PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492133}

Dla niej wszystko

Pour elle
7,2 9 218
ocen
7,2 10 1 9218
Dla niej wszystko
powrót do forum filmu Dla niej wszystko

Film zrealizowany bardzo dobrze, trzyma w napięciu. Niemniej jednak fabuła jest irytująca i irracjonalna. Kto o zdrowych zmysłach (nie będąc bandziorem) uznałby odbicie więźnia za jedyny sposób rozwiązania sytuacji, w której znalazła się żona bohatera. W tle wszystkiego jest małe dziecko wplątane nieświadomie w całą sytuację. Reżyser próbuje usprawiedliwić działanie ojca, sugerując widzowi, że dziecko potrzebuje matki. To prawda, ale nie za cenę utraty drugiego rodzica. Ojciec dziecka nie dopuszcza myśli, że jeśli coś się nie powiedzie, to również trafi za kratki "osierocając" dziecko.
Dziwi też podjęcie przez niego tak ostatecznej decyzji narażającą całą rodzinę, bez próby wykorzystania legalnych środków prowadzących do uniewinnienia żony. Tak na szybko osobiście wynająłbym prywatnego detektywa, który miałby za zadanie odnalezienie prawdziwej sprawczyni zabójstwa. No chyba, że bohater uznał, że żona jest winna zabójstwa i nie mogąc poradzić sobie z tą sytuacją postanawia postawić wszystko na jedną kartę. Próbowałem empatycznie podejść do tematu działań bohatera, ale za każdym razem uznałem jego działania za irracjonalne.

mareeu

A ja bym zrobił to samo co gł. bohater, poza tym to jest film, a ja nie chciałbym oglądać takiego scenariusza jaki Ty przedstawiłeś, zwłaszcza z prywatnym detektywem. Może za dużo "Malanowskiego" ?

mareeu

Widocznie tam sądy są tak samo sprawiedliwe jak u nas. Mąż był przekonany o niewinności żony. Ona miała być z nim i wychowywać dziecko, a nie siedzieć w więzieniu. Kto po kilku latach dochodzenia zrekompensowałby jej spędzony w więzieniu czas? ŻADNE pieniądze tego nie wynagrodzą.

ocenił(a) film na 8
mareeu

To samo myślałam oglądając film. Jednak rzeczywiście trzymał w napięciu do końca i dlatego oceniłam go wyżej

ocenił(a) film na 8
mareeu

Wszystkie legalne środki zostały podjęte: sądy apelacyjne, kasacyjne itp., prywatny detektyw szukał zabójczyni... 3 lata po zabójstwie bo tak długo wlókł się proces. Wreszcie została tylko perspektywa długiej odsiadki żony zgodnie z wyrokiem opartym na b. słabych dowodach (raczej "motywach" niż dowodach). Jest inny film francuski o rodzinie oskarżonej o molestowanie dzieci = oskarżono ich o to, że są "częścią siatki pedofilskiej". Trwało lata zanim się okazało, że zostali oskarżeni przez bodajże zazdrosnych sąsiadów a policjanci "nie przepadali za pedofilami". Stracili zdrowie, pracę, znajomych, zasoby finansowe, runęło ich życie rodzinne.... Zostali.. uniewinnieni... po latach.. Chyba pobieżnie oglądałeś film "Wszystko dla niej", sądząc po tym co napisałeś.

ocenił(a) film na 8
mareeu

Ten inny film to film francusko-belgijski pod tytułem "Winny" (2011) tytuł oryginalny: "Présumé coupable". Zachęcam do oglądnięcia. A tzw. "wymiar sprawiedliwości" - .....

ocenił(a) film na 7
mareeu

Nie miał czasu na próby legalnego wyciągnięcia jej z więzienia. Jego żona próbowała popełnić samobójstwo. Kwestią czasu było, że w końcu jej się uda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones