PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636212}

Dom

6,6 250
ocen
6,6 10 1 250
Dom
powrót do forum filmu Dom

Opis filmu

ocenił(a) film na 6

Imrich chce zadbać o przyszłość swoich dwóch córek i zbudować dla każdej z nich dom. Jednak kiedy najstarsza Jana bierze ślub z mężczyzną nieakceptowanym przez rodzinę, ojciec wyrzeka się jej, pozbawiając jakichkolwiek praw do majątku. Z kolei Eva boi się, że rodzic pokrzyżuje jej plany wymarzonego wyjazdu za granicę.

ewka_324

Widzę że Ewa tak z przypadku stała się pierwszą osobą opisującą ten film. Gdybym się jeszcze dowiedział jaką oceną szanowna pani obdarzyła to dzieło to mimo że gatunek raczej nie w moim stylu zdyscyplinowałbym swoją personę do obejrzenia tego obrazu ;-).

Martinus_filmweb

ewka_324 dała 10/10. Miłego oglądania obrazu droga persono!

bronkovic

Mylisz się chłopcze, oceniła sporo niżej a poza tym oglądanie będzie zapewne bardzo miłe ponieważ zabukowałem kino dla dwóch osób na ten film. Chwytasz...puste kino... Mas Amiel Vintage Prestige...klimat i rodzynek na torcie w postaci super niewiasty. Ogólnie to spóźniłeś się nieco,prywatną odpowiedź od zainteresowanej otrzymałem wczoraj.

Martinus_filmweb

żenująco złośliwym być próbujesz, ale jesteś na to za słaby.

bronkovic

:-).

bronkovic

Gdzie tu złośliwość ? Raczej sarkazm i niegrzeczność wypłynęły z twojej strony . Tak poza tym naukowcy nie wymyślili jeszcze przyrządu do pomiaru złośliwości w ludziach czy tym bardziej teorii o zależności siły wobec drugiego wymienionego przez ciebie czynnika.

Martinus_filmweb

nie błaznuj

bronkovic

Przecież to nie ja odpisałem w głupowaty sposób na post skierowany do innej osoby.

bronkovic

Zdecydowałem się na droższą wersję Prestige, jeżeli twój post chłopcze nie był pokazowy i skierowany tylko na sarkazm to nie chowaj urazy.

ocenił(a) film na 8
ewka_324

Ten opis do filmu ma się nijak. "Dom" opowiada o niełatwym życiu ludzi, których relacje, krótko mówiąc nie są zdrowe. Głównymi i kluczowymi postaciami są tu Ewa oraz jej ojciec Imrich. Natomiast druga z córek, żona, zięć oraz kochanek Ewy to postacie poboczne.
Ja opis dla tego filmu widziałabym mniej więcej tak:
Ewa to osiemnastoletnia dziewczyna mieszkająca wraz z rodzicami w niewielkiej miejscowości. Jej marzeniem jest wyjazd do Londynu zaraz po maturze. Niestety surowy i zaborczy ojciec nie zgadza się na emigrację każąc dziewczynie pomagać w budowie... jej przyszłego domu. I tak już napięta rodzinna atmosfera komplikuje się wraz z przyjazdem do miasteczka starszej z córek - Jany z rodziną, ale także z przybyciem pewnego niepozornego Jakuba...

jakoś tak :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones