PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33328}
7,7 61 302
oceny
7,7 10 1 61302
7,9 30
ocen krytyków
Dogville
powrót do forum filmu Dogville

Tańcząc w ciemnościach miałbyć ostatnim filmem zamykającym trylogię (Idioci, Przełamując fale) i co jest także Dogville ???? Dziwne to troszkę !!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
Patt

Trylogia x2
Czy reżyser sam mówił coś, że Przełamując fale, Idioci i w końcu Tańcząc w ciemnosciach miały być trylogią? Ja nic takiego nie slyszałem. Natomiast Dogville rozpoczyna nową trylogie "US and A", ale jezeli jestes nabieząco z informacjami znad francuskiej riwiery to powinnas juz to wiedzieć.

użytkownik usunięty
Morolg

nawet x 3 :)
Te filmy są trylogią - a i owszem Lars von Trier o tym mowil ! Chyba nawet na oficjalnej stronie jest to napisane. Co do Dogville wiem że to poczatek nowej trylogi ..a mój post byl reakcją na bzdury które tutaj przeczytalam (w ktorymś z opisow dotyczących filmu)

użytkownik usunięty
Patt

trylogie
Jeżeli chodzi o trylogie, wygląda to tak:
1. "Epidemia"-"Europa"-"Element zbrodni" -trylogia europejska
2. "Medea"-"Przełamując fale"-"Tańcząc w ciemnościach"-trylogia hmmm...feministyczna ?, którą rzeczywiście zamyka "Tańcząc w ciemnościach". A"Dogville" rozpoczyna kolejną trylogię.

użytkownik usunięty

tak, wiem
Oki ale w przypadku tej drugiej trylogii to nie chodzi o feminizm tylko o "jednostki nie dostosowane", nadwrażliwe; i to są filmy będace studium ich zachowań , uczuć (Idioci, Przełamując fale, Tańcząc w ciemnościach). Wiem że Dogville rozpoczyna kolejna trylogię - ale okazuje się że w tym serwisie nie którym to umknęło i przypisali Dogville do Tańcząc w ciemnościach (mam nadzieje że ten błąd poprawiono - ale niestety nie pamietam w ktorym miejscu to przeczytalam)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones