PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33328}
7,7 61 320
ocen
7,7 10 1 61320
7,9 30
ocen krytyków
Dogville
powrót do forum filmu Dogville

Zbierałem się 2 lata do obejrzenia tego filmu. Słyszałem o nim wiele dobrego ... no i sama
opinia na FW mówi jednoznacznie. Jednakże jak już sie zabralem to zupełnie mi nie szło
oglądanie. Całkowicie nie przemówił do mnie klimat von Triera. Film za długi , za bardzo sie
przeciągał ... do tego jeszcze w atmosferze teatru .... po prostu nie dałem rady.

Dlatego tylko 3/10 ... chociaż domyslam się że lawina bluzg tutaj spłynie ... uważam że są
gusta i guściki ... ten nie był w moim ani jednym ani drugim

ocenił(a) film na 8
Adash

Ja Cię rozumiem. Mimo, iż we mnie film wywołał pozytywne odczucia, to jednak nie przeczę, że był niezwykle ciężki podczas oglądania. Po za tym każdy lubi coś innego. I sam często muszę walczyć z wiatrakami wykłócając się na temat klasyków, których nie lubię po prostu. Masz prawo mieć własne zdanie. Przynajmniej podajesz argumenty i nie bluzgasz bezsensownie. Za to wielki plus dla ciebie.

użytkownik usunięty
Arkadiuszk44

Czasami można bluzgać bezsensownie, szczególnie wtedy gdy mamy do czynienia z aroganckim kiczem. Inaczej mówiąc, są filmy, które nie zasługują na argumentację krytyki, ale Dogville do takich z pewnością nie należy.:)

ocenił(a) film na 10
Adash

Dla mnie film był dziwny na początku, nie mogłem się wczuć w te konwencję. Ale im dalej tym lepiej. Ostatecznie film oceniam jako wybitny. Może warto go obejrzeć jeszcze raz kiedy wiadomo czego się spodziewać.

ocenił(a) film na 8
Adash

Też byłem sceptykiem, ale w gruncie rzeczy film (a w zasadzie jego zakończenie) zadowolił mnie jak mało który. Może to jest nie po chrześcijańsku, lecz uważam to rozwiązanie akcji za najlepsze, bo jeśli człowiek jest dobry i oczekuje od kogoś lub czegoś (Boga), że pomoże mu bądź zrobi to za niego czego sam nie chce uczynić, to może się przeliczyć. Każde zachowanie, które cofa ludzkość do pozycji zwierząt powinno być w odpowiedni sposób zwalczane. Co do filmu, to nudny i bez wyrazu, ale i tak daje mu 8/10.

ocenił(a) film na 9
Adash

Mnie z kolei ten film wciągnął.
Co do teatralnej konwencji, to zdaje się, nie wszyscy reżyserzy powinni po nią sięgać. Mam tu na myśli "Nightwatching" Greenaway'a. Z kolei to, jak się nią posłużył von Trier jest dla mnie absolutnym mistrzostwem. Minimalistyczna scenografia kieruje całą uwagę na dialogi, na emocje, jakich doświadczają bohaterowie. I chyba należy tu pochwalić całą obsadę aktorską, była to pewnie swoista próba dla ich kunsztu. To naprawdę bardzo dobry film.
Z kolei po każdym filmie von Triera mam wrażenie, że on zawsze próbuje rzucić światło na coś (na jakiś problem, temat, zagadnienie), o czym generalnie chyba wszyscy wiedzą, ale nie mówi się o tym głośno, albo nawet nie uświadamia.

użytkownik usunięty
kaileenie

Dokładnie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones