PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810}

Diamenty są wieczne

Diamonds Are Forever
7,1 41 475
ocen
7,1 10 1 41475
5,7 11
ocen krytyków
Diamenty są wieczne
powrót do forum filmu Diamenty są wieczne

10/10

ocenił(a) film na 8

Zdecydowanie jedna z najlepszych części filmu o przygodach agenta 007. Wielki powrót Connery'ego jak najbardziej udany. Ta rola pasuje mu jak ulał, bo niestety poprzednik grał nieźle, ale brakowało mu tego czegoś. W filmie odnajdziemy wszystko czego brakowało w poprzednich częściach- bardzo dużo akcji. W końcu wiele wybuchów, latających pocisków i zgonów. Bond znów zaczął korzystać ze swoich gadżetów, choć rzadko mu się to zdarzało do ekranizacji tej części. Pierwszy raz nawet przez moment się nie nudziłem. Film naprawdę warty obejrzenia.

ocenił(a) film na 7
_adriano_

Uwielbiam całą serię Bondów, a książki Fleminga jeszcze bardziej, ale trn film niestety nie wyszedł. Po równując do terminologii kucharskiej wszystkie składniki było w porządku, przepis również, ale nie wiadomo czego to ciasto w piekarniku oklapło. Pierwsza część filmu znakomita, bo jest w zasadzie kopią książki, notabene chyba jednej z najlepszych Fleminga. Druga część filmu to juz wesoła twórczość scenarzysty, moim zdaniem nie najlepsza, bo osobiście nie lubię jak Bond ma zapobiegać atakowi z kosmosu. To samo się tyczy Moonrakera.

Co do Connery to jego powrót nie wypadł najlepiej. Prezentuje się gorzej niż starszy o 7 lat Roger Moore w Zabójczym widoku. Cały film na tle bondowskiej serii w moim osobistym rankingu trochę niżej niz połowa całej stawki.

Generalnie dla mnie film zasługuje na mocne 7/10 z aspiracjami na 8 :)

_adriano_

Dobrze, że trafiłem na Twoją opinię, bo dzięki niej już się domyślam, że szkoda czasu na oglądanie tego filmu, bo najwyraźniej to tutaj filmy o Bondzie z dobrych, klimatycznych filmów szpiegowskich zmieniają się w efekciarską papkę, a ja już nie mam 12 lat, żeby podniecać się wybuchami i strzelaninami. Zresztą jak ktoś lubi widowiskową akcję, to nie sięga po film z początku lat 70, bo wyglądają żałośnie. Im więcej akcji i afektów specjalnych w starych filmach, tym szybciej starzeje się film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones