PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626291}

Do zaliczenia

The To Do List
4,8 21 828
ocen
4,8 10 1 21828
Do zaliczenia
powrót do forum filmu Do zaliczenia

Godny konkurent tegorocznego "ŻYCIA ADELI" zdobywcy Złotej Palmy.
Kino poruszające głębokie problemy emocjonalne, zarazem intelektualne współczesnej
młodzieży.
Doskonale koreluje z aktualną sytuacją w USA (afera Snowdena, strzelaniny w szkołach,
pojmanie Bin Ladena, piętno Guantanamo, Iraku i Afganistanu - wszystko to widać w tym filmie
jak na dłoni.
Tak, to szczery i przenikliwy obraz Ameryki Obamy. Kolejne "Spring Breakers", czy "Bling Ring".
Amerykanie są autentycznie wspaniali, bo zdolni do dystansu i krytycznego spojrzenia na
samych siebie.
No i Aubrey Plaza (po wspaniałych występach w "Scott Pilgrim" i "Na własne ryzyko)- dowodzi,
że ma talent i charyzmę Meryl Streep i Jane Fondy razem wziętych.
Zapowiada się kapitalnie.

AutorAutor

Amerykanie i coś wspaniałego? Coś ci się kontynenty pomyliły. Film wieje tandetą, nie wiem jakim cudem zauważyłeś to wszystko po zapowiedzi(chyba że oglądałeś cały).To coś wygląda mi na kolejny film z serii amerykańskiej gdzie ktoś musi zaliczyć panne/chłopaka a wszyscy mu/jej w tym pomagają. Film fajny na wieczór z kumplami przy wódeczce, na głębsze rozmyślania raczej nie. Jeżeli pogrzebać w tym filmie pewno znajdzie się jakieś insynuacje co do tego co sie dzieje w USA, ale proszę cię jak taka produkcja o tak kicznym i oklepanym scenariuszu może nieść ze sobą coś głebokiego? Wiesz, ja już wiem jak się skończy :)

TOOM44

ktoś tu nie wyczuwa ironii

TOOM44

Ty na serio ?

ocenił(a) film na 9
TOOM44

https://www.youtube.com/watch?v=HTgNf3P8O8s

AutorAutor

prosił cię ktoś o zdanie? wypowiadasz się jakby co najmniej ten film startował w Canes...

hedlio

To i tak lepsze od kompletnego braku dystansu :D

Wictorias

Nawiązałem do tego, że facet kompletnie nie załapał komentowanego wpisu. Czego tu nie rozumiesz?

Dassanar

nie zrozumienie= brak dystansu? Good to know

Wictorias

Brak dystansu w stosunku do czyichś wypowiedzi prowadzi do niezrozumienia danych intencji. Kolega powyżej nie zrozumiał w ten sposób dość prostego do wychwycenia sarkazmu. Już, czy dalej chcesz się czepiać oczywistości, i to jeszcze sprzed 5 lat?

hedlio

Nie, to forum absolutnie nie opiera się na wyrażaniu swojego zdania. A skądże znowu.

AutorAutor

Prym w tworzeniu błyskotliwego kina niszowego zawsze należał i należeć już będzie do kolegów zza oceanu. Cieszę się niezmiernie, że ktoś zdołał podnieść i zrozumieć tak ciężki temat. brawo.

Panie AutorAutor: Piękny opis, nadaje się do oficjalnego opisu filmu na jego stronie na filmweb.pl.

robert_1305

Brawo waść mości Robercie, brawo, podbijam pańską uwagę.

Wyczekuję w napięciu tego dzieła.

AutorAutor

Trochę zazdroszczę, że widziałeś już te wszystkie filmy. Pewnie sporo jeździsz po różnych festiwalach.

AutorAutor

Sam nie mógłbym tego lepiej ująć, mam nadzieję, że film osiągnie sukces.

AutorAutor

O matko, po takiej rekomendacji nie pozostaje nic innego, jak... do zaliczenia!

użytkownik usunięty
Lidka_q

Badum tssss

ocenił(a) film na 2
AutorAutor

Haha, brawo. Trafiłeś w samo sedno:)

Siedziałem przez cały seans wbity w fotel rewelacyjnością tego filmu:P

AutorAutor

W gruncie rzeczy masz rację.
Głębia po prostu d*** urywa.
Niestety babsko koszmarne, jak smok wawelski po pożyciu owcy faszerowanej siarką.
Już chyba kwiczoł ładniejszy. hihi ;)

AutorAutor

Już dawno się tak nie śmiałem czytając tu jakiś post. Jedynie do czego się wtrące, to nie pojmali Bin Ladena, lecz dokonali szybkie rozwiązanie. Ale nawet i o tym nakręcili film :)))

ocenił(a) film na 4
AutorAutor

Oj, posypią się Oskary... ;)

ocenił(a) film na 9
sundayborn

No, ba!

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

Zgadzam sie z powyzsza opinia. Pragne tylko dodac iz tegoroczna walka o prym w swiatowej kinematografi zapowiada sie niezwykle interesujaco. Z jednej strony jakze przenikliwy obraz o amerykanskiej mlodziezy, z drugiej zas nasza rodzima produkcja opowiadajaca o tym jak Walesa pozostal czlowiekiem.

AutorAutor

potwierdzam, świetne kino. już teraz stawiam to dzieło na równi z Coenami, Kubrickiem, Von Trierem i Polańskim

ocenił(a) film na 3
AutorAutor

no nie :D nie doczytałam całej wypowiedzi i niestety obejrzałam licząc na coś dobrego

ocenił(a) film na 9
Tucha97

https://www.youtube.com/watch?v=HTgNf3P8O8s

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Myślicie że na polskich uczelniach też każda chce, nie każda powie ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones