PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847533}

Dolina umarłych

Malnazidos
5,3 2 098
ocen
5,3 10 1 2098
Dolina umarłych
powrót do forum filmu Dolina umarłych

Strata czasu...

ocenił(a) film na 1

Strata czasu i żenada, to najłagodniejsze co można o tym filmie powiedzieć. Temat poważny, bo to wojna domowa w Hiszpanii w której po obu stronach zginęły setki tysięcy ludzi. Na takim gruncie robi się film, ani trochę straszny, ani trochę nie śmieszny (bo niby co tu ma być śmiesznego, jakieś prymitywne wyzwiska i żenujące dialogi?). Nie można sobie robić przysłowiowych "jaj z pogrzebu". Horror komediowy, to dość trudny i dyskusyjny gatunek, no bo albo się bać, albo się śmiać..., a jeszcze w konwencji filmu kostiumowego o takich poważnych wydarzeniach ... Jedyne co w tym filmie jest udane, to zdjęcia krajobrazów. Pozytywne jest też ukazanie przez film bezsensu wojny, zwłaszcza domowej, ale może nie w takiej konwencji??? Do tej pory bezmiar krzywd i bezsens tego konfliktu ukazywały takie dzieła jak Guernica Picassa. Czy teraz okrucieństwo totalitaryzmów i ofiary zbrodniczych systemów maja pozostać w pamięci ludzi jako czas kiedy Zombie goniły się po lasach??? Tragedia!

Roman_73

Kto inny jak Hiszpanie mogą zrobić komedię o własnej wojnie domowej, cały ten wywód brzmi jak usilne wojowanie poprawnością siedemnastolatki z tweetera. Rotten tomatoes 80% krytyków w i 92% użytkowników pozytywne opinie

ocenił(a) film na 1
thrasherbimber

Może komentujmy filmy, a nie wypowiedzi innych :) . a tak na marginesie ja uargumentowałem dlaczego film mi się nie podoba. Nie interesuje mnie czy film ma dużo komentarzy pozytywnych czy więcej negatywnych. Każdy ocenia według własnego gustu i wiedzy. Zresztą 5,2 to widzę, że poszło gwałtownie w dół ....

ocenił(a) film na 1
Roman_73

...gwałtownie w dół

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones