PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017757}

Dobranoc, mamusiu

Goodnight Mommy
5,9 3 801
ocen
5,9 10 1 3801
6,3 3
oceny krytyków
Dobranoc, mamusiu
powrót do forum filmu Dobranoc, mamusiu

Patrząc na ostatnie sceny filmu wychodzi na to, że dzieciaki miały rację i przez większość filmu widzieliśmy prawdę. Ich matka nie była prawdziwa i ciągle mieli do czynienia z oszustką.

Motyw z bratem bliźniakiem, który nagle stał się opryskliwy wobec swojego brata, gdzie przez moment można go było podejrzewać o współudział albo i całe zamieszanie, nie miało na koniec żadnego znaczenia. Po prostu był opryskliwy i tyle. Bez drugiego dna.

Brat bliźniak skłamał na temat szkieł kontaktowych, bo bał się, że jego brat zaufa oszustce i ją uwolni (co też się później stało). A więc nadal brat bliźniak był czysty.

Jedyna rzecz, której nie rozumiem to stajnia, krew i dziura po kuli, ale dlaczego, czyja i po co, tego się raczej nie dowiemy. Koniec końców prawdziwa matka żyje, więc czyje to było, nie wiem.

ocenił(a) film na 5
dark000

Kompletnie nie zrozumiałeś to co widzisz na samym końcu to już tylko jego wytwór fantazji...

ocenił(a) film na 5
slobi

A w zasadzie nie fantazji a traumy jaką przeżył ( zabił brata i matkę )........

ocenił(a) film na 6
slobi

Nie odnotowałem tego w trakcie seansu, ale dłuższą wypowiedź na ten temat napisałem poniżej :|

ocenił(a) film na 6
dark000

Ty tak serio? Czy robisz sobie jaja? Wszystko zostało wyjaśnione, zabił przypadkiem brata, nie mógł sobie poradzić z traumą, i cały czas widział Go. Matkę też zabił przypadkiem.

ocenił(a) film na 6
PIOTREK_7

Jestem zdziwiony tymi komentarzami, bo nie wiem w którym momencie była mowa o śmierci brata. Traktowałem go ciągle jak żywego. Dwójka braci pojechała do mamy na wakacje i tam się zaczęło. Fakt. W pewnym momencie zacząłem zauważać, że obrywa tylko jeden z nich, ale drugi był spokojny i się nie wychylał, więc matka drugiego nie karała. Poza tym jak była przywiązana do łóżka to sama krzyczała by nie słuchał bliźniaka. Dla mnie to było oczywiste, że obaj żyją. A na końcowej scenie prawdziwa matka pojawiła się z bliźniakiem, bo ten ją odszukał na własną rękę (podczas gdy drugi poszedł do stajni z oszustką) i przyprowadził. Tak to zinterpretowałem i temu dałem ocenę 6/10. Jestem w szoku.

dark000

Przecież ona w jednej z końcowych scen mówi Eliasowi, że zabił brata przez przypadek, bo nie wiedział, że pistolet był naładowany...

ocenił(a) film na 7
vrubble

W ogóle jak mozna było tą scenę przegapić.

ocenił(a) film na 8
dark000

Miał sprawiać wrażenie żywego ale widział go tylko główny bohater. Matka miała świadomość tego że mu się w głowie pomieszało po wypadku i gada z bratem który nie żyje i nie ogarnia co się stało (trauma, choroba psychiczna). Matka po tak ciężkim zdarzeniu zmieniła się faktycznie, już nie była ta sam osoba (trudno żeby nią pozostała), a że chłopak miał nie po kolei z głową i
może nie był leczony ta sytuację zinterpretowal jak przedstawiono w filmie. Czyli film pokazuje jak to wyglądało to z jego perspektywy. Na końcu pokazują jak matka chce mu pomóc sobie przypomnieć a że ten sobie nie radzi z emocjami zabija w złości matke. Na końcu widzi i matkę i brata bo tak jego mózg reaguje na to co się dzieje czyli nie radzi sobie i chłopakowi się miesza już kompletnie- finalnie tylko on widzi brata i matkę, to są tzw. urojenia.

dark000

Obejrzyj austriacki oryginał, z tego co pamiętam tam było to fajniej wyjaśnione jeśli chodzi o zakończenie :)

ocenił(a) film na 6
dark000

Od połowy filmu można się domyślić, że brat nie żyje. Nikt go nie zauważa, nikt do niego się nie zwraca. Policjanci również. Scena na łóżku, uwięziona matka mówi do syna (tego żywego), że nie ma odpływać, ma z nią zostać, bo rozmawia z nieżyjącym bratem. Na końcu zagadka jest wyjaśniona, matka opowiada synowi, że zabił swojego brata i ten wpada w szał.

dark000

Wow

dark000

Hahahahhaha Przysięgam specialnie założyłem tutaj konto aby ci odpisac

Człowieku teraz bez żartów ty oglądałeś jakiś inny film czy plecami do telewizora siedziałeś ??

On zabił swojego brata przez przypadek go zastrzelił w stajni dostał traume nie mógł się z tym pogodzić i oszalał widział zmarłego brata ale wszystko sie działo w jego głowie. Brata tam nie było to były jego myśli tylko. Przecież widać że nikt w filmie nie zwraca sie do jego brata (Lucasa) tylko ciągle mówią do niego (Eliasa) w liczbie pojędyczej. Jego matka też zawsze patrzy i mowi tylko do niego.

Na końcu filmu przecież wszystko jest wyjaśnione.
A to że matka gdy jest związana mówi żeby nie słuchał swojego brata to dlatego bo matka wie że on ma problem z głową i że widzi zmarłego brata bo przecież ciagle mówi matce że brat jest znim że brat coś mówi itp na początku filmu mówi też że jego brat coś tam zgubił w stajni i dlatego tam wszedł i matka sie wcieka. I dlatego mówi do niego żeby brata nie słuchał bo wie że ten głos mowi mu coś złego bo tak naprawde nie żyje i boji sie aby jej krzywdy nie zrobił

A na sam konieć jak widzi matke z bratem to matka jest już martwa bo umarła w stajni jak spadła i był pożar. i tak jak widział martwego brata ktorego zabił w stajni tak też widzi martwą matkę ktorą też zabił w stajni.

Co tutaj było takiego trudnego żeby zrozumieć. Człowieku radze ci nie oglądać już takich filmów oglądaj sobie jakieś bajki albo komedie

ocenił(a) film na 6
Moviesta

Dzięki za odpowiedź. Odpisuję żebyś wiedział, że przeczytałem :) nie wiem jak to się stało, że nie zrozumiałem tego filmu, bo ja zawsze jak coś oglądam to leżę w łóżku, ciemno w pokoju a wzrok na telewizor. Być może byłem zmęczony tego dnia, nie wiem, ale obejrzałem od początku do końca i napisałem swoje wnioski.

Widać dla mnie scenariusz musi być bardziej klarownie napisany, kawa na ławę i też się sobie dziwię, bo to nie pierwszy taki film "z intrygą" :) pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
dark000

Nie skapowałeś filmu ale dobrze że Ci wyjaśnili

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones