PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33328}
7,7 61 302
oceny
7,7 10 1 61302
7,9 30
ocen krytyków
Dogville
powrót do forum filmu Dogville

Napiszę tak - lepiej ten film dodać jako "obejrzę później" niż go obejrzeć i się zawieźć. Oprócz opinii wchodzących w tyłek reżyserowi (pisanych przez jego psychofanów) można przeczytać sporo negatywnych, gdzie ludzie słusznie pisali, że film jest po prostu nudny.
Film na pewno jest ciekawy, ciekawe wprowadzenie i po kolei przedstawienie nam mieszkańców wioseczki byśmy poznali ich z "psychologicznego" punktu widzenia. Niestety niektóre wątki są przesadzone, absurdalne. Żaden ścigany człowiek nie dałby sobą aż tak pomiatać. Żaden człowiek który kocha kobietę, nie pozwoliłby na takie jej gnojenie. Naprawdę ciężko było pomóc jej uciec? Ja wiem, że i ten chłopak który się w niej zakochał to był takim frajerkiem, ale żeby aż do tego stopnia że bałby się złej opinii na jakimś zadupiu? Fajnie pokazano ludzką chciwość, ludzie którzy mieli w garści zagubioną dziewczynę mogli gnoić i wykorzystywać ją, i jestem pewien, że są tacy ludzie teraz na świecie, gnojeni i gnojący.

Plusy

+ Ciekawie przedstawione psychologiczne zachowania człowieka - moralność
+ Sceneria (nie wyobrażam sobie przedstawienia tego filmu na tle prawdziwego miasta, prawdziwych budynków i tak dalej
+ Narrator - ciekawie opowiada, ciekawe teksty, jakbym czytał dobrą książkę. No i połączone to ze scenerią uruchamia naszą wyobraźnię.

- Za długi
- Niektóre zachowania są absurdalne, wręcz durne


Ogólnie film można obejrzeć, ale jak macie inne pozycje do obejrzenia to film Dogville zostawcie sobie na później,

ocenił(a) film na 7
aplauz

Tych czynności w żadnym wypadku nie nazwałbym absurdalnymi. Von Trier to naczelny prowokator współczesnego kina, a to, że przedstawił narodziny nienawiści w lekko przerysowany sposób, nie czyni zachowań, które wymieniłeś durnymi - on po prostu serwuje nam swoją, subiektywną wizję Ameryki; analizuje małomiasteczkową mentalność, pokazuje zezwierzęconą naturę człowieka i wiele więcej.

użytkownik usunięty
aplauz

Gdzie chcesz się "zawieźć"? :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones