PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5168}
6,6 1 855
ocen
6,6 10 1 1855
Dotknięcie nocy
powrót do forum filmu Dotknięcie nocy

Aleksander - Ścibor Rylski to jeden z tych scenarzystów którzy zapisali się "złotymi zgłoskami" w polskiej kinematogafii.
Stanisław Bareja wziął na warsztat znakomity scenariusz i ... zrobił gniota.Ta produkcja pozbawiona jest napięcia , aktorzy pierwszoplanowi grają bardzo słabo , no a już Jerzy Kozakiewicz jest po prostu żenujacy bo nie tworzy tej postacii , tylko zgrywa się na Zbigniewa Cybulskiego i po prostu brak mu charyzmy , nie potrafił zainteresować mnie swoja grą.
Do tego przez pierwsze półgodziny nic sie nie dzieje , akcja jest chaotyczna , muzyka jak z seriali Se-Ma-For , zdjęcia dosyć średnie , montaż kuleje , gdyby Roman Polański zainteresował się tym scenariuszem , pewnie bym pisał teraz o tej produkcji inaczej , a tak ze względu na wspaniały scenaiusz , daję 3/10.

Bareja w komedii jest dobry ale w kryminale to mu niestety nie idzie :/

W tym filmie z aktorów broni się tylko Wiesław Gołas. Reszta aktorów to tragedia.

ocenił(a) film na 8
sendspam

Gołas jest owszem świetny ale tragedię to można znaleźć w obsadach współczesnych filmów a nie tu. Bardzo dobre role Dzwonkowskiego, Płotnickiego, Kępińskiej, Łuczyckiej, Dejunowicza, Śródki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6

trafiłeś w sedno, mimo to dam 6/10, bo na tamte czasy, to musiało być niezłe kino

ocenił(a) film na 6
starekino

obejrzyjcie 'Tylko umarły odpowie' - świetne polski noir, o wiele lepsze niż ten film Barei.

ocenił(a) film na 7

Bo ja wiem,czy w "kryminale" mu nie idzie ,jeśli przyjąć ,że Kapitan Sowa trąca kryminałem to ja uważam,że nie można uogólniać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones