PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=336392}

Diabelska przełęcz

Devil's Knot
6,4 19 976
ocen
6,4 10 1 19976
5,0 3
oceny krytyków
Diabelska przełęcz
powrót do forum filmu Diabelska przełęcz

powinien obejrzeć ten film. Przedstawione tutaj kulisy działania policji, sądu no i oczywiście postawa opinii publicznej sa przerażające. Wystarczy ze nie pasujesz do otoczenia i jest z Tobą amen. Szkoda ze ten jest tak mało znany, trafiłem na niego zupełnym przypadkiem.

wokul81

Trudno nie być zwolennikiem kary śmierci dla bezwzględnych morderców.
Nie mówię, że gdy ktoś zabija kogoś w afekcie, należy mu się czapa.
Jednak bywają sprawy niepodważalne, morderca złapany na gorącym uczynku, DNA ofiary pod paznokciami, do tego powiedzmy jest recydywistą.
Trudno ci zrozumieć, ale wyobraźmy sobie, że jakiś facet napada na twój dom, gwałci i morduje twoją 12 letnią córkę, oraz męża.
Później okazuje się, ze siedział za napady, i był członkiem gangu.
Dasz mu żyć?
Ja bym nie pozwolił.

baraqs

Ja nie jestem. To jest morderstwo w świetle prawa.
Inna sprawa, że zamiast tego powinno być więzienie, które faktycznie jest karą. Bez żadnych udogodnień.

kaymann

myślisz że kara śmierci była stosowana bez żadnego paragrafu? czyli dożywocie wg ciebie to porwanie? niektórzy na prawdę nie zasługują żeby żyć i po prostu trzeba się ich pozbyć. brzmi drastycznie ale do tego doszło że wielu ludzi potencjalne dożywocie nie odstrasza a jeszcze nie raz wychodzą wcześniej

ocenił(a) film na 8
meanraax

Wypowiem się tu tylko politycznie bo filmu na razie nie widziałem. Mam zamiar obejrzeć go niebawem na dniach. Ale ja osobiście jestem przeciwko karze śmierci. Raz że zawsze istnieje ryzyko skazania niewinnego, a dwa jako libertarianin uważam że że państwo, władza powinno mieć możliwie naj mniej praw wobec swoich obywateli. Na pewno nie powinno móc ich zabijać, stosując na nich karę śmierci, czy porywać ich robiąc pobór do wojska. Kwestie paragrafów są tu nie istotne.

ocenił(a) film na 7
wokul81

jednak do tej pory nie odnaleźli zabójców/zabójcy więc być może oni faktycznie byli winni

ocenił(a) film na 8
CelineMarie

film jest wierną rekonstrukcją wydarzeń jakie sie tam wtedy wydarzyły na co dowodem są filmy dokumentalne produkcji HBO z 1996 roku pt. Paradise Lost częsci 1,2 i 3. Nie polecam ich wrażliwym ludziom ze względu na prawdziwe zdęcia ciał tych chłopców. Ze łzami w oczach odwracałem od tego głowę i nie dziwie się ze lokalna społeczność szukała winnych, nawet pomimo tak słabych dowodów winy oskarżonych. Z dokumentu wynika że większa część zeznań była manipulowana, część istotnych dowodów nie dopuszczono do procesu a część po prosu "zgubiono". Mimo tego dwóch oskarżonych dostało dożywocie a jeden czapę.

wokul81

Wierną rekonstrukcją? Paradise lost? Co ty bredzisz? Te pseudo dokumenty hbo przemilczały albo przekręcały fakty. Jeżeli faktycznie zaznajomić się ze sprawą to tak. Ci trzej kolesie są winni!

ocenił(a) film na 3
karolexzet

Zgodze sie dokument Hbo jest Krecony pod teze a nie obiektywnie.
Ale patrząc na cała sprawe z boku, trudno ocenic czy sa winni. Nie ma jednomyślnych dowodów ale sa pomniejsze ktore na nich wskazywaly. Nie skazali ich tylko dla tego ze sluchali Metallici i patrzyli na nich z gory, tak jak to pokazuje HBO.
Dodatkowo teraz mamy możliwość badań Dna i odkryto że włosy na ciałach chlopców nalezaly do Ojczyma
Steva i jego znajomego. Możliwe ze sprawa potoczyłaby sie inaczej gdyby wtedy mieli do nich dostep.

karolexzet

Typie, ale badania dna wykluczyły ich udział.

wokul81

Kara śmierci jest marnotrawstwem zasobów ludzkich. Jeśli zostanie w ten sposób niewinny człowiek to dopiero chryja, ale nawet zabicie jakiegoś seryjnego mordercy itp jest bezsensowne. Można użyć jego "talentów' np w jakiejś wojnie :) itp itd

użytkownik usunięty
wokul81

Mysle,ze to nie jest takie proste.Jestem za kara smierci,z zastrzezeniem na przypadki bez cienia watpliwosci.Oczywiscie ze niemoralnym jest odbieranie komus zycia ale czy moralnym jest aby rodziny ofiar utrzymywaly zabojce?Kiedys gdzies widzialam apel rodzcow o pomoc w rehabilitacji corki.Dziewczyna byla piekna nastolatka,baletnica...kiedys na przejsciu dla pieszych potracil ja pijany kierowca,dostal za to kila lat...on wyjdzie i bedzie zyl...dziewczyna jest roslina,slini sie i nigdy juz nie stanie na nogi...a jej rodzice zebrza o pomoc.Mysle sobie,ze jego nie nalezalo zamykac ,tylko na cale zycie obciazyc kosztami opieki nad jego ofiara.Prawo jednak tak nie dziala.Tak samo jest z zabojcami...zabil ale sam zyje,je,czyta,oglada slonce,marzy..

ocenił(a) film na 4

Masz rację, chwasty trzeba wyrywać, a nie popadać w pseudoliberalną empatię.

ocenił(a) film na 8
wokul81

Myślę, że gorsze jest jeszcze dożywocie od kary śmierci, wiedząc, że jest się nie winnym. Siedzi się w więzieniu kilkanaście (dziesiąt) lat, to jest męka.

wokul81

niby tak, ale sledztwo bylo parodia, a policanci byli nie profesjonalni i zachowywali sie jak dzieci

wokul81

to że ktoś jest za karą śmierci nie znaczy że wyznaje zasadę z kodeksu Hammurabiego i chce zabijać każdego ale szkoda debatować wystarczą jakieś populistyczne hasła o byciu cywilizowanym i byciu lepszym od mordercy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones