PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94325}

Dobry agent

The Good Shepherd
6,9 24 307
ocen
6,9 10 1 24307
6,8 5
ocen krytyków
Dobry agent
powrót do forum filmu Dobry agent

Ciekawy cytat: Jeden z krytyków filmowych uznał ten film za "The Godfather of CIA movies". Ojciec Chrzestny filmów o CIA?
No to chyba muszę ogladnąć...

ocenił(a) film na 8
davemaster

Bardzo trafna opinia. Pomimo braku akcji w stylu Bonda film trzyma w napięciu przez całe 160min. poruszając wiele wątków. Zdecydowanie polecam!

ocenił(a) film na 9
Subdue_2

Również się z takim porównaniem zgadzam. Najczęściej sformuowanie "Ojciec chrzestny jakiegoś tam gatunku" jest bardzo na wyrost, albo nie znaczy nic więcej niż tylko to, że film jest dobry, jednak w tym wypadku jest jak najbardziej słuszne, podobny nastrój, problemy i trudne wybory głównego bohatera bardzo mi się kojarzyły z Ojcem Chrzestnym, tylko częścią drugą, bo do jedynki jest mało podobny.

ocenił(a) film na 9
simek

Mi się w pewnych momentach Wilson kojarzył z Michaelem Corleone- zwłaszcza sposób w jaki traktował żonę, albo wydawał rozkazy. No i zakończenie typu "czyszczenie" też było chyba trochę skopiowane z "Ojca".

ocenił(a) film na 1
Gelu_2

zwykły chwyt marketingowy , jak zwykle kos sie nabiera, ten film to kicha do kwadratu

ocenił(a) film na 9
phil_anselmo

Kicha do kwadratu ?! - dobre sobie . Dla widzów oczekujących od filmu przede wszystkim spektakularnych efektów i akcji owe Dzieło może być kichą jakich mało - ale zadajmy sobie pytanie czy w filmie chodzi o to żeby oprawka była ważniejsza od treści - nie sądzę .Temat CIA w filmie poruszany już z X-ty raz ale czy chociażby taka krucjata Burney'a ,Królestwo itd ukazuje zasady funkcjonowania agencji we właściwy sposób - wątpię . Dobry agent to również kino nie dla każdego , dla jednych może się wlec niesamowicie ,dla innych może być to właśnie ten przysłowiowy Ojciec Chrzestny filmów szpiegowskich . W mojej prywatnej opinii jest to jeden z najlepszych filmów szpiegowskich w historii ,doborowa obsada ,De Niro jako reżyser czego chcieć więcej ? - bezdyskusyjnie 9/10 .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones