PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261564}

Dlaczego, tatusiu?

Child of Rage
6,7 87
ocen
6,7 10 1 87
Dlaczego, tatusiu
powrót do forum filmu Dlaczego, tatusiu?

Automatycznie odczułam niechęć do tego rodzaju "terapii", jaki pokazano w filmie. Idąc dalej tropem tej całej historii dotarłam do filmu na YouTube na temat prawdziwej Cat, dziewczynki o imieniu Beth. Oba filmy powstały w latach 90., gloryfikując metodę tzw. rebirthingu, która okazała się wyjatkowo niebezpieczna. W 2000 r z powodu takich eksperymentów zmarła mała dziewczynka. Szkoda, że nie dodano jakiegoś napisu końcowego w nowszych edycjach filmu, bo w zasadzie wyszło, że reklamują tę gównianą pseudoterapię. https://en.wikipedia.org/wiki/Candace_Newmaker

Szarobure

Nie widziałem "Dlaczego tatusiu", ale oglądałem "Child of rage". Początkowa terapia polegała na tym, że dziecko nie mogło zrobić niczego bez uzyskania zgody - nie mogło jeść, ani napić się wody bez pytania. Uważam, że taka terapia może być skuteczna (film "Child of rage" oraz życiorys Beth wskazuje na to samo). Nie było w tym filmie wychodzenia z prześcieradła, ani temu podobnych bzdur,

1992kamil

Bo film nie pokazuje do końca całości tej terapii. Poczytaj na wikipedii chociażby o sprawie pokazanej w Child of rage :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones