PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 788
ocen
7,5 10 1 39788
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

Czy nie uważacie, że to jest film, nie wiem zupełnie dlaczego, niesłusznie pominięty przy nominacjach do nagród i ogólnie jakby mocno przemilczany??? Tzn. mam na myśli to, że jak dla mnie jest to film na pierwszy szereg prawie pod każdym względem. Dla mnie film absolutnie doskonały.

Rzeczywiście zasługuje na większy rozgłos (trafiłam na niego całkiem przypadkiem, a orientuje się dość dobrze w świecie kina), jednak nie jest on jakimś wybitnym arcydziełem. Ot, całkiem niezły film, to wszystko.

Rzeczywiście zasługuje na większy rozgłos (trafiłam na niego całkiem przypadkiem, a orientuje się dość dobrze w świecie kina), jednak nie jest on jakimś wybitnym arcydziełem. Ot, całkiem niezły film, to wszystko.

ocenił(a) film na 10

Wydaje mi się, że ten film jest po prostu dziełem przede wszystkim o walorach artystycznych - nie zaś produktem pod publiczkę.

Nie dziwi zatem fakt, że nie uzyskał dużego rozgłosu. W branży filmowej liczy się tylko komercyjny chłam.

ocenił(a) film na 10
Der_SpeeDer

a ja dołożę od siebie "delikatną tematykę" filmu. wszyscy wiemy ze armia USA na bank coś stosuje, stosowała i stosować będzie, także nawet ze względu na to że film porusza te zagadnienia może być [a może celowo] pomijany.

ocenił(a) film na 10
PONCZO

Muszę zgodzić z tym zdaniem, film porusza "delikatną tematykę" o której nie wspomina się nawet publicznie, nie mówiąc o robieniu filmów. To jego kolejna wielka zaleta.

To jest film trudny, na wskroś artystyczny wymagający co najmniej dwukrotnego obejrzenia. Takie filmy, rzadko zyskują wiele nagród, bo:
- zwykle jest tak, że im film jest trudniejszy tym większa szansa, że trafi do szerokiej widowni. Umówmy się, z Drabiny horror jest nijaki (choć klimat ma u mnie lepszy od podróbek japońskich hitów), jest pełen symboliki i niedomówień. W zasadzie cały film to wielka zagadka. Ja np lubię takie filmy, które powodują, że muszę pomyśleć, ale większość ludzi oczekuje relaksu, a ten film nie jest relaksujący i jak to napisali na wikipedii "Regardless of whether a critic gave the film a positive or negative review, the consensus is that the film is quite unnerving. Film critic Roger Ebert wrote in his review, "This movie was not a pleasant experience." i z tym chyba się zgodzimy.

- o ile dobrze się orientuje, to nagrody przyznawane są po jednokrotnym obejrzeniu, a Drabina zyskuje dużo jak się ją zobaczy raz jeszcze wychwytując biblijne symbole

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones