PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810271}
4,2 11 781
ocen
4,2 10 1 11781
2,0 17
ocen krytyków
Diablo. Wyścig o wszystko
powrót do forum filmu Diablo. Wyścig o wszystko

Jedyne co można powiedzieć o tym filmie to, to że powinien on być studium w każdej akademii filmowej jak nie tworzyć filmów.
To jest nawet gorsze niż Kac Wawa...
Ten film jest tak zły, że nawet zrobienie polskiej kopii 1:1 Fast and Furious byłoby przy tym jedynie niewinnym wybrykiem.
Boże kto pozwala na tworzenie takich badziewi? Dlaczego nikt nie sprawdza jakości produkcji nim wypuszczą film do kin?
Tak całkowicie szczerze to twórcy tego dzieła powinni oddać pieniądze za bilety wszystkim, którzy poszli na to coś do kina.
Dźwięk jak zawsze niby jest ale dialogi są zagłuszane nawet przez zwykły szum tła...
Montaż to porażka. Skoki i cięcia całkowicie bez ładu i składu...
O fabule nawet nie ma co mówić.
Ktoś nadzorował cokolwiek, na jakimkolwiek etapie produkcji tego gniota?

ocenił(a) film na 1
marcov1984

Nikt tego nie nadzorował - aktorzy, scenarzyści, reżyser i cała reszta wpadli na plan filmowy i każdy robił co chciał, co mu akurat wpadło do głowy.

ocenił(a) film na 3
cyfrowy_baron

Najbardziej denerwuje to że polscy reżyserzy/ scenarzyści mają jakikolwiek brak szacunku do widza. Wszystko jest robione po łebkach, byle by zarobić pieniążki. Wiem że o to w tym biznesie chodzi, ale czasami mogliby się postarać chociaż troszeczkę. Celowo nie wspominam o aktorach bo aż szkoda. Idealnie pasuje tutaj zacytowanie jednej z kultowych piosenek "wszyscy artyści to prostytutki" Od czasu do czasu oglądam polskie filmy i teraz piszę z ręką na sercu, od wielu, wielu lat nie widziałem dobrego polskiego filmu. Nie jestem w stanie pojąć kto wykłada pieniądze na takie gówna. Jak nie wstyd aktorom grać w takim syfie. Zgarniają kupę kasy za takie coś, wstyd. W polsce jest mało aktorów, większość tych ludzi to osoby które miały szczęście, i dla pieniędzy zrobią wszystko.

klem

ostatnia rodzina niezły

klem

Witam. Na odzyskanie nadzieji co do polskiej kinematografii polecam "Legendy Polskie" allegro. Zbiór kilku krótkometrażowych dobrych filmów i niezłej muzyki

marcov1984

Ale jak ktoś widział zwiastun i śledzi obecne trendy w kinematografii nie powinien mieć pretensji, że został oszukany. Trailer ewidentnie pokazuje z czym będziemy mieli do czynienia.

marcov1984

Zgadzam się.To powinno być karane........

marcov1984

No sorry ale tu się z Tobą nie zgodzę kac Wawy to do tej pory nic nie przebije :)

ocenił(a) film na 1
Ricky79

Kac WAWA właśnie została przebita,Diablo jest jeszcze większym gniotem

marcov1984

Przecież to "Młode wilki" 25 później, nie ma się co spinać.

rallycan

"25 lat" miało być.

rallycan

Młode Wilki może nie były wybitnym dziełem ale w tym momencie totalnie z nich pokpiłeś. Oglądałem „wilki” na świeżo, niewiele wcześniej i to jest mimo wszystko inny poziom kina... jedno obok drugiego nie leżało

przemekmontana13

Oczywiście, że "Diablo" to inny poziom. Oba te filmy oceniam z perspektywy czasów, w jakich się ukazały, bo obie premiery pamiętam. To jest poziom na miarę naszych czasów, i nie parafrazuję tu "Misia". _Wtedy_ był wyższy poziom i"Młode wilki" na tamte czasy były taką samą śmiesznostką. Dziś wydają się wartościowym filmem "o czymś". A może wyglądają tak dlatego, że wtedy i w Ameryce nikt nie słyszał o "Szybkich i wściekłych" (sam tytuł jest debilny), były inne wzorce, z których się czerpało?

rallycan

Młode wilki trzeba oglądać z przymrużeniem oka, oglądałem go nie znając tamtych realiów, pomimo że trącił myszką to był całkiem pozytywny.

ocenił(a) film na 1
Sopuch

Jak można porównywać młode wilki do tego gniota...ludzie jak..

pawel997402

jak widać można...

rallycan

To akurat się zgadza - pryzmat czasów, w których filmy gatunkowe powstają.
Dlatego dziś kino sensacyjne leży i kwiczy - puste efekciarstwo bez scenariusza, może być głupie jak but - byle tempo było.

marcov1984

Zauważcie jeden poważny błąd w filmie. Kiedy Pazura wyjeżdża z parkingu podziemnego to jest to Mercedes klasy E. W kolejnej scenie, kiedy jest zatrzymany przez policje siedzi już w Mercedesie klasy S. Dziwne

ocenił(a) film na 5
BOSS_308

Lepsza jest scena na moście dużo, dużo wcześniej - uciekł z tą walizką i na scenie z góry widać, że motor zajeżdża mu drogę a przed nimi tir - nie miał szans na jakikolwiek manewr - nie wiem o co chodziło.

ocenił(a) film na 10
BOSS_308

Aż sprawdziłam tę scenę z meercedesem :D to coś na takiej samej zasadzie jak kubek ze starbaksa w Grze o Tron :D

ocenił(a) film na 1
rozna_986

Co za dno! Tych kąt musiałes najeb@ć................

rozna_986

Kubek ze Starbucksa przy Diablo to wartościowe przesłanie kulturalne odbijające modernistyczne pojmowanie świata w średniowiecznych wyobrażeniach. Dla uważnych ten kubek to paralela naszego świata, tak zmodernizowanego, że aż średniowiecznego u podstaw. Rozumiesz co chcę powiedzieć? Znaczenie tego nieszczęsnego kubka jest pierdyljonyliard razy potężniejsze niż cały film Diablo.

ocenił(a) film na 10
marcov1984

Nie będzie to mega gratka dla fanów motoryzacji czy wyścigów samochodowych, ale dla przeciętnego Kowalskiego może być to rozrywka na jakimś tam poziomie. Mnie ten film zaskoczył, ale pozytywnie. Realizacja dobra, sceny wyścigów ok, a scenariusz no coż.... na wzór hollywoodzkich filmów. Trudno winić reżysera za to, że wzorował się na najlepszych.

ocenił(a) film na 10
tadeuszgorat

Tez tak mówię A co do tego, ze taka troche z Ameryki, to tez prawda. nawet klimat próbowali zrobic podobny. Obsada bardzo w porządku choć jest jedna osoba, która mi sie nie podobała to Cezary Żak, ktorego mega lubię z innych filmów. Film mi sie ogólnie podobał. Daję 10 za obsadę. Co do Żarka to Miał za małą rolę tutaj. Ejj, z tym mercedesem, to jest serio takie ważne jakiej to było klasy :P ? Bo dla mnie nie. Dla mnie ważne było, ze mercedes :D

ocenił(a) film na 1
Erin_Sweenay

Wypier@qlqć klakiery /!

tadeuszgorat

Ocenianie tego filmu na 10 to brak szacunku w ogóle do tego forum i innych istot po ludzku i rozumnie myślących. Chyba że skala ocena się zmieniła na od1 do 100.
Drugim wytłumaczeniem jest fakt iż ocena jest zawsze subiektywną ale nie wiem co trzeba mieć albo raczej nie mieć w głowie aby ocenić ten film na więcej niż 5 po tylu błędach w nim zawartych.

tadeuszgorat

Bo uważasz, że przeciętny Kowalski jest na tyle upośledzony, że będzie uważał Diablo za arcydzieło? Na miejscu przeciętnego Kowalskiego cholera uznał bym to za potwarz...

ocenił(a) film na 10
marcov1984

Takie jest zapotrzebowanie, to takie tworzą filmy. Nie jest to taka zła produkcja, jak tu niektórzy piszą, wszak jest to kwestia gustu. Historia taka rodem z Ameryki fakt do tego zagrana w Polsce, więc cóż klimat nie jest taki sam, ale gorsze filmy widziałem w swoim życiu.

Karik_

Zapotrzebowanie na debilizm? No nie mogę... nawet popkornowce TRZEBA umieć robić...

ocenił(a) film na 10
marcov1984

Daję 10 za przekonującą gre aktorską Tomka, szkoda, że nie było więcej nowych twarzy w tym filmie, może wypadłby lepiej. Uważam, że warto obejrzeć tę produkcję, bo nie jest zła, te sceny wyścigów zrealizowane na wysokim poziomie, chociaż jak dla mnie za mało dramatu, w końcu wątki kryminalne były :D czy druga część będzie lepsza? mam nadzieję.

ocenił(a) film na 10
Dianaszaszan

A ja uważam że nowe twarze byłyby tu niepotrzebne z tego względu, ze wszyscy aktorzy grający tutaj sa po prostu bardzo dobrzy. I daję 10 za obsadę, wyścigi, grę Tomka również. Swoją drogą bardzo go lubię jako aktora.

ocenił(a) film na 10
Bedvin_Wilson

Jak dla mnie film w porządku. Chociaż szczerze mówiąc wolałbym jakichs większych akcji czy większych dialogów. Tam takie troszkę jakby niedomówienia były. Tak poza tym film w porządku, fajna muzyka, aktorzy dali z siebie w wszystko ;)

ocenił(a) film na 10
PiotrekPi

Byłam na tym filmie. Moge powiedziec, żejest to taki luźny film. Na sobotni bądź po prostu na niedzielny wieczór, żeby się rozlużnić przed nadchodzącym tygodniem ;) P.S : Tomek jak dla mnie i nie tylko dla mnie - bardzo obiecujący aktor.

ocenił(a) film na 10
marcov1984

Według mnie ta ocena jest mocno krzywdząca, tutaj nie ma żadnych merytorycznych uwag, same bluzgi.

ocenił(a) film na 10
kajagrzelak09

prawda, sama nie rozumiem o co chodzi w tym komentarzu, dla mnie było okej

ocenił(a) film na 10
eneduee

Ja uważam, że film jest w porządku. Dałam 10 za grę aktorską Tomka i za obsadę. Za fabułę. Można by go jeszcze troche podkręcić, by oprócz wyścigów coś jeszcze tam było. Ale dawanie temu filmowi 1 czy po prostu jechanie po nim jak tylko leci, jest tak jak ktoś napisał... dosłownie krzywdzące.

ocenił(a) film na 10
Celinka_fw

Niech już niektórzy nie piszą jaki ten film jest gniotem. Widziałem większę i to dużo większe.

ocenił(a) film na 10
NorbiOrbi

Przynajmniej w tym filmie nie widzę, non stop tych samych twarzy. Widze cos innego przynajmniej. I fakt, jest to inny film od całej reszty w polskim kinie.

ocenił(a) film na 10
marcov1984

Naprawdę dobry film. Byłam na premierze z narzeczonym i dobry

ocenił(a) film na 10
faustynakiper

Niektóre momenty są naprawdę niezłe, warto było się wybrać do kina .

ocenił(a) film na 10
nnina_fw

Filmu akurat nie oglądałam w kinie, ale też by zobaczyć musiałam wykupić. także tez jakieś pieniądze wydalam i nie narzekam

ocenił(a) film na 10
Erin_Sweenay

Czasami też tak robię ale akurat na tym filmie byłam w kinie. Mój narzeczony chciał koniecznie zobaczyć ale film niezły.

ocenił(a) film na 9
marcov1984

Film taki sobie, dość przewidywalnym, ale dramatu nie ma, fajnie zrobiony.

ocenił(a) film na 10
bogdanwel

bardzo mi się podobał z chęcią obejrzałabym go jeszcze raz

ocenił(a) film na 9
bogdanwel

Właśnie historia jest dość przewidywalna, jednak realizacja tego projektu jest super moim zdaniem. Gra aktorska na wysokim poziomie, ale samo to, jak film został zrealizowany mi się podoba. Jakby do tego, jeszcze był dobry scenariusz to już w ogólne....

marcov1984

dźwięk się robi w postproducji. trzeba praktycznie nagrać jeszcze raz ten sam film, wszystkie dialogi itp a to kosztuje. w polsce się tego nie robi z oszczędności - na zasadzie jakoś to będzie słychać.

mercx

a jak nie to się usunie szumy, walnie kompresor i jakoś będzie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones