz_adam

A co zatem z duchową pustką polskiej kultury? Nie zauważył Pan, że to kooprodukcja niemiecko- polska?

ocenił(a) film na 7
sz_adam

A co z duchową pustką polskiej kultury? Nie zauważył Pan, że to kooprodukcja niemiecko- polska? Myślę, że zbyt surowo ocenił Pan ten film, do czego oczywiście ma Pan pełne prawo.

shapiro

No właśnie. Kopro-dukcja i to za liczone w milionach pieniądze polskiego podatnika. PISF wydaje znaczne fundusze by potomkowie oprawców lub co najmniej beneficjenci zbrodni mogli z większym jeszcze rozmachem snuć bajdy na temat historii II WŚ na własną modłę.

ocenił(a) film na 7
HamiIkar

Pieprzysz jak potłuczony. I mocno popłynąłeś w ocenie filmu. Reakcje psychologiczne jak najbardziej sensowne, to, że ty ich nie rozumiesz nie znaczy, że ktoś inny tak by się nie zachował. Wątek się nie rwie, spokojnie można go w każdym momencie pojąć, o ile ktoś ma czym… Pustkę to ja widzę w twojej głowie i to ogromną. Jedyne co to nie można go przyjąć jako filmu zgodnego z faktami historycznymi. Chociaż byli i dobrzy Niemcy i źli Polacy. To z jednym tu się nie zgodzę, mianowicie z obrazem Rosjan. Tam nie było mowy żadnych pozytywach. Nigdy by nie darowali życia dziewczynie z partyzantki, bo zaczęła śpiewać. Wykorzystaliby ją i zabili. To pewne. Żaden by nie wyskoczył z darowaniem jej życia, gdyż bałby się o posądzenie o zdradę. A i baliby się mieć dziewczynę z partyzantki w obozie. To tylko jeden przykład z wielu. Pięknie pokazana miłość, pięknie zagrana przez dwoje głównych bohaterów. Film nie najwyższych lotów, ale wart obejrzenia . A co do kinematografii naszych sąsiadów to ma się ona całkiem dobrze o czym może świadczyć chociażby film Ma zachodzie bez zmian, który zgarnął cztery Oskary. A tobie polecam może komentowanie sportu, bo tu to ci za dobrze nie idzie…

natasza_szczecin

Wydaje mi się, że chciała szanowna Pani odpowiedzieć założycielowi wątku. Ale skoro już zostałem wywołany do tablicy to odniosę się do kwestii "Na zachodzie..." Czytałem Remarque'a w liceum, obejrzałem starą adaptację. Nowa wersja jest atrakcyjne wizualnie ale utraciła gdzieś ducha powieści. To taki bardzie "Szeregowiec Ryan" tyle, że spóźniony o ponad dwie dekady. Po wjeździe na pole bitwy czołgów pomyślałem, że to byłaby dobra adaptacja Panzer General i niemal czekałem aż się pojawią heksy ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones