PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=336392}

Diabelska przełęcz

Devil's Knot
6,4 19 979
ocen
6,4 10 1 19979
5,0 3
oceny krytyków
Diabelska przełęcz
powrót do forum filmu Diabelska przełęcz

Strasznie frustrujący film - ilość wątpliwości przedstawiona na procesie nigdy nie pozwoliła by skazać kogokolwiek....

Niestety - tępe amerykańskie buce potrzebowały kozła ofiarnego....

Szczególnymi skur..synami prezentują się - sędzia i szef policji, którzy otwarcie kłamią, łamią wszelkie zasady, byle by tylko skazać kilku nastolatków na śmierć.
Tego rodzaju świnie są przyczyną wszelkiego zła.

Amerykański wymiar..."sprawiedliwości" ośmiesza się całkowicie.

Film jest dobry, ale dla kogokolwiek z zasadami czy poczuciem sprawiedliwości będzie strasznie frustrujący.

ocenił(a) film na 8
mr_craftsman

To jest w końcu film oparty na faktach, nie mogli w inny sposób przedstawic tego procesu skoro tak to wyglądało.
Bardzo interesuje mnie ta historia i nie mogę się doczekac zeby obejrzec ten film, gdzie go widzales?

ocenił(a) film na 7
Starrlight

Jesy na torrentach.
Fakt sprawa z d*py,niestety trzeba bylo kogos skazac.Na takim zadupiu wsrod white trashow nie ma co oczekiwac sprawiedliwosci.Sedzia pewnie taki sam trash tylko ze w todze.Dopuszcza jakies dziewczynki do zeznawania ,a waznego swiadka olewa.
Z wymiarem sprawiedliwosci jest jak z demokracja, masz kase to manipulujesz i smiejesz sie ludziom w twarz.

CichyMorderca

Łykacie jak gąbka co te wszystkie mega stronnicze filmy przekazują. Fakty są zupełnie inne ale do nich trzeba trochę pogrzebać, bo żaden prokurator, śledczy, czy sędzia nie robi komercyjnych filmów i ma to gdzieś bo sprawa się dla nich zakończyła sukcesem - skazaniem. Sprawa ma trochę niejasności i brak 100% bezpośrednich dowodów, ale znając wszystkie dowody poszlakowe nie mieli byście wątpliwości że to zrobili. Te dzieciaki to zwyrodnialcy, masakra co oni robili na codzień. Gwałty, zabijanie zwierząt, twarde narkotyki i szatan to była ich codzienność. Damian siedział z psychiatryku i własnoręcznie pisał o takich zabójstwach dzieci i wiele innych podobnych planów. Niestety tępi amerykanie lubią sensacje, teorie spiskowe i powstał dziwny ruch który się rozpędził i zdobył wielu zwolenników aż trafił pod skrzydła HBO. Wielkie pieniądze, mega stronnicze pseudo dokumenty i ktoś nie znajacy sprawy jest przekonany o ich niewinności... Bardzo ciekawa sprawa...

ocenił(a) film na 7
pooke

nie jestem przekonany,ale jak sam napisales jest wiele niejasnosci i to powinno wystarczyc by ich nie skazac.
Racja tepi amerykanie lubia sensacje,czyli kult satanistow na zadupiu.
Czy tepi polacy nie lubia sensacji?Jaka jest roznica miedzy tepym amerykanem a tepym polakiem?

ocenił(a) film na 6
CichyMorderca

Statystycznie rzecz biorąc tępy amerykanin warzy z 5 kilo więcej ;P

ocenił(a) film na 7
pooke

dawaj linki i źródła etc. bo jestem ciekawa skąd masz takie info i sadzisz takie rewelacje :>

pooke

Jesteś kretynem i jeszcze wypowiadasz się o szczegółach sprawy a nie masz o tym pojęcia, morderca został już znaleziony i jak się okazało był nim ojczym jednego z chłopaków, znaleziono nawet jego materiał genetyczny na miejscu zbrodni. Ale trzeba trochę poczytać a nie zgrywać znawcę na filmwebie, do szkoły tłuku

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Devouer

Zostałeś zjedzony przez kolegę wyżej ;D

Devouer

Serio czy pierd..lisz?

Devouer

JAk to został znaleziony? Interesuje się sprawa dopiero od godziny, ale z tego co wiem nie wniesiono przeciw niemu oskarżenia. NIe został skazany. W tym stanie ta trójka chłopkaów nadal jest winna. Znaleziono materiał genetyczny tego ojczyma, ale poniewaz sprawy nie wznowiono (sprawcy sa w tym stanie już znani i skazani) to on pozostał bezkarny i tylko sa podejrzenia, że to mógł być on. Jesli jest inaczej to napisz prosze, bo ja jak mówiłam znam sprawe od godziny zaledwie.

pooke

@pooke to tak na prawde Terry Hobs, jedzie na translatorze i wam wciska kity. wiemy ze to ty zwyrodnialcu!

ocenił(a) film na 6
mr_craftsman

Mimo wszystko warto sprawdzać dane przed dziwnymi oskarżeniami.
Po pierwsze sam film jest wybitnie stronniczy.
Po drugie o ile ze względu na unieważnienie części dowodów lata później wyrok odwołano to nigdy nie orzeczono o niewinności sprawców ;)

Dealric

Oczywiście, że nie orzeczono o niewinności sprawców, bo przysługiwałyby im horrendalne odszkodowania za bezprawne uwięzienie na - bagatela - osiemnaście lat, i to najlepszych osiemnaście lat życia, od pełnoletności. To po prostu wybieg prawniczy. Dać skazanym wybór: albo ubiegacie się o uniewinnienie, i siedzicie w celi jeszcze nie wiadomo ile lat, albo wychodzicie natychmiast - ale w świetle prawa nie jesteście ani winni, ani niewinni... Kto by nie powiedział: "ok, chcemy wyjść z więzienia najchętniej natychmiast"? Problemem w tej sprawie było właśnie to, że nie było jednoznacznych dowodów uniewinniających (przypominam, że oskarżeni mieli wiarygodne alibi! Ale równoważyły je zeznania napływających stopniowo "świadków") ale też i skazujących (już więcej dowodów obciążało ojczyma jednego z chłopców, vide nóż ze śladami krwi którego chciał się szybko pozbyć i "nagła konieczność" wyrwania sobie wszystkich zębów gdy na zdjęciach ciała odkryto ślady ugryzień). Trójka z Memphis została skazana na podstawie przypuszczeń i widzimisię lokalnej społeczności z policją na czele. Smutna historia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones