PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35483}

Dom z piasku i mgły

House of Sand and Fog
7,4 22 547
ocen
7,4 10 1 22547
6,9 9
ocen krytyków
Dom z piasku i mgły
powrót do forum filmu Dom z piasku i mgły

na własne życzenie

ocenił(a) film na 7

moim zdaniem pierwsze wlascicielka domu sama sobie zgotowala ten los.. ja rozumiem ze hrabstwo popelnilo pomyłkę ale...nawet jeżeli tak to dlaczego nie odbierała korespondencji?? skoro miała w dupie cały świat to i cały świat miał ją w dupie..nie jestem też za hrabstwem ... popełnili karygodny błąd i powinny za to polecieć głowy...ale właścicielka nawet jak olewa system to powinna przynajmniej zerknąć o co chodzi...mi by nie dało spokoju odrazu bym sprawdził czy np nie chca mi zabrać domu..może mam schizy ale taka prawda...gdyby to było od mcdonaldsa albo ikea to można nawet nie czytać ... ale listy urzędowe...????? sama sobie winna i jeszcze chłopak niewinny zginął!!

ocenił(a) film na 8
Miki_

Spójrz na to inaczej - od początkowych scen filmu wiadomo, że tej kobiecie życie zawaliło się na głowę i przestało mieć sens. Egzystowała z dnia na dzień, nie wiedząc co ze sobą zrobić i za co się wziąć. Najprawdopodobniej już wtedy była bliska samobójstwa, a jeśli człowiek nie widzi sensu w swoim życiu, to nic go nie interesuje, a już na pewno nie "czytanie korespondencji" - jakiejkolwiek. I tu nagle walka o utracony dom nadaje jej życiu jakiś sens - ma cel, ma ku czemu dążyć. I choć początkowo wszystko wydaje się dla niej układać jak należy, to są to jedynie pozory - próbuje ułożyć swoje życie na fundamencie z piasku właśnie (romans z żonatym mężczyzną; łudzenie się, iż pozostawi rodzinę dla niej). A do śmieci chłopaka doprowadził nieszczęśliwy bieg wydarzeń, a nie jej działania...

ocenił(a) film na 8
debney

Zgadzam się w 100%. Jeśli już ktoś był winny to ojciec chłopaka, i jego arogancka postawa która w głównej mierze doprowadziła do tego co się wydarzyło(nawet biorąc pod uwagę jego szczere chęci). A refleksja przyszła niestety za późno. Policjant też nie popisał się uczciwością pod koniec filmu. Zresztą popatrzcie kto poniósł największe konsekwencje i ofiarę.

ocenił(a) film na 9
Miki_

Właśnie cały szwindel polegał tu na tym, że każdy był po części winny i każdy jednocześnie miał racje. Ona miał depresje, co mnie dziwi tylko to że nagle tak bez problemu egzystowała po stracie domu i nawet się zakochała. Facetowi który kupił dom zupełnie się nie dziwie że nie chciał go oddać, bo to była dla niego okazja i szansa na wyjście na prostą. Hrabstwo w końcu przysyłało jej upomnienia i chcieli wyprostować pomyłkę, ale wiadomo jak to jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones