PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1423}

Dogma

7,0 43 047
ocen
7,0 10 1 43047
6,8 10
ocen krytyków
Dogma
powrót do forum filmu Dogma

Odwazny film

ocenił(a) film na 8

Jesli ktos nie podejdzie do tego filmu z dystansem to mu sie nie spodoba.Ogólnie podobał mi sie i daje 8/10

ocenił(a) film na 9
sador1991

Dokładnie! Do tego filmu trzeba podchodzić z dystansem. Powiedziałbym, że widzę pewne podobieństwa do "Monty Pythonów" (co prawda to nie ta liga, ale ... np: napisy początkowe - każdy chyba zrozumie kto widział Św. Grala ;)
Sprawa wiary... hmm to temat bardzo drażliwy dla różnych ludzi, a ja powiem tak... Jeżeli Bóg dał nam wybór (a np: Aniołom nie ;) to krytyka i wątpliwość w niego jest jak najbardziej uzasadniona. Przecież inaczej mógłby nie bawić się w "rozum" ludzki tylko bylibyśmy tylko kukiełkami w jego rękach bijącymi pokłony od rana do wieczora i wieczora do rana, a tak przecież nie jest ;> (swoją drogą nasza niezależność w postępowaniu, jest IMO mocno ograniczona - już ON (o sorka) ONA :) się o to postarała :)
Jedna z lepszych scen, która pokazuje zabawny aspekt ludzkiej natury kiedy Loki tłumaczy zakonnicy i przekonuje ją ile czasu "straciła" ze swojego cennego życia, poświęcając się właśnie takim praktykom ...bycia zakonnicą. Życie jest dla ludzi, a nie dla Boga (oczywiście powiedziałbym tak gdybym w niego wierzył)... Człowiek żyje po to żeby poczuć się szczęśliwym - to jest główny cel życia. Oczywiście nie można zabronić zakonnicy tego, że robi to co robi - ona wybrała i jeśli się czuje się z tym dobrze to powinna to kontynuować. Generalnie film jest ciekawy... troszkę szkoda, że tak trochę to wyszło na amerykańską modłę, ale ... cóż nie można być zbyt wymagającym ;)

ocenił(a) film na 8
pendrago

Dogma jest znakomita

ocenił(a) film na 8
sador1991

Jak słusznie zauważył autor tematu film całkiem odważny i należy podejść do niego z dystansem. A jeśli kogoś nie oburza podejście do tematu religii z lekkim przymrużeniem oka to bedzie się dobrze bawił przy owym filmie.

8/10
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
nexus0

Wlasnie z takim podejsciem trzeba podejsc di filmu;)

ocenił(a) film na 9
sador1991

Film przezabawny, Ci dwaj aniołowie renegaci, George Carlin jako jakiś kardynał, czarny 13 apostoł, muza transgenderowa i te wszystkie teksty.
Jako, że jestem ateista film był dla mnie wielką porcją śmiechu. :)
Mogę rzec, że brakuje filmów z takim komicznym podejściem do religii.
Może jeszcze Święci z Bostonu byli też troche pokręceni pod tym kątem.
Jeśli są filmy podobne do tego, dajcie znać. :)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
DEViANT_PL

Kevin odwazył sie robiac ten film

sador1991

Parę lat temu miałam wątpliwości oglądając ten film... Dziś wiem, że jest on jak wino... Z wiekiem nabiera smaku :-))
Rośnie mój podziw dla twórców - stworzenie tak absurdalnego, a zarazem znakomitego dzieła to nie lada wyzwanie. W swej kategorii Dogma rysuje się na całkiem dobrej pozycji...
Każdemu kto czuje się zbulwersowany po seansie, z pełnym szacunkiem i zrozumieniem radzę i polecam by spojrzał na tę produkcję z dystansem po jakimś czasie.
Bo warto...
POZDRAWIAM:)

Martitta_4

Swoją drogą 13 czarny apostoł, spadający z nieba - wielbię tę scenę i wątek :P

Martitta_4

I Jezus jest murzynem a Bóg jest kobietą i zaakceptujcie to Katolicy :)

ocenił(a) film na 8
Labavi

Nie ma innego wyjscia

ocenił(a) film na 8
Labavi

Groove Coverage - God Is A Girl właśnie w Dogmie jest o tym mowa

ocenił(a) film na 8
Labavi

Odswiezylem po latach I wiem ze teraz ten film by byl bardziej kontrowersyjny niz wtedy gdy mial premiere.Netflix by go nie zamiescil ani inna platforma bo by uznali ze jest bluznierczy.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 7
Martitta_4

Każdemu kto czuje się zbulwersowany po seansie, z pełnym szacunkiem i zrozumieniem radzę i polecam by wsadził sobie człona w odbyt

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
androgenius

Rewelacyjna komedia trochę na luzie podejść do filmu i mamy świetną zabawę a Ci co uważają że film Smitha jest antykatolicki to niech sobie gadają.

użytkownik usunięty
sador1991

Zgadzam się z wszystkimi powyższymi postami oprócz wypowiedzi czy też fantazji androgeniusa.

Dodam jeszcze, że ten film może mieć pobudzać do innego spojrzenia na stereotypy, których pełna jest nasza wiara, czyli właśnie Bóg - kobieta, Jezus - murzyn itd.

Jeżeli chodzi o mnie to mogło być jeszcze coś o Duchu Świętym no i nie podobała mi się końcówka z Bogiem (może to przez grę tej aktorki) - opierając się na poprzedniej części filmu (przez uwolnieniem Boga) wiem, że mogli zrobić to lepiej - stąd 8/10.

No i jeszcze trochę offtop - jak ktoś chce jeszcze zobaczyć duet aktorów grających proroków, to polecam Clerks i Clerks 2. :-)

ocenił(a) film na 9

"no i nie podobała mi się końcówka z Bogiem (może to przez grę tej aktorki)"

Bo to była po prawdzie piosenkarka;)

ocenił(a) film na 8

:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones