PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 763
oceny
7,5 10 1 39763
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

Uwielbiam serię gier Silent Hill i m.in. dlatego obejrzałem Drabinę Jakubowa. Czy znacie jakieś podobne produkcje? Horrory z elementami surrealistycznymi i psychologicznymi. Podobna scenografia, wizje (potwory, demony) i klimat. Paradoksalnie nieoglądałem filmów Silent Hill, podchodzę do nich z rezerwą ze względu na przykre doświadczenia związane z ekranizacjami gier :(

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Akurat film Silent Hill jest całkiem dobry, ma świetny klimat, następne części są trochę gorsze.

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

Też lubię stare SH ale filmu się boję oglądać, może kiedyś zaryzykuję. Dobrze że podchodzisz z rezerwą bo twórcy SH tylko luźno się wzorowali się na Drabinie i to już było raczej naśladownictwo a nie koniecznie inspiracja. To już nie ten kaliber.

Z podobnych filmów to tak w prostej linii bym wskazał "Harry Angel" i może ciut słabszy ale też bardzo dobry "W sieci zła".
W dalszej kolejności możesz obejrzeć Wideodrom, który trochę wpisuje się w konwencję chociaż jest dość mocno pogmatwany. Im bardziej będziemy odchodzić od pewnych założeń tym więcej filmów będzie można podpiąć ot dalej powiedzmy Dziecko Rosemary czy oniryczny, duszny i "wilgotny" Element zbrodni ale to już chyba zbyt daleko idące poszukiwania (w tym ostatnim raczej żadnych demonów nie uświadczysz).
Dalej to już dostaniesz zaraz od kogoś całą listę horrorów lub inne kino klasy B mające się nijak do tematu. Podobnych filmów tej klasy, z taką głębią nie znajdziesz dużo. Sam chętnie bym obejrzał coś dobrego w tym klimacie.

gacek776

Wszystko poza Harry Angelem oglądałem :). Dzięki. Dodam jeszcze, że w podobnych klimatach oglądałem ostatnio W paszczy Szaleństwa i serię Hellraiser (5 i 6 szczególnie są podobne do Drabiny i Silenta ).

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

No to Harry jest chyba najbardziej zbliżony chociaż to trochę bardziej kino okultystyczne ale obejrzyj koniecznie.
Właśnie Hellraiser też mi przyszedł na myśl, to już trochę dalsza linia ale też sporo rzeczy się zgadza. Tylko z tego co pamiętam akurat dalszych części nie oglądałem. Nadrobię niedługo zaległości.

gacek776

Nie są to tak wspaniałe filmy co Drabina Jakubowski, ale 1, 2 i 5 to bardzo dobre horrory gore. Piąta część mocno odchodzi od poprzedniczek i bardziej jest zbliżona klimatem, tematyką, nawet podejściem do Drabiny. Szóstka próbuje tak samo, ale z fatalnym skutkiem. Swoją drogą niektóre potwory w serii mocno przypominają te z Silent Hill.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones