PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649837}

Diuna Jodorowskiego

Jodorowsky's Dune
7,8 2 812
ocen
7,8 10 1 2812
7,0 6
ocen krytyków
Diuna Jodorowskiego
powrót do forum filmu Diuna Jodorowskiego

Malo osob chyba wie ze film Jodorowskiego The Holy Mountain zostal sfinansowany przez Managera The Beatles wiec dlaczego nikt ze znanych i bogatych nie chcial pomoc tym razem ? Marilyn Manson jako fan Jodorowskiego (Jodorowski udzielal mu slubu z Dita Von Teese przebrany za postac z filmu El Topo) powinien pierwszy dolozyc kase i chociazby holywood rzucalo klody pod nogi mogliby sprzedawac ten film na dvd niezaleznie od duzych koncernow wiec czemu ale to czemu ch*j z tego wszystkiego wyszedl ?:<

ocenił(a) film na 8
CienSoulwhore

Nie wiem, czy pięcioletni Manson był już fanem Jodo, ale przypuszczam, że nie miał wówczas wystarczających funduszy:)

hewwah

nie chodzi o czasy pisania scenarusza , dokument o filmie powstal w 2013 ,wiec film tez mogl sie jednak narodzic po latach ; > .pozdro

ocenił(a) film na 8
CienSoulwhore

No co Ty?! Po pierwsze, Jodo w 2013 był zajęty czymś zupełnie innym. Po drugie, połowa aktorów (i innych twórców) już nie żyła. Po trzecie, nie miałoby to już teraz takiej siły rażenia jak mogłoby to mieć w latach 70. Po czwarte, pewnie zapał twórców byłby już kompletnie nie ten...
Ale pomarzyć można:)

hewwah

film mial powstac in the middle of 70 wiec nie wiem na jakim liczydle wyliczyles ze Manson mial 5lat ale rozumiem ze chciales zablysnac jako specjalista ; >

ocenił(a) film na 8
CienSoulwhore

Spoko, spoko:) Niczym nie chciałam błyszczeć. Napisałam o tak sobie "5 lat", bo MM urodził się w '69ym i w połowie lat '70ych miał około pięciu... ale może miał 4,5, a może 6, a może nawet 7. Nic to jednak wielkiego nie zmienia w mojej wypowiedzi. Calm down, man:)

hewwah

Szkoda ze Giger zmarł bo wersja Lyncha mocno średnia " nie miałoby to już teraz takiej siły rażenia "
Watpisz w jodorowskiego?:)

ocenił(a) film na 8
cyberherber

Och, nigdy!
(Dorzucam się wręcz do jego nowego filmu na kickstarterze- również polecam!)
Nie myślałam o wersji Lyncha, a bardziej o całym rozwoju SF i efektów specjalnych. Wszystkich Gwiezdnych Wojnach i innych Dreamworksach.
Ale siłę rażenia ma wszystko, co Jodorowski robi. Nawet jego obecność ową siłę ma!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones