PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 787
ocen
7,5 10 1 39787
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

chociaż pierwszy oglądałem "Zostań", a dopiero później Drabinę Jakubowa. Przy tym filmie "Zostań" to cukierkowa podróba. Drabina wymiata!

ocenił(a) film na 9
jober19

Oba filmy są rzeczywiście podobne, chociaż już ze względu na fakt, że "Drabina Jakubinowa"była pierwsza i jest niejako pierwowzorem już zasługuje na wyższa ocenę Natomiast są pewne róznice, DJ jest mroczniejsza i generalnie mocniejsza podczas gdy w "Zostań" podobała mi się estetyka i nacisk na formę, ale generalnie oba filmy mają 10/10 - "Zostań" pewnie dlatego ze oglądałem to jako pierwszy. Pozdro.

Kryan

Dla mnie "Drabina..." była pierwsza i wcześniej oglądana, ale estetyka "Zostań" przemawia do mnie bardziej. Dlatego tam 10 a tu 8. Niech będzie, że jestem fanem cukierkowych podrób.

Niemniej - oba filmy są dobre i porównywanie ich jest dla mnie mało komfortowe. Łatwo nazwać jedno podróbą, a drugie oryginałem ale tak naprawdę twórcy mają święte prawo odgrzewać różne tematy (a my subiektywnie wybierać co "smakuje nam bardziej"). Nic nowego pod tym słońcem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones