The Gift

plakat - Dotyk przeznaczenia (2000)

opisy filmu

(7)
  • W swoim małym domku w Georgii, Annie Wilson używa swych telepatycznych zdolności, by móc pomagać bliskim jej ludziom. Wdowa z trojgiem małych dzieci, dźwiga na swoich barkach wiele niewygodnych problemów małego miasteczka, w którym mieszka, a dodatkowo przytłacza ją jej własna tajemnica. Annie, która obwinia się o śmierć męża pomaga mechanikowi samochodowemu Cole, między nimi tworzy się silna więź. Annie pomaga równieżValerie Barksdale (Hilary Swank), która szuka u niej oparcia i ochrony przed brutalnym mężem (Keanu Reeves).

  • Annie Wilson mieszka w małym i spokojnym miasteczku. Ta na pozór zwyczajna kobieta posiada niezwykły dar przewidywania przyszłości, używając kart. Pewnego dnia spokojne życie miasteczka, zakłóca tajemnicze zniknięcie młodej dziewczyny. Z braku jakichkolwiek dowodów i ślaów zrozpaczony ojciec i narzeczony dziewczyny zwracają się o pomoc do Annie. Doświadczając wizji, Annie zaczyna stopniowo odkrywać prawdę. Dzieki jej pomocy policja znajduje zwłoki dziewczyny na działce pewnego farmera, który staje się głównym podejrzanym w śledztwie. Wszystkim wydaje się, że sprawa została zakończona, jednak Annie nadal ma wizje. Kiedy farmer zostaje skazany - tylko ona wie, że złapano niewłaściwego człowieka i że zabójca zamordowanej dziewczyny nadal jest na wolności!

  • Annie Wilson od dziecka była innym dzieckiem. Została obdarzona szczególnym darem przewidywania przyszłości. Dla dorosłej Annie - owdowiałej matki trójki chłopców - talent jasnowidzenia stał się błogosławieństwem i zarazem przekleństwem. W jej małym miasteczku w stanie Arkansas mieszkańcy traktują ją jak wiedźmę. Wcale nie jest to miłe. Ale wróżenie z kart tym bardziej tolerancyjnym sąsiadom pozwala Annie jakoś przeżyć. Każdy grosz się liczy. I w końcu jej zdolności ktoś zauważa - kiedy zostaje zamordowana pewna dziewczyna, policja zwraca się o pomoc właśnie do niej.

  • Annie posiada niezwykły dar przewidywania przyszłości z kart. Pewnego dnia zgłasza się do niej zrozpaczony ojciec i narzeczony zaginionej w tajemniczych okolicznościach dziewczyny. Dzięki swoim wizją Anna naprowadza policję na działkę pewnego farmera gdzie znajdują się zwłoki zaginionej. Farmer zostaje skazany, ale kobieta czuje, że prawdziwy morderca nadal jest na wolności.

  • Annie Wilson mieszka w małym i spokojnym miasteczku. Posiada niezwykłą umiejętność jasnowidzenia. Stawiając karty, pomaga ludziom, którzy nie potrafią sami znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Pewnego dnia spokojne życie miasteczka, zakłóca tajemnicze zniknięcie młodej dziewczyny. Z braku jakichkolwiek dowodów i śladów zrozpaczony ojciec i narzeczony dziewczyny zwracają się do Annie o pomoc. Dzięki Annie ciało dziewczyny zostaje odnalezione na działce jednego z farmerów. Sprawa wydaje się być zamknięta...

    [opis dystrybutora]

  • Annie (Cate Blanchett) sama wychowuje troje dzieci. Żyje z zapomogi. By dorobić, wykorzystuje swój talent jasnowidzenia. Jedną z jej klientek jet Valerie (Hilary Swank), którą maltretuje mąż Donnie (Keanu Reeves). Kiedy mężczyzna dowiaduje się, że pod wpływem koleżanki żona zamierza go porzucić, grozi Annie. Policja nie reaguje na skargi. Wkrótce w miasteczku ginie młoda Jessica. Śledztwo nie przynosi rezultatów. Zrozpaczony ojciec ofiary prosi Annie o pomoc. Jasnowidzka sądzi, że za zniknięcie dziewczyny odpowiada Donnie.

  • Annie- owdowiała matka trójki dzieci, została obdarzona umiejętnością widzenia rzeczy, który miały się wydarzyć, lub, które już się wydarzyły. Kobieta zarabia na życie stawiając karty mieszkańcom miasteczka w którym mieszka. Annie ma problemy z mężem jednej ze swoich klientek. Mężczyzna grozi jej i jej rodzinie. Niedługo po tym wydarzeniu kobieta dowiaduje się, że zaginęła narzeczona jej przyjaciela. Policja prosi Annie o pomoc w poszukiwaniu zaginionej. Dzięki jej zdolnościom udaje się odnaleźć dziewczynę. Nie żyje. Podejrzenie o morderstwo pada na problemowego męża, który jest właścicielem stawu, w którym znaleziono zwłoki. Jednak kobieta czuje, że to nie on jest zabójcą...