PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1423}

Dogma

7,0 43 047
ocen
7,0 10 1 43047
6,8 10
ocen krytyków
Dogma
powrót do forum filmu Dogma

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Nie mam pojęcia kto wypisuje te posty w rodzaju: dno, beznadzieja, usnąłem 10 razy... - zakładam więc, że mili, inteligentni i otwarci ludzie, dlatego wniosek może być tylko jeden - ktoś was wprowadził w błąd i oglądaliście inny film!!

koncentrat

Zastanawia mnie dlaczego oceniłeś go jako arcydzieło, nie żebym protestował po prostu jestem ciekaw.

ocenił(a) film na 10
starszy_pan

W kategorii "Filmy Kevina Kevin Smitha" nie ma konkurencji :) A poważnie to trochę z przekory, bo która z komedii ostatnich lat oceniana jako bardzo dobra lub rewelacyjna może się równać z Dogmą? Jeśli Agentka z Melissą McCarthy jest bardzo dobra to Dogma jest rewelacyjna i basta.

ocenił(a) film na 7
koncentrat

Moim zdaniem film jest rzeczywiście bardzo dobry, ale "nierówny". O ile pierwsza połowa wydawała mi się naprawdę rewelacyjna, o tyle druga połowa jest moim zdaniem wyraźnie słabsza, jakby twórcom zabrakło w pewnym momencie "pomysłu na film" i starali się jakoś "dociągnąć do końca".

ocenił(a) film na 8
Myszolog

Sporo w tym racji, ale za podjęcie się tak odważnego tematu warto dodać +1, stąd moja ocena to 8/10.

ocenił(a) film na 2
koncentrat

Ale odpowiedź

- Ten film jest wyśmienity!
- Ale dlaczego?
- Bo jest wyśmienity!
- Ale dlaczego!?
- No bo w kategorii "filmy Kevina Smitha" nie ma lepszego!
- Ale co w nim dobrego?
- No to co się może równać z "Dogmą"?
- Ale co powoduje, że nic nie może się równać z "Dogmą"?
- No jest najlepszy

ahahahahha

ocenił(a) film na 8
Piotrek4

Gratuluję samodzielnego napisania idiotycznego komentarza, a potem wyśmiania zawartych w nim idiotyzmów. Brawo, cudowny przykład chochoła!

ocenił(a) film na 2
thomasward

Napisz jeszcze raz bo nie rozumiem

ocenił(a) film na 8
Piotrek4

Napisałeś debilny komentarz, w ramach którego włożyłeś w usta autora tematu słowa, których nigdy nie napisał, a potem wyśmiałeś ten debilizm.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sofizmat_rozszerzenia

ocenił(a) film na 2
thomasward

Wiem co to jest chochoł i nie wiem gdzie niby ma on miejsce.

Debilny post to jest pierwszy post autora. Stwierdza on, że nie wie kim są ludzie wystający złe oceny. A skąd ma znać tych ludzi? Czy on sugeruje, że to jest może jakaś konkretna grupa ludzi, np robotnicy? Potem wychodzi z założenia, że oczywistość jest jedna - oni oglądali inny film a oceniają "Dogmę". Czaisz? Oglądali inny film. To jest dopiero debilizm.

Nie włożyłem nic w usta autora. Autor nie stwierdza i nie wyjaśnia dlaczego ten film jest wyśmienity. Nie zadaje sobie pytania: dlaczego? (ujmuję to w dwóch pierwszych moich odnośniczkach). Wymyśla jakąś kategorię "filmy Kevina Smitha" i tu też nie raczy wyjaśnić co powoduje, że ten film w kategorii filmów Kevina Smitha jest najlepszy.

Wniosek jest taki, że w moim komentarz zadaję proste pytanie: dlaczego jest najlepszy, a autor ani razu nie wyjaśnia dlaczego, tylko po prostu stwierdza, że jest, a każdy kto twierdzi inaczej oglądał inny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones