PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35483}

Dom z piasku i mgły

House of Sand and Fog
7,4 22 552
oceny
7,4 10 1 22552
6,9 9
ocen krytyków
Dom z piasku i mgły
powrót do forum filmu Dom z piasku i mgły

Kultur dwóch zderzenie

ocenił(a) film na 9

Mnie w tym filmie zaciekawiło coś troszke innego. Dziejącego sie tak jakby trochę z boku i przysłonięte przez główny nurt wydarzeń. Można bowiem uznać że zarówno Connelly jak i Kingsley są reprezentantami dwóch odmiennych kultur. Kathy(Connelly), amerykanka z krwi i kości szamocząca się w swoim życiu i niszcząca je sobie i wszystkim dookoła, oraz Behrani(Kingsley), Irańczyk i wierzący muzułmanin, dla którego najważniejszym dobrem jest rodzina. Jej poświęca wszystkie swe wysiłki i ona jest dla niego ponad wszystko. Dom, w którym dochodzi do ich spotkania, można w tym kontekscie uznać jedynie za przyczynek do pokazania różnic między światami w których oni żyją. I wydaje mi się ze pokazane zostają one całkiem dobrze. Co biorąc pod uwage dzisiejszy świat mogło być trudne.

użytkownik usunięty
Ged

Ja też zwróciłem uwagę na ten wątek. Myślę ,że dobrze zostały pokazane różnice tych dwóch jakże odmiennych kultur. Można przypuszczać ,że było to celowe.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones