PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 786
ocen
7,5 10 1 39786
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

Witam jako że jestem osobą która zawsze mówi to co myśli i ma swoje zdanie, nie jest poddany na psychologie mas dlatego też i tu muszę powiedzieć co myślę. Przeglądając opinie o filmie 3/4 wskazuje że film jest genialny, pozycja "must", niestety zmarnowane 2h czasu. Film ma 2 dobre sceny dla mnie mianowicie pierwsza scena w pociągu kiedy to nie mógł wyjść i ostatnio w szpitalu w podziemiach z tymi trupami itp. Umiejscowić ten film w kategorii Horror to jest kpina z widzów, oglądałem go o 1 w nocy przy zgaszonych światłach i dupa, a zaznaczam że nie lubie horrorów bo się ich boje więc tym bardziej powinien mną wzruszyć a tu nic. Pomysł o eksperymentach na żołnierzach by byli agresywni był dobry ale nie wykorzystano jego potencjału. Generalnie wydaje mnie się jakby reżyser nie wiedział w którą stronę pójść, rozpoczął różne wątki i ich nie dokończył. Nazywanie tego filmu klasykiem to istna komedia w moim mniemaniu.

ps Proszę nie wyskakiwać mi z trollowaniem, wyraziłem swoją opinie którą mam prawo tu zamieścić.

Burbon2009

Nie wyskoczę z trollowaniem, nie bój sie ;). Też uważam ze nazywanie tego filmu klasykiem jest jakimś nie porozumieniem. Chyba że ktoś w definicję "klasyka" wciska każdy film który mu się podobał.
To co mi się w filmie podobało to metafora piekła-nieba. Natomiast niektóre sceny w filmie były wręcz obrzydliwe, i moim zdaniem do tego filmu nie pasowały.

Burbon2009

Również nastawiałem się na "kto wie co", ale jednak ocena na filmwebie okazała się nieco naciągana. Myślałem, że nieco więcej będzie o tym Wietnamie i eksperymencie a tu przez cały film gmatwali umysłem bohatera, jedna scena tutaj, zaraz później znowu inna i tak w kółko. Już nie mówię o przewidywalnym zakończeniu, tak sądziłem, że się tak, a nie inaczej skończy. Napięcia żadnego. Film jest bardziej gatunku psychologicznego i tak trzeba go odbierać, bo jako horror to niewiele miał do pokazania, poza kilkoma demonami? Klimat Wietnamu + horror to polecam R-Point. Tam przynajmniej napięcie do samego końca :) A tutaj ocena 6/10 jest dość naciągana no i oczywiście można się sporo wynudzić. Choć nad tą szóstką się jeszcze zastanowię, bo naprawdę nie dość, że nuda to jeszcze zero zaskoczenia widza i gmatwanie przez cały film, bo tyle mieli w nim do zaoferowania.

ocenił(a) film na 9
Burbon2009

Może nie jest to klasyk, ale film godzien obejrzenia. To bardziej psychologiczna układanka w stylu "Zagubionej autostrady". Film mną wstrząsnął i poruszył..arcydzieło! Jeśli ktoś doszukuje się tu horroru, to poza nielicznymi scenami go nie znajdzie! To film dla inteligentnego widza, który potrafi sam go odpowiednio zinterpretować.

ocenił(a) film na 10
goncia234

Klasyk to napewno nie jest, bo poza nielicznymi osobami mało kto o tym słyszał. Jednak uważam i popieram, że film ten to arcydzieło, które w swoim czasie zostało zupełnie niedocenione. Ten film po prostu nie był na tamta epokę, na tamten okres. W tamtych czasach prym wiodły proste, lakoniczne filmy z większą dozą akcji. A to jest kawał dobrego, psychologicznego kina. Każda scena jest niemal perfekcyjna. Do tego gra aktorska na najwyższym poziomie i KLIMAT, którego na próżno można szukać w dzisiejszych filmach. Takie filmy często przechodzą bez echa, jeśli powstają w nieodpowiednim czasie, ale potem ludzie wygrzebują je i doceniają. Tak właśnie jest z Drabiną Jakubową.

ocenił(a) film na 10
QDC

Widzę że mam bratnią duszę. Film owszem powstał w nieodpowiednim czasie, ale przed odpowiednich ludzi. Także nie uważałbym tego filmu za horror (bo nim nie jest). Jest to solidny i bardzo dobrze przemyślany film PSYCHOLOGICZNY. Nie uważam, iż można zmarnować dwie godziny na tym filmie, a jeżeli kolega Burbon2009 uważa że jedynie dwie sceny są godne metki "dobre" to znak że nie skupiał się za bardzo na reszcie, która jest tak bardzo ważna. Możesz sobie to oglądać i o 1 w nocy i przed teleexpresem i za każdym razem będzie to samo wspaniale. Film chwyta za serce.

ocenił(a) film na 8
Burbon2009

To nie jest horror, tylko dramat psychologiczny ukazujący ciemne strony natury człowieka oraz wizję życia po śmierci, która dla każdego wygląda inaczej, bo każdy z nas tęskni za czymś innym i boi się czegoś innego.
Film ze względu na pomysł i fabułę bardzo dobry, ale w swoim gatunku. Przede wszystkim trzeba go zrozumieć i poddać analizie.
Wietnam i wojna nie są moimi ulubionymi tematami, dlatego też moja subiektywna ocena 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones