PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33328}
7,7 61 302
oceny
7,7 10 1 61302
7,9 30
ocen krytyków
Dogville
powrót do forum filmu Dogville

U Pana Boga w piecu.

ocenił(a) film na 10

Obejrzałam ten film wczoraj i bardzo mi się podobał, choć u von Triera chyba to stwierdzenie jest nie na miejscu. Wstrząsnął mną dogłębnie i trafił do mnie, to byłoby trafniejsze. Wyrysowane miasto jest świetną koncepcją oddającą hipokryzję mieszkańców, z którymi każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu spotkał się, lub nawet może się utożsamić. Poza tym wyrysowane granice są umowne, tak jak pojęcie moralności (i nie tylko) mieszkańców miasteczka - to moja interpretacja.
Zastanawia mnie jednak ból dupy większości widzów o brak scenografii. Ja także lubię obejrzeć sobie "Dumę i uprzedzenie", aby poczuć klimat dawnych czasów, jednak tutaj klimat małego miasteczka jest zbudowany inaczej, choć nie mniej plastycznie.

Ludzie, jeżeli spodziewacie się sielskiego filmu z super scenografią i galopującą akcją to trzeba zapomnieć o większości reżyserów europejskich i przerzucić się na michael baya.

Ten film ma bardzo wiele do powiedzenia i według mnie każdy powinien go obejrzeć, i jeśli nie rozumie, porozmawiać z kimś, kto rozumie.

użytkownik usunięty
kasienna

Kapitalny tytuł wątku.

kasienna

filmu nie widziałam, ale nosze się z zamiarem. A Twój tekst - rewelacja! :) usmiałam sie, bo nie brak Ci poczucia humoru. Zdrowego rozsądku tez.

ocenił(a) film na 9
kasienna

Podobanie się zdecydowanie nie dotyczy filmów Von Triera:) Nie mogę powiedzieć, że Dogville mi się podobał. Bardzo mnie zmęczył, do tego stopnia, że na finałowej scenie przeżyłam katharsis. To było po prostu uczucie niewiarygodnej ulgi (bynajmniej nie dlatego, że wreszcie koniec).
Podobnie zmęczył mnie "Przełamując fale", z tym że tam nie dane mi było zaznać ulgi i rozmyślałam nad nim chyba z tydzień, głównie o tym, jak reżyser mógł mnie tak okrutnie oszukać;)

ocenił(a) film na 9
El_Squonk

mnie ten film rozwalil psychicznie, myslalem ze bede sie musial leczyc ;p ale coz, moze zbytnio sie zaangazowalem emocjonalnie ...
ale po zakonczeniu serce rozdarte wpół :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones