PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 084
oceny
8,0 10 1 45084
8,2 40
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Film petarda! A na pewno w latach 60tych, kiedy żyło się w cieniu konfliktu atomowego miał o
wiele większą siłę rażenia niż w czasach obecnych. Ale nawet dziś "Strangelove" broni się
swoim humorem. I słownym i sytuacyjnym. Ten film jest "Dobrym wojakiem Szwejkiem" ery
atomowej! :D

Sellers kapitalnie odegrał swoje 3 role ale mimo to cieszę się, że ostatecznie nie zagrał
majora Konga. Akcent typowego południowego "rednecka" w wykonaniu Pickensa jest
fenomenalny. Zwłaszcza w scenie rodeo z bombą!:] Z kolei George C. Scott rolą Turgidsona
dostał niezłe przetarcie przed zagraniem Pattona 5 lat później. ciekawe czy tworząc postać
Turgidsona Kubrick ze Scottem wzorowali się na prawdziwym drugowojennym generale - ja
tam widzę spore podobieństwo.

Ogólnie podchodziłem do "dr. Strangelove" niechętnie jak do wszystkich filmów Kubricka ale
tym razem kończę seans ukontentowany! Bardzo mocne 8 dla tego filmu!

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

a fluoryzacja jest najpotworniejszym i najgroźniejszym z komunistycznych spisków ;-)

pijmy więc wyłącznie deszczówkę, nie zapominając przy tym o zbożowym alkoholu

pozdrawiam

Zgadzam się, mocny film z dobrym przesłaniem i inteligentnym humorem. Ogląda się go niestety dosyć ciężko, nie pochłania w całości i właśnie tego do arcydzieła mu brakuje. Na 8 zasługuje bez wątpienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones